Оперне Різдво | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Оперне Різдво
Черкашина-Губаренко Марина
Оперне Різдво
У Мінську на Міжнародному конкурсі вокалістів лауреатом другої премії стала Валентина Феденьова ( Україна)
26 грудня 2014, п'ятниця
Поширити у Facebook

Передноворічні тижні позначаються у столиці республіки Білорусь визначною культурною подією. Увага всіх любителів мистецтва була у цей час прикута до опери. На цей раз щорічний різдвяний оперний форум, який проводиться на сцені білоруського Большого театру опери та балету, набув нового формату.

У прем’єрних вистав театру поряд з білоруськими співаками виступали запрошені солісти з Росії, Грузії, а також з України. Так, партію Герцога в опері «Ріголетто» з успіхом виконав соліст Одеського оперного театру Владислав Горай.

Заслужений успіх випав і на долю диригента постановника опери Леонкавалло «Паяци», талановитого представника української диригентської школи Віктора Плоскіни, який вже дев’ятий сезон здійснює музичне керівництво білоруським колективом і за ці роки сприяв суттєвому зростанню його художнього рівня. Новиною стало те, що на цей раз паралельно з основною оперною програмою вперше тут проходив масштабний Міжнародний різдвяний конкурс вокалістів.

Авторитетне журі конкурсу очолив генеральний директор Большого театру Білорусі Володимир Гридюшко. У його склад увійшли відомі білоруські музиканти, а також керівники оперних колективів і престижних вокальних змагань з різних країн, у тому числі генеральний директор Львівського національного академічного театру опери і балету імені Соломії Крушельницькій Тедей Едер. Величезний інтерес, який викликав І-й Мінський міжнародний різдвяний конкурс, підтверджується кількістю учасників першого туру. До Мінську приїхали більше ста п’ятдесяти молодих співаків з різних країн. Чималу долю склали серед них українські учасники цього серйозного змагання.

УКРАЇНСЬКА СПІВАЧКА ВАЛЕНТИНА ФЕДЕНЬОВА

З гордістю можна говорити, що наші співвітчизники зайвий раз підтвердили, що Україна багата яскравими природними голосами. За словами учасника журі Віктора Плоскіни, умови конкурсу були досить суворими, у той час як кількість можливих претендентів на найвищі нагороди явно перевищувала заплановану цифру фіналістів. Тому, на його думку, деякі талановиті українські співаки не пройшли у третій тур, хоча їх потенціал виявився досить високим. Проте і серед одинадцяти учасників фіналу змагання, який носив красномовну назву «Молоді голоси світової опери», дипломи лауреатів одержали солісти Харківського театру опери та балету Ксенія Бахритдінова та Сергій Замицький, а лауреатом другої премії стала колишня солістка Донбас-опери Валентина Феденьова.

Військова агресія і політика зухвалих сепаратистів із так званої ДНР вимусили талановиту молоду співачку кинути рідне місто і стати біженкою, відчуваючи відповідальність за життя маленького сина. Її охоче взяли у трупу камерного музичного театру «Санкт-Петербург Опера». Однак вона не втрачає надії повернутися додому, у рідний театр, який виховав її і дав путівку у творче життя.

Специфіка цього вокального змагання полягала у тому, що фінальний тур передбачав виконання переможцями не окремих номерів, а оперних сцен у супроводі оркестру театру (диригент В’ячеслав Волич). Їх партнерами ставали при цьому досвідчені солісти мінського Большого театру. Так, Валентина Феденьова виконала сцену листа Тетяни з «Євгенія Онєгіна» Чайковського за участю Марини Аксьонової, яка виступила у партії Няні. А володар гран-прі, блискучий узбецький тенор Раміз Усманов провів з провідним мінським сопрано Анастасією Москвіною сцену Рудольфа і Мімі з опери Дж. Пуччіні «Богема».

Відомий білоруський співак Володимир Петров, який виступив у провідних партіях у оперних виставах форуму, одночасно майстерно підіграв у ролі Фігаро юній Розіні, володарці першої премії чарівній Марії Шабуні. Марії лише 22 роки, вона ще вчиться у Білоруській державній академії музики і вже зарахована до числа стажистів мінського оперного театру. Лише нещодавно залишив студентську лаву випускних Тбіліської державної консерваторії ім.. В. Сараджишвілі Лаша Сесіташвілі, який одержав третю премію і виступив у фінальному турі у партії Жермона у дуеті з Віолетою-Оленою Бундельовою. Всі володарі перших премій взяли також участь у гала-концерті, яким завершився V Мінський міжнародний Різдвяний оперний форум.


Автор: Марина Черкашина-Губаренко
Музикознавці: Марина Черкашина-Губаренко
Джерело: Газета "День"



Інші:

100 років від дня народження видатного українського оперного співака Дмитра Гнатюка
Фестиваль-Премія ГРА оголосив лонгліст
Хореографка Катерина Курман — про нову постановку "Соляріс" у Львові та сучасний балет
Сто п’ять миттєвостей успіху
Повітряні коридори життя
«Два кольори душі Дмитра Гнатюка»
Вінницька дослідниця Лариса Семенко видала унікальну монографію про Леонтовича
«Letters and Notes». Музика Грабовського на Ukrainian Contemporary Music Festival
«І в той момент стався вибух»: нові свідчення про російський авіаудар по драмтеатру у Маріуполі
Як дивитися оперу
26 лютого день пам'яті Костянтина Данькевича
Музиканти Київського симфонічного оркестру стали біженцями у Німеччині, але збирають повні зали на своїх концертах
Як народжується балет «Соляріс» Олександра Родіна?
Що запорожець робив за Дунаєм? Історія культової української опери та її видатного творця
Бетховен присвятив кілька своїх симфоній другу-українцю: хто це був
Ігор Шамо відмітив би ювілей
Олена Михайлівна Потапова відмітила ювілей
ДРУГИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС НА НАПИСАННЯ І ПОСТАНОВКУ КАМЕРНОЇ ОПЕРИ У ЛЬВІВСЬКІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ ОПЕРІ
Корифейка української опери
11 лютого 1938 року в селі Довбиші Баранівського району Житомирської області народився видатний український хоровий диригент і композитор, Народний артист України Анатолій Пашкевич
Фільм Анастасії Фалілеєвої «Я померла в Ірпені» отримав нагороду на найбільшому в світі фестивалі короткого метру
Одеська філармонія після обстрілу - масштаби збитків
100 років ХНАТОБу: як театр працює в умовах війни
Леся Українка музикою Франца Шуберта
Новий фільм Катерини Горностай СТРІЧКА ЧАСУ обрано до основного конкурсу 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю
Вона була довершеною гармонією: Соломія Крушельницька в авторській розповіді Олександра Балабка
Пам’ятаємо: Івану Карабицю виповнилось би 80!
«Шароварщина – це не те, що ми маємо показати в Європі»
ТОП-10 вистав 2024 року столичної сцени
130 років Борису Лятошинському: що варто знати про відомого українського композитора
Десять поглядів на Різдво: добірка класичної музики
Кропивницька музична школа імені Юлія Мейтуса відзначила 50-річчя від заснування
Тріумф театру у часи викликів:
Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
      © 2008-2025 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
501.jpg