200-річчя з дня народження Тараса Шевченка у Тернопільській обласній філармонії відзначили музичним дійством "Обніміться ж, брати мої" | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
200-річчя з дня народження Тараса Шевченка у Тернопільській обласній філармонії відзначили музичним дійством
Кріль Мирослав
200-річчя з дня народження Тараса Шевченка у Тернопільській обласній філармонії відзначили музичним дійством "Обніміться ж, брати мої"
Відеорепортаж
8 березня 2014, субота
Поширити у Facebook

Симфонічний оркестр та камерний хор філармонії, за участі хору Тернопільського музичного училища і соліста Львівської опери Олега Ланового, вшанували Кобзаря кантатами "Хустина" та "Заповіт".


Директор Тернопільської обласної філармонії каже, до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка готувалися не один тиждень. Для виконання програми "Обнімітеся ж брати мої" залучили чи не увесь творчий склад філармонії.

- Це симфонічний оркестр, це камерний хор і всі солісти вокалісти. Ми запросили хор музичного училища, який бере участь з нами, ми запросили соліста Львівської опери, Олега Ланового, - розказує Народний артист України, директор Тернопільської обласної філармонії Ярослав Лемішка.

Зі сцени Тернопільської обласної філармонії пролунали музичні твори за мотивами поезії Кобзаря. Зокрема кантати "Заповіт" та "Хустина". Попри події в Україні, вважають учасники програми, концерт не втрачає своєї врочистості і тим паче актуальності.

- Ми мусимо при любих суспільних, соціальних станах нашої країни пам'ятати про своїх геніїв, пам'ятати про своє минуле. І я дуже радий, що на цей концерт сходяться люди для того, щоб підтримати не тільки нас, не тільки послухати прекрасну чудову поезію і цю чудову музику, а й об'єднатися навколо того, що зараз є в державі, - каже заслужений діяч мистецтв України, головний диригент Тернопільської обласної філармонії Мирослав Кріль.

Програму "Обніміться ж брати мої" Тернопільська обласна філармонія за час святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка планує представити також у різних районах області.


Колективи: Камерний хор Тернопільської обласної філармонії, Симфонічний оркестр Тернопільської обласної філармонії
Диригенти: Мирослав Кріль
Концертна організація: Тернопільська обласна філармонія
Джерело: www.tv4.te.ua/





Інші:

5 театральних прем'єр, які варто побачити в липні
Притча про Добро і Зло
Реквієм за майбутнє
Органісти з Польщі грають для Львова: чотири концерти в Органному залі
Art Jazz чекає на друзів
До зустрічі у новому – 150-у театральному сезоні!
Ада Роговцева відмічає день народження на сцені!
16 липня день народження Марії Стеф'юк
Італія надає Україні 32,5 мільйона євро на відновлення культурної спадщини Одещини
Коломийська філармонія отримала в подарунок скрипку із Франції
Гендиректор Метрополітен-опери вимагає скасувати виступ друга Путіна в Італії
Дитячий оркестр Richter Kids із Житомира повернувся з гастролей у Дортмунді
Іван Небесний – іменинник. Вітаємо!
ФЕСТИВАЛЬ ОРГАННОЇ ТА КАМЕРНОЇ МУЗИКИ "DOMINICALIS GLORIA
Національному музею музичних інструментів Італії передали українську бандуру
XІІ Міжнародний музичний фестиваль "Музика в старому Львові"
Львівська філармонія закриє 122-ий сезон "Симфонією відновлення" у день народження Мирослава Скорика
У Луцьку відбудеться органний концерт Марка Новаковича
У Брюсселі на концерті філармонічного оркестру та скрипаля Дмитра Удовиченка зібрали 8,5 млн грн на допомогу Україні
У Львові вперше відбудеться Бітлз-фестиваль
Опера не пляж: Ла Скала посилює дрес-код для глядачів
10 липня виповнилось би 104 роки від дня народження Аріадни (Ради) Лисенко
Виступ російського диригента Гергієва на фестивалі в Італії є неприйнятним - віцепрезидентка Європарламенту
У Національній асамблеї Республіки Корея відбувся концерт миру "Pray for Ukraine" на підтримку України
З 3 серпня по 14 вересня 2025 року у Рівному відбудеться VIII Міжнародний фестиваль органної музики «Musica Viva Organum» – Жива музика органа
«Оркестр тварин»
9 липня день народження Анатолія Кочерги
Помер легендарний композитор Ігор Поклад
У Харкові відбудеться прем'єра балету "Драконячі пісні"
Summer Opera Fest - фестиваль у Харкові
8 липня день пам'яті Платона Майбороди
Загадка Страдіварі: скрипку, викрадену у 1945-му, знайшли у Японії
Netflix планує транслювати музичні церемонії у партнерстві з Spotify — WSJ
6 липня день пам'яті всесвітньо відомого італійського композитора Енніо Морріконе (1928-2020 рр.)
Одеська опера вердіївською «Аїдою» завершить свій 215-й сезон
Україну представлять на Балетному гала-концерті в Індонезії
Подарунок із Франції: Коломийська філармонія отримала нову скрипку
Гурт "Паліндром" передав ГУР понад 1,5 млн гривень на дрони MAGURA
TOKYO ART NINJA, 5-й міжнародний конкурс
Одеська опера святкує: фестиваль "Оксамитовий сезон" стартує до Дня Незалежності
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
29.jpg