Березень 2025 у Національній філармонії України | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Березень 2025 у Національній філармонії України
Лопатинський Роман
Національний камерний ансамбль
Пономарчук Наталія
Сіренко Володимир
Стець Наталія
Польова Вікторія Валеріївна
Сильвестров Валентин Васильович
Станкович Євген Федорович
Березень 2025 у Національній філармонії України
28 лютого, п'ятниця
Поширити у Facebook

Березень 2025 року у філармонії вразить розмаїттям програм: концерти, присвячені творчості одного з композиторів, – Фридерика Шопена, Вольфганга Амадея Моцарта, Моріса Равеля, Антона Брукнера; концерти з винятково українською музикою, а також програми, побудовані на контрастах, де звучатимуть твори композиторів різних епох. І, звісно, ми продовжуємо святкувати 130 років від дня народження Бориса Лятошинського!

1 березня піаніст Роман Лопатинський представить ліричну програму з творів Фридерика Шопена – до 215-ї річниці від дня народження композитора. Розмаїтий світ прелюдій, Балада №3 – музична оповідь, яка засвідчує талант музичного сторітелінгу Шопена і нарешті яскравий Полонез, що єдиним розчерком впевнено завершить концерт.

2 березня Liatoshynskyi Capella: Orchestra & Choir Національного будинку музики виконає три знакові твори Вольфганга Амадея Моцарта під батутою диригента Теодора Кухара: Симфонію №36, Коронаційну месу і мегапопулярну Маленьку нічну серенаду.

5 березня Національний симфонічний оркестр України під орудою Володимира Сіренка представить публіці твори, які не часто почуєш на українських сценах: Фортепіанний концерт Арнольда Шенберга (соліст – Євген Громов), а також оригінальне прочитання творів Йоганна Себастьяна Баха і Йоганнеса Брамса композиторами 20 століття.

9 березня Київський камерний оркестр під орудою Володимира Рунчака гратиме українську програму. Прозвучать твори Богдани Фільц, Максима Березовського, Віталія Губаренка, Євгена Станковича і Олега Ківи. Окрасою вечора стануть солістки Оксана Нікітюк (мецо-сопрано) і органістка Тетяна Жук-Сєдова.

11 березня – концерт Національного академічного духового оркестру “Pop Classics” – унікальне поєднання класичної музики та сучасного звучання. У програмі – всесвітньо відомі твори композиторів минулих століть, переосмислені в нових аранжуваннях, які однозначно здивують своїми несподіваними стильовими рішеннями. Національним академічним духовим оркестром диригуватиме Олексій Рощак.

12 березня виступатиме Національний ансамбль солістів “Київська камерата” під орудою Володимира Сіренка. До дня народження засновника та багаторічного головного диригента “Київської камерати” Валерія Матюхіна прозвучить особлива програма. Це твори, що складають базовий репертуар колективу і неодноразово виконувалися під орудою Матюхіна, – композиції Сильвестрова, Киви та Станковича.

13 березня Національний симфонічний оркестр України представить публіці романтичну програму. Твори композиторів, написані у молодому віці, як правило, відрізняються безпосередністю та щирістю вислову. Такими є Перший концерт Шопена, створений, коли автору було 20 років, та Перша симфонія Брамса, ідею якої композитор виношував з 22 років. Цього вечора за диригентським пультом стоятиме Микола Сукач, солістом виступить Артем Ляхович.

14 березня Симфонічний оркестр НФУ під орудою Наталії Стець гратиме масштабну Симфонію №4 “Романтичну” Антона Брукнера – один з найкращих творів композитора. Є свідчення, що саме ця симфонія була виконана у Берліні у квітні 1945-го році – ніби символ того, що нацисти ось-ось програють війну і добро переможе зло.

16 березня NotaBene Chamber Group спільно з Національним будинком музики представить нових учасників проєкту NotaBene+ – скрипалів Акіма Зварича і Акіма Кравченка. Нова програма – про діалог поколінь: на сцені зустрінуться класичний Гайдн, романтичний Брамс, а поміж ними наш сучасник Валентин Сильвестров.

19 березня ансамбль “Київські солісти” долучиться до святкування 130-річчя з дня народження українського композитора Бориса Лятошинського, таким чином підтримуючи проєкт Liatoshynsky Space 2025. Колектив виконає камерні твори, написані композитором у роки Другої світової війни і пронизані українським фольклором. Диригуватиме Володимир Сіренко.

20 березня Київський камерний оркестр під орудою Наталії Пономарчук запрошує разом відсвяткувати 150-річницю від дня народження Моріса Равеля. Камерні твори композитора створюють напрочуд інтимну атмосферу музичного спілкування, яку можна буде відчути на концерті. Також піаністи Максим Шадько і Володимир Кашуба зіграють дуетом елегантний цикл “Моя матінка-Гуска” Моріса Равеля.

22 березня у виконанні “Київської камерати” під орудою Кері-Лінн Вілсон прозвучать твори українських композиторів різних генерацій: Бориса Лятошинського, Валентина Бібіка, Івана Карабиця, Олександра Родіна, Вікторії Польової. Поряд з ними відбудеться українська премʼєра Контрабасового концерту сучасної американської композиторки Міссі Маццолі. Цей твір, немов химерний ілюзорний пейзаж, послідовно контрастує примарними епізодами і задумливими інтерлюдіями з вибухами яскравих, просвітлених моментів.

27 березня солісти і солістки Національного будинку музики гратимуть органну музику Йоганна Себастьяна Баха. У програмі – як широко відомі шедеври, так і рідше виконувані твори, що розкривають різні грані бахівського стилю. Від могутньої Токати і фуги ре мінор до витончених хоральних прелюдій – кожен номер концерту є окремим всесвітом, сповненим емоційної виразності та гармонійної рівноваги.

30 березня – перший концерт циклу “Перетини” від Liatoshynskyi Capella і диригента Рубена Толмачова. У центрі уваги – творчість Тараса Шевченка, яка стає точкою перетину для різних композиторів. У цій програмі пропонуємо детальніше поглянути на такий перетин у творчості Бориса Лятошинського, а також нашого сучасника, диригента та композитора Рубена Толмачова.


МУЗИЧНИЙ САЛОН

8 березня – презентація виставки “Інша” – художня рефлексія на тему жіночої стійкості, болю, очікування та відродження. Авторка – українська колажистка Ксенія Туренко – створила унікальну подію, яка об’єднує візуальне мистецтво, інсталяції, музику та моду, аби передати історію сучасної української жінки. Прозвучить блискуча віртуозна музика класицизму та романтизму

22 березня до 100-річчя від дня народження Ігоря Шамо звучатиме камерна музика композитора. Її виконають солісти філармонії Ольга Табуліна (мецо-сопрано) і піаніст Денис Кашуба.






















Колективи: Національний камерний ансамбль "Київські солісти"
Виконавці: Роман Лопатинський
Диригенти: Наталія Пономарчук, Володимир Сіренко, Наталія Стець
Композитори:Вікторія Польова, Валентин Сильвестров, Євген Станкович
Концертна організація: Національна філармонія України
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України



Інші:

Українські квінтети прозвучать в Івано-Франківську
Філармонійний квітень запрошує у музичну подорож країнами світу
Чим порадує шанувальників високого мистецтва Національна опера України у квітні?
На фронті загинув художник з освітлення Рівненської філармонії Всеволод Шабадах
Оголосили лауреатів премії імені Лисенка: кого нагородили та чому не вручать нагороду за композиторську діяльність
Квітень в Львівському органному залі
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
9 театральних постанов, які можна відвідати в День театру 27 березня в Києві, Одесі, Чернігові, Дніпрі та Львові
"Виставка до 70-річчя Ігоря Білозіра: «Мистецьке коло» у Львівській філармонії"
Розмаїття Баха, усміхнений Моцарт та діалог української і французької музики
У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення»
Квітневі події у Музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича
Заявники, що пройшли технічний відбір Фестивалю-Премії «ГРА»-2025
Харківський університет мистецтв завдяки донатам придбав орган
Зустрічайте 4 переможниць конкурсу Повний Короткий!
На війні загинув колишній музикант симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії Богдан Немцов
Ювілей Івана Козловського
Згадуємо Анатолія Авдієвського
«Святкова Академія»
Одесити вирушають на гастролі до Нідерландів і Бельгії
«Пахіта» – нова версія у «Схід Опері»
«БАХ Маратон»
Фестиваль до 110-го ювілею Святослава Ріхтера
Гранд тур оркестру INSO-Lviv у Нідерландах
Три блискучі концерти березня у Львівському органному залі – обирайте свій або приходьте слухати всі
До Рівного завітає Віктор Плоскіна
“Колискова для солдата”
У Кременці проходить фестиваль органної музики
У Салоніках відбулась світова прем’єра фільму «Королеви радості».
Сьомий етап курсу навчання "Магія музики" стартував у Берегові
Поезія культових поетів, покладена на музику
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Kyiv Modern Ballet покаже у Львові виставу «Вій»
У Черкасах Національний симфонічний оркестр зіграє "Оду стійкості" на підтримку ЗСУ
В Одеській філармонії прозвучать скарби української класики
"Молитва крізь століття" прозвучить на Khmelnytskyi Classic Fest
"Київська камерата" зіграє концерт "Відлуння часу" в Національній філармонії
"Прикарпатська весна 2025": в Івано-Франківську проведуть традиційний фестиваль
У Житомирській обласній філармонії відбудеться Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв ім. Святослава Ріхтера
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
290510_011.jpg