|
Камерне міжсезоння у Національній філармонії
Сезон завершився, але без музики Національна філармонія своїх слухачів не полишає
4 липня, четвер
Поширити у Facebook
У міжсезоння, в липні, наші солісти і колективи очікують на публіку у затишному Музичному салоні. Там ніколи не відміняються концерти, адже салон – одночасно є, й укриттям.
Зауважимо: найвишуканішим укриттям столиці!
Майже кожного дня тут відбуватимуться камерні концерти, серед яких знайдуться справжні перлини. Як от концерт піаніста Максима Шадька. Впродовж сезону музикант зривав овації у Колонній залі, а 20 липня гратиме, вважайте, для обраних, – програму прелюдій Дебюссі, Лятошинського, Шопена.
Також у липневій афіші музика кіно від Київського квартету саксофоністів, Бах у перекладенні Rizol Quartetу, українські солоспіви ХІХ та ХХ століття, Tango від гітариста Андрія Остапенка, композитори-романтики у виконанні флейтиста Юрія Шутка та піаністки Анни Поліщук або відомий і не відомий Вівальді від наших солісток-вокалісток Валентини Матюшенко та Ольги Табуліної і ще з десяток цікавих програм та прекрасної музики.
6 липня Музика кіно. Київський квартет саксофоністів представляє програму із улюблених західних фільмів ХХ століття з музикою Енніо Морріконе, Леонарда Бернстайна та Владими́ра Косми. Історії любові, ризиковані пригоди, легкі й важкі моральні вибори — усе це закарбувалося в музиці.
7 липня Романтичний рояль. На концерті Інеси Порошиної романтичний рояль постане у двох своїх протилежностях. З одного боку, щира та проста музика Шуберта, з іншого — полум’яні та пристрасні твори Ліста. Шуберт — що відрізняється безпосередністю у музичних висловах, опорою на всім відомі жанри танців, із багатством виразних наспівних мелодій. Та геть інший Ліст — патосний оратор, що користується підкресленою віртуозністю, аби висловити щось важливе, вічне, неймовірне.
10 липня Гранд Астор. Вечір пристрасного танго! Rizol Quartet знов пропонує публіці програму із запальних творів Астора Пʼяццолли. Аргентинський композитор, що прославився своїми творами на весь світ, часто об’єднував музикантів у невеликі танго-оркестри. А сам він грав у їхньому складі на бандонеоні — інструменті, що за звучанням нагадує кнопковий акордеон. Завдяки грі Пʼяццолли бандонеон став своєрідним голосом танго, а його м’який оксамитовий тембр — своєрідною ознакою цього танцю. Нині ж пропонуємо насолодитися подібним звучанням кнопкового акордеона, втім у масштабнішому варіанті: замість одного — цілих чотири!
11 липня Бароко. Квартет гітаристів «Київ»
У XVII столітті музику композиторам все частіше замовляли представники аристократії, і часто із тим, аби новостворені твори обслуговували їхній життєвий уклад. Таким чином, багато композиторів епохи бароко створювали танцювальні твори для пишних балів чи музику, що виконувалася просто неба під час прогулянок вельмож. Програма Квартету гітаристів містить саме такі твори, котрі передають справжнє звучання епохи у її щоденному вимірі: танці, арії, твори для камерного музикування.
12 липня Шедеври романтичної музики. Юрій Шутко, флейта та Анна Поліщук, фортепіано
В концерті прозвучать кращі та знакові твори композиторів-романтиків ХІХ століття: сонати Шуберта та Франка і салонний твір відомої французької композиторки Сесіль Шамінад.
Колективи: Квартет гітаристів "Київ", Київський квартет саксофоністів
Виконавці: Валентина Матюшенко, Андрій Остапенко, Ольга Табуліна, Юрій Шутко
Концертна організація: Національна філармонія України
|