18 березня до Чернігова приїде хор з Японії | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
18 березня до Чернігова приїде хор з Японії
Квартет ім. М. Лисенка
Академічний симфонічний оркестр
Сукач Микола
18 березня до Чернігова приїде хор з Японії
11 березня 2017, субота
Поширити у Facebook

Микола Васильович Сукач поділився з представниками ЗМІ планами стосовно підготовки та проведення з 18 березня по 6 квітня 2017 року ХVІІ Міжнародного фестивалю класичної музики та живого звуку «Сіверські музичні вечори» з музикою Бетховена.



Зокрема Микола Сукач розповів:
- Вже 17-й рік поспіль фестиваль «Сіверські музичні вечори» радує шанувальників класичної музики міста Чернігова. Вже мабуть протягом трьох років, особливо в ці важкі для нас часи, ми намагаємося на наших концертах грати музику Бетховена. Більш того, грати музику цього видатного композитора та піаніста ми вважаємо нашим професійним та громадським обов’язком.

Ми ретельно, враховуючи побажання і можливості всіх учасників, розробили програму фестивалю. 18 березня відбудеться відкриття XVII міжнародного фестивалю музики Людвіга ван Бетховена, на якому прозвучить його симфонія №9 за участю Національної заслуженої академічної капели України «Думка» та японського камерного хору.

25 років тому були встановлені дипломатичні відносини України з Японією. Саме тому, до нас завітають японські солісти камерного хору «Цурумі» з міста Осака: Кіміко Такая (сопрано), Чікако Танака (меццо-сопрано), Юкіма Ібарагі (тенор) та Денис Вишня (бас), який живе теж в Японії. Диригент хору – Міцунобу Такая.

23 березня о 19 годині відбудеться вечір камерної музики, на якому виступить заслужений ансамбль України квартет ім. М. Лисенка за участю заслужених артистів України Олега Серединського (скрипка), Сергія Романського (альт), народних артистів України Анатолія Баженова (скрипка), Івана Кучера (віолончель). Партію фортепіано виконає Катерина Баженова.

24 березня о 19 годині пройде вечір фортепіанної музики, в якому твори Сергія Борткевича виконає уродженка Болгарії Надєжда Влаєва, яка вже багато років проживає в США. Відомо, що ця піаністка захоплюється душевністю слов'янської музики, окремо, творчістю Сергія Борткевича. Останній альбом Надєжди Влаєвої "Фортепіанна музика Сергія Борткевича", був випущений студією звукозапису "Гіперіон" в 2016 році і був обраний в якості одного з компакт-дисків року по версії "Musicweb". Він включає в себе і нові роботи, які Влаєва виконувала в Карнегі холі.

26 березня о 17:00 на сцені філармонічного центру має звучати музика Людвіга Бетховена у виконанні академічного симфонічного оркестру «Філармонія». Соліст – улюбленець публіки - Вадим Руденко. Це музикант зі світовим ім'ям, лауреат Міжнародного конкурсу піаністів Королеви Єлизавети в Бельгії, лауреат Міжнародного конкурсу піаністів ім. Паломи О'Ши, переможець Міжнародного конкурсу ім. Дж. Віотті, двічі лауреат Міжнародного конкурсу ім. П. І. Чайковського, він подорожує по світу, виступає в кращих концертних залах. Як розповів Микола Васильович, російський піаніст Вадим Руденко, незважаючи на події, які відбуваються останнім часом, дуже любить Чернігів. У культури немає нації. Одного разу, в 2008-му році, приїхавши до Чернігова з фортепіанним концертом, Вадим Руденко сказав: «Є три диригента, яким я не можу відмовити. Один з них - Микола Сукач». А 28 березня о 19:00 годині солістом фортепіанної музики виступить Філіпп Руденко. Диригент, зрозуміло, Микола Сукач.

2 квітня о 18 годині має відбутися вечір з академічним симфонічним оркестром «Філармонія» за участю скрипаля Давіда Небеля. На кілька днів скрипаль Давід Небель та його педагог Олександр Гільман приїздили із Цюриха до нашого міста, щоб підготуватись до цього концерту. Рік тому Давід Небель дебютував на "Сіверських музичних вечорах". Концерт Стравінського у його виконанні підкорив вишукану чернігівську публіку. Соліст також мав концерти із чернігівським симфонічним оркестром в Житомирі та Луцьку. Творча співпраця продовжилась і цього року. Спеціально до фестивалю скрипаль та симфонічний оркестр "Філармонія" готують програму з творів Бетховена: концерт для скрипки з оркестром та симфонія №8 фа мажор.

Та закриття фестивалю має відбутися 6 квітня о 19 годині. В цей останній вечір диригувати оркестром буде американський диригент Уінстон Фогель. У програмі концерту твори Л.Бетховена: концерт для скрипки, віолончелі та фортепіано з оркестром та симфонія №5 до мінор.

Наприкінці свого виступу, Микола Васильович розповів про деякі проблеми оркестру та поскаржився на невисокий рівень культури:
- Маю подякувати обласній адміністрації, яка виділила кошти і ми все ж таки придбали арфу. Вона не нова, але це дуже добрий музичний інструмент. Скрипки Страдіварі взагалі живуть століттями. Але ж хочу сказати, що в нас є ще проблеми. Взагалі, це також стосується і невисокої оплати праці музикантів оркестру, якщо порівнювати з іншими часами та містами. Зараз ми отримуємо в 2 рази менше, ніж раніш. Це ще раз говорить про те, що в нас низький рівень культури і в країні мало хто дійсно цінує мистецтво і прагне піднімати культуру. Нам зараз потрібен рояль, але ж про це доводиться тільки мріяти.

В усі часи видатні люди різних країн цінували свій народ і надавали особливого значення культурі. Коли Жорж Помпіду став прем’єр-міністром Франції, він сказав: «Для мене перший міністр – це міністр культури». Та мабуть багатьом відома історія про те, як під час війни Черчиллю принесли на розгляд бюджет країни. Погортавши документ, він запитав:

- А де ж витрати на культуру?
- Так війна ж іде! Яка культура?
- Якщо немає культури, так навіщо ми тоді воюємо?, - здивувався Черчилль.

Тому я хочу, щоб в нашій країні, а зокрема в нашому місті із року в рік культура розвивалася, люди частіше приходили до театру та філармонії, батьки привчали дітей змалечку слухати хорошу музику, грати на музичних інструментах, співати та інше.

Микола Васильович зазначив, що програма фестивалю буде дуже цікавою та повинна сподобатися шанувальникам класичної музики, зокрема музики Людвіга ван Бетховена.


Колективи: Квартет ім. М. Лисенка, Академічний симфонічний оркестр "Філармонія"
Диригенти: Микола Сукач
Концертна організація: Чернігівський обласний філармонійний центр
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль класичної музики "Сіверські музичні вечори"
Джерело: Gorod.cn.ua



Інші:

5 театральних прем'єр, які варто побачити в липні
Притча про Добро і Зло
Реквієм за майбутнє
Органісти з Польщі грають для Львова: чотири концерти в Органному залі
Art Jazz чекає на друзів
До зустрічі у новому – 150-у театральному сезоні!
Ада Роговцева відмічає день народження на сцені!
16 липня день народження Марії Стеф'юк
Італія надає Україні 32,5 мільйона євро на відновлення культурної спадщини Одещини
Коломийська філармонія отримала в подарунок скрипку із Франції
Гендиректор Метрополітен-опери вимагає скасувати виступ друга Путіна в Італії
Дитячий оркестр Richter Kids із Житомира повернувся з гастролей у Дортмунді
Іван Небесний – іменинник. Вітаємо!
ФЕСТИВАЛЬ ОРГАННОЇ ТА КАМЕРНОЇ МУЗИКИ "DOMINICALIS GLORIA
Національному музею музичних інструментів Італії передали українську бандуру
XІІ Міжнародний музичний фестиваль "Музика в старому Львові"
Львівська філармонія закриє 122-ий сезон "Симфонією відновлення" у день народження Мирослава Скорика
У Луцьку відбудеться органний концерт Марка Новаковича
У Брюсселі на концерті філармонічного оркестру та скрипаля Дмитра Удовиченка зібрали 8,5 млн грн на допомогу Україні
У Львові вперше відбудеться Бітлз-фестиваль
Опера не пляж: Ла Скала посилює дрес-код для глядачів
10 липня виповнилось би 104 роки від дня народження Аріадни (Ради) Лисенко
Виступ російського диригента Гергієва на фестивалі в Італії є неприйнятним - віцепрезидентка Європарламенту
У Національній асамблеї Республіки Корея відбувся концерт миру "Pray for Ukraine" на підтримку України
З 3 серпня по 14 вересня 2025 року у Рівному відбудеться VIII Міжнародний фестиваль органної музики «Musica Viva Organum» – Жива музика органа
«Оркестр тварин»
9 липня день народження Анатолія Кочерги
Помер легендарний композитор Ігор Поклад
У Харкові відбудеться прем'єра балету "Драконячі пісні"
Summer Opera Fest - фестиваль у Харкові
8 липня день пам'яті Платона Майбороди
Загадка Страдіварі: скрипку, викрадену у 1945-му, знайшли у Японії
Netflix планує транслювати музичні церемонії у партнерстві з Spotify — WSJ
6 липня день пам'яті всесвітньо відомого італійського композитора Енніо Морріконе (1928-2020 рр.)
Одеська опера вердіївською «Аїдою» завершить свій 215-й сезон
Україну представлять на Балетному гала-концерті в Індонезії
Подарунок із Франції: Коломийська філармонія отримала нову скрипку
Гурт "Паліндром" передав ГУР понад 1,5 млн гривень на дрони MAGURA
TOKYO ART NINJA, 5-й міжнародний конкурс
Одеська опера святкує: фестиваль "Оксамитовий сезон" стартує до Дня Незалежності
      © 2008-2025 Music-review Ukraine