KharkivMusicFest-2025: Мистецтво, що відлунює в серці війни | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
KharkivMusicFest-2025: Мистецтво, що відлунює в серці війни
KharkivMusicFest-2025: Мистецтво, що відлунює в серці війни
2 травня, п'ятниця
Поширити у Facebook


У Харкові, крізь гул шахедів та вибухи ракет, ми чуємо серцебиття незламного міста — і в унісон йому знову звучить музика, яку дарує KharkivMusicFest. Фестивальні заходи розпочнуться концертом-відкриттям 2 травня та завершаться 10 червня.

Тема KharkivMusicFest-2025 — «Коди відродження» — буде осмислена через емоційний, інтелектуальний, соціальний і духовний коди та репрезентована через різні жанри мистецтва музику, театр, кіно тощо. Організатор фестивалю — фонд громади Харкова «Толока».

Цьогорічна програма фестивалю складається з понад 12 подій, кожна з яких обіцяє стати для відвідувачів яскравим емоційним досвідом. Це концерти, кінопокази, арттерапевтичні заходи та «нічні» читання, що об’єднують минуле й сучасність, класику та джаз, дитячу й дорослу аудиторії.

«Тема «Коди відродження» особливо близька нам. Харків загоює рани та прикрашає себе то квітами, то фантастичними декораціями попри намагання ворогів загнати нас у морок і безнадію; відновлюються будівлі, відбудовуються виробництва, а ми з командою фестивалю, у свою чергу, намагаємось відродити та урізноманітнити культурне життя, подарувати незламним харків’янам яскраві емоції та прекрасні почуття, що є життєдайним ресурсом для того, щоб вистояти», каже виконавча директорка фестивалю Марія Горбонос.

Основні події фестивалю:
2 травня – концерт-відкриття. Національний ансамбль солістів «Київська Камерата». Солісти – народна артистка України, лауреатка Шевченківської премії Богдана Півненко (скрипка), заслужена артистка України Катерина Супрун (альт), Юліан Мілкіс (кларнет, США). Диригент – Олег Маринченко. У програмі: «Листи до друзів» для кларнета з оркестром Гії Канчелі, виконання Симфонії-концерту для скрипки й альта з оркестром Валентина Бібіка – харківця і композитора світової слави, а також твір Олександра Родіна «Після прочитання Лавкрафта» для струнних.
4 травня – КОД_ВДЯЧНІСТЬ. Сольний концерт Юліана Мілкіса (кларнет, США). Memory Гії Канчелі (до 90-річчя з дня народження композитора). Показ фільму (останній фільм за життя композитора) та презентація сольних творів, присвячених Ю. Мілкісу. Фортепіано – Максим Шадько. Ведуча – Юлія Ніколаєвська.
5 травня – КОД_ГАРМОНІЯ. Концерт ансамблю ранної музики ХНУМ імені І. П. Котляревського з творами К. Монтеверді, Й. С. Баха, Ж. Б. Люллі, Ж. Ф. Рамо. Керівник – Олексій Фартушка. Солісти – Ігор Тарновецький (теорба), Дмитро Запорожан (контратенор), Віра Литовченко (барокова скрипка), Олексій Терновий (лютня). Ведуча – Юлія Ніколаєвська.
7 травня – КОД_ТИША. ВАЛЕНТИН СИЛЬВЕСТРОВ авторський концерт. Виконавці: Мирослава Которович (скрипка), Наталія Строчан (фортепіано) «Серенада» (2009) для скрипки соло, «Пасторалі» для скрипки та фортепіано у 9 частинах attacca (2020), присвята Бетховену «Hommage à J.S.B.» для скрипки та фортепіано в 3 частинах (2009), Соната для скрипки та фортепіано «Post Scriptum» (1990, 1 ч.), «Колискова» і «Серенада» (2004), «Баркаролла» та «Музичний момент» з циклу «Пісні без слів» (2004).
11 травня – КОД_ДОСВІД. Концерт «Міські симфонії». Показ рідкісних історичних кадрів 1906 – 1930 років про Харків та Відень у супроводі фортепіанних імпровізацій австрійського композитора та музиканта Флоріана К. Райтнера та українських музикантів: джазового піаніста Сергія Давидова та мультиінструменталіста Дениса Мороза (губна гармоніка).
13 травня – КОД_НАДІЯ. Концерт Дитячого оркестру KharkivMusicFest. У програмі твори А. Кореллі, А. Вівальді, Д. Гарета, Ю. Шевченка, К. Сен-Санса.
28 травня – КОД_ТРАДИЦІЯ. Інтерактив гурту «Муравський шлях».
29 травня – КОД_ЕМОЦІЯ. Камерний ансамбль NotaBene Chamber Group.
4 червня – КОД_РЕФЛЕКСІЯ. «Бажан звучить: Нічні концерти». Спікери: Сергій Жадан, Ярина Цимбал, Юлія Ніколаєвська. Акторка Наталія Цимбал. Музиканти: Ігор Чернявський (скрипка), Станіслав Калінін (фортепіано), Юлія Радкевич (вокал), Мар’яна Чернявська (віолончель), Олександр Кулик (гітара), хор Харківської обласної філармонії.

Презентація тому поезій М. Бажана від видавництва Vivat. Твори М. Леонтовича, Е. Віла-Лобоса, Едіт Піаф, Б. Лятошинського, Я. Сибеліуса, Ф. Шуберта.
6 – 8 червня. КОД_ЕМПАТІЯ. Kharkiv Art Therapy Days-2025. Арттерапевтичний вікенд «Kharkiv Art Therapy Days», який поєднає різні активності та майстер-класи. Заходи вікенду насамперед орієнтовані на дітей і дорослих, які потребують психоемоційної підтримки для подолання проявів стресу, зумовленого війною. І саме арттерапія є чудовим методом, який допомагає через творчість зазирнути всередину себе, розкрити та задіяти внутрішні ресурси.
10 червня – закриття фестивалю. Концерт Президентського симфонічного оркестру. Людвіг ван Бетховен – Симфонія № 3 «Героїчна». Олег Безбородько – «Симфонія Незламності». Диригент – Максим Гусак.

У програмі можливі зміни.
За словами організаторів, усі заходи фестивальної програми прохдитимуть із дотриманням норм безпеки.
Юлія Ніколаєвська, програмна директорка KharkivMusicFest:
«Ми обирали кожен твір, кожного виконавця, як обирають слова для важливої розмови. У ці часи хочеться говорити не лише про біль, а й про надію, витривалість і світло, яке завжди приходить після темряви».

Заходи відкриті для всіх охочих за умови попередньої реєстрації. Дізнаватися про фестивальні заходи та новини можна на сторінці фейсбук.





Конкурс (фестиваль): Міжнародний музичний фестиваль "KharkivMusicFest"



Інші:

5 театральних прем'єр, які варто побачити в липні
Притча про Добро і Зло
Реквієм за майбутнє
Органісти з Польщі грають для Львова: чотири концерти в Органному залі
Art Jazz чекає на друзів
До зустрічі у новому – 150-у театральному сезоні!
Ада Роговцева відмічає день народження на сцені!
16 липня день народження Марії Стеф'юк
Італія надає Україні 32,5 мільйона євро на відновлення культурної спадщини Одещини
Коломийська філармонія отримала в подарунок скрипку із Франції
Гендиректор Метрополітен-опери вимагає скасувати виступ друга Путіна в Італії
Дитячий оркестр Richter Kids із Житомира повернувся з гастролей у Дортмунді
Іван Небесний – іменинник. Вітаємо!
ФЕСТИВАЛЬ ОРГАННОЇ ТА КАМЕРНОЇ МУЗИКИ "DOMINICALIS GLORIA
Національному музею музичних інструментів Італії передали українську бандуру
XІІ Міжнародний музичний фестиваль "Музика в старому Львові"
Львівська філармонія закриє 122-ий сезон "Симфонією відновлення" у день народження Мирослава Скорика
У Луцьку відбудеться органний концерт Марка Новаковича
У Брюсселі на концерті філармонічного оркестру та скрипаля Дмитра Удовиченка зібрали 8,5 млн грн на допомогу Україні
У Львові вперше відбудеться Бітлз-фестиваль
Опера не пляж: Ла Скала посилює дрес-код для глядачів
10 липня виповнилось би 104 роки від дня народження Аріадни (Ради) Лисенко
Виступ російського диригента Гергієва на фестивалі в Італії є неприйнятним - віцепрезидентка Європарламенту
У Національній асамблеї Республіки Корея відбувся концерт миру "Pray for Ukraine" на підтримку України
З 3 серпня по 14 вересня 2025 року у Рівному відбудеться VIII Міжнародний фестиваль органної музики «Musica Viva Organum» – Жива музика органа
«Оркестр тварин»
9 липня день народження Анатолія Кочерги
Помер легендарний композитор Ігор Поклад
У Харкові відбудеться прем'єра балету "Драконячі пісні"
Summer Opera Fest - фестиваль у Харкові
8 липня день пам'яті Платона Майбороди
Загадка Страдіварі: скрипку, викрадену у 1945-му, знайшли у Японії
Netflix планує транслювати музичні церемонії у партнерстві з Spotify — WSJ
6 липня день пам'яті всесвітньо відомого італійського композитора Енніо Морріконе (1928-2020 рр.)
Одеська опера вердіївською «Аїдою» завершить свій 215-й сезон
Україну представлять на Балетному гала-концерті в Індонезії
Подарунок із Франції: Коломийська філармонія отримала нову скрипку
Гурт "Паліндром" передав ГУР понад 1,5 млн гривень на дрони MAGURA
TOKYO ART NINJA, 5-й міжнародний конкурс
Одеська опера святкує: фестиваль "Оксамитовий сезон" стартує до Дня Незалежності
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
Screenshot.png