|
«Арфами, арфами —золотими, голосними обізвалися гаї Самодзвонними…»
28 липня 2023, п'ятниця
Поширити у Facebook
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Художній керівник і головний диригент – Володимир Сіренко
Солістка – Вероніка Лемішенко (арфа)
«Арфами, арфами —золотими, голосними обізвалися гаї Самодзвонними…»
У зв’язку з цим концертом хіба не згадаєш поетичні рядки Павла Тичини? Адже центральним музичним інструментом вечора буде її величність арфа!
Соло арфи у виконанні талановитої Вероніки Лемішенко у супроводі оркестру прозвучить у двох творах концертної програми – це музика Клода Дебюссі та Моріса Равеля.
Імпресіонізм, який ми зазвичай пов’язуємо з іменами обох композиторів, здається, був би немислимий у музиці без арфи – її витончених інтонаційних переливів, фарботонів, світлотонів…
Вероніка Лемішенко – знана українська арфістка родом із Харкова, засновниця конкурсу «Арфові барви» у рідному місті, лауреатка міжнародних фестивалів та конкурсів в Україні, Франції, Великій Британії, Іспанії, Греції. Входить до складу Ради директорів Всесвітнього арфового конгресу (WHC) та Міжнародної спілки музичних конкурсів (EMCY). Запрошена солістка таких фестивалів, як La Folle Journee, «Camac Festival (Франція), HarpMasters Festspiele (Швейцарія), Lisboa Harp Seminar (Португалія), Arpa Viggianes (Італія), Widwest TN Harpfest (США). Давала концерти у залах Royal Academy of Music (Англія), Esplanade (Сінгапур), у складі оркестрів – у Vienna Konzerthaus (Австрія), Berliner Philharmonic (Німеччина), Paris Philharmonic (Франція), Teatro La Fenice (Італія), Rudolfinum (Чехія) тощо.
Через повномасштабну війну музикантка змушена була евакуюватися: нині вона тимчасово живе та працює у Хорватії, де стала солісткою Хорватської національної опери (HNK). Дає благодійні концерти та майстер-класи, кошти з яких «Благодійний фонд Вероніки Лемішенко» передає на потреби ЗСУ, волонтерів, шпиталів, притулків для тварин.
Перший тиждень повномасштабної війни Вероніка не могла навіть підійти до інструменту. Потім їй вдалося знайти емоції та відчуття, які допомогли. Арфістка каже, що їй дуе пощастило, що вона має можливість грати, адже багато музикантів втратили свої інструменти.
Перший концерт під час повномасштабної війни був благодійним, у церкві Відня. Вероніка не знала, до чого готуватися, як почуватиметься на сцені. Адже ніколи їй не доводилося грати за таких обставин…
Тепер вона стверджує: «Мене надихають незламні українці. Наша прекрасна Україна, за яку варто боротися. Після перемоги я бачу її впевненою, неймовірно гарною та гостинною.
Наші арфісти мріють повернутися додому, ми сподіваємося, що вже скоро будемо продовжувати розвивати арфове мистецтво України та матимемо надійну підтримку від нашої держави»
.
Серед планів на майбутнє у Вероніки Лемішенко фестивалі в Бельгії, Італії, Австрії, тур Великою Британією з Національним симфонічним оркестром України. Адже з ним музикантка продовжує співпрацю й саме з ним виступить на одній сцені у колонній залі Національної філармонії України, 4 серпня.
Програма:
Ж. Бізе – Симфонія № 1 («Юнацька») до мажор
К. Дебюссі – Два танці для арфи і струнних, L. 103
М. Равель – Інтродукція і allegro для арфи з оркестром
Л. Колодуб – Українська танцювальна сюїта № 1 для симфонічного оркестру
Колективи: Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Виконавці: Вероніка Лемішенко
Диригенти: Володимир Сіренко
Концертна організація: Національна філармонія України
|