Особистість |
|
|
Афіша
Аудіо
Відео
Записи
Контакти
|
Ірина Алексійчук
м. Київ
Заслужений діяч мистецтв України, композиторка, піаністка
Загальні відомості
Творча біографія
Творчий доробок
Репертуар
Публікації
Лауреат Національних та Міжнародних конкурсів, лауреат премії ім.Л.М.Ревуцького, член Національної Спілки композиторів України, композитор та піаніст Ірина Алексійчук закінчила Київську Державну консерваторію ім.П.І.Чайковського за спеціальностями “фортепіано”, “композиція”, “орган” (факультативно), та асистентуру-стажування на кафедрі композиції вищезгаданого навчального закладу.
Дипломант Національного конкурсу молодих композиторів ім. С.Прокофьєва (м. Донецьк, 1993); Лауреат Першого міжнародного конкурсу виконавців камерної музики “Золота осінь” у категорії “Фортепіанні дуети” (м. Хмельницький, 1993.); Переможець 45-го міжнародного конкурсу ARD у категорії “Фортепіанні дуети” (м.Мюнхен, 1996); Лауреат 6-го міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів Murray Dranoff (м.Майамі, 1997); Лауреат Першого всеукраїнського конкурсу композиторів “Духовні псалми” на кращий хоровий твір на біблійні тексти (м.Київ, 2001).
З 1994 р. викладає композицію, інструментовку та читання партитур на кафедрі композиції Національної музичної академії ім.П.І.Чайковського.
Багато концертує в Україні, Сербії, Словаччині, Німеччині та США як піаніст, композитор, органіст, а також у складі фортепіанного дуета з Юрієм Котом
Серед творів останніх років:
симфонія, дві симфонічні поеми та симфонічна сюїта “Фольк-образи” для симфонічного оркестру; “Мости до невидимих берегів” для двох фортепіано та симфонічного оркестру; кантата “Сад божественных песней...” на вірші Г.Сковороди, хоровий диптих “Давидові псалми” на біблійні тексти, “Подих часу” на тексти з “Упанішад”, “Отче наш...” та “Царевчева ліра” для мішаного хору a’caрpella; псалом №142 “Мій голос до Господа” та хоровий цикл на вірші О.Степаненко “Листи із мушлі” для жіночого хору a’caрpella; псалом №100 “Уся земле, покликуйте Господу!” для чоловічого хору a’caрpella; вокальні цикли “Пісні кохання” на вірші стародавніх японських поетів для сопрано та фортепіано, “Глина Господня” на вірші О.Степаненко для сопрано та фортепіано, “Amore, ora pro nobis” або Дві балади про досконалу любов на вірші О.Степаненко та Е.Камінгса для мецо-сопрано, органу та дзвону, “Пісні старого трубадура” на вірші Й.Дучича для баритона та фортепіано; “З сяючої пустоти...” для квартету струнних; “Так близько...” для скрипки та фортепіано; “Написи на воді” для скрипки, віолончелі та фортепіано; концертна фантазія “В ніч на Івана Купала”, сюїта за мотивами повісті М.В.Гоголя “Вій” для двох фортепіано, музично-хореографічна композиція “Коломийка №1 (Ой у лісі – гоп, гоп!)” та “Коломийка №2 (Ой у полі – у-у-ух!)” для двох фортепіано, двох піаністів та деяких окремих частин їх тіл, “В пошуках безмовностей…” для фортепіано в чотири руки; Перша та Друга сонати, Прелюдії, Два цикла варіацій для фортепіано та ін.
Твір Ірини Алексійчук “В пошуках безмовностей…” було написано в червні 2006 р. Це розгорнута одночастинна композиція, в якій поряд з традиційним звучанням роялю, авторка використовує і інші засоби, а саме: звучання вітряних дзвонів різних видів та електронного запису. Основною ідеєю твору є ідея Космічної Любові між Особистістю і Всесвітом, їх гармонійне поєднання через Таїнство Дихання… Поєднання в Почутті, що вже не залишає місця для думок та слів, а лише існує… в безмежній незахищеності та довірі Безмовностей… В творі використано звучання стародавньої японської жіночої любовної поезії мовою оригіналу.
[
|