|
Відбувся круглий стіл щодо вирішення актуальних питань розвитку культури і мистецтва у 2014 році
25 грудня 2013, середа
Поширити у Facebook
Шляхи подальшого розвитку культури і мистецтва в Україні обговорено 24 грудня 2013 року під час круглого столу, організованого Міністерством культури України на виконання доручення Президента України.
Участь у засіданні взяли Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко, Міністр культури України Леонід Новохатько та його заступники, відповідальні працівники Мінкультури, творча еліта українського суспільства.
У рамках круглого столу відбулась змістовна розмова представників влади та громадськості щодо удосконалення вітчизняного законодавства в сфері культури, зокрема в частині концертно-гастрольної діяльності. Також наголошувалося на необхідності надання фінансової підтримки закладам культури для забезпечення їх функціонування та доступності послуг таких закладів для різних категорій населення, сприяння розвитку національних творчих спілок, надання підтримки молодим діячам культури і мистецтв. Серед пропозицій, які лунали під час круглого столу, порушувалось і питання відновлення гастролей кращих творчих колективів на теренах України.
«Необхідно підготувати проект змін до законодавства. Зокрема, щодо повернення гастрольного збору; запровадження електронних квитків – там, де це реально можливо, принаймні для масштабних заходів, які відбуваються на великих сценах України. Потребує врегулювання й гастрольна діяльність, зокрема тих, хто приїжджає до нас. Це назріло і потрібно», – зазначив Костянтин Грищенко.
Учасники круглого столу не оминули увагою й святкування в наступному році 200-річного ювілею від дня народження Тараса Шевченка, підтримавши ідею проведення фестивалю, присвяченого цій святковій даті. Ініціював проведення такого мистецького заходу Генеральний директор Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка Михайло Захаревич: «До 200-річчя Тараса Шевченка кожен театр в Україні готує свою виставу, тому я пропоную на базі нашого театру в літній період провести фестиваль вистав, підготовлених до цієї дати».
Досвідом застосування механізму державно-приватного партнерства у сфері культури з присутніми поділився директор програми «Бібліоміст», директор Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) Матей Новак. Він розповів про основні етапи впровадження в Україні проекту «Глобальні бібліотеки «Бібліоміст – Україна» – партнерської програми IREX, USAID та Міністерства культури за підтримки Фундації Білла та Мелінди Гейтс.
Про надання підтримки молодим діячам культури і мистецтва для створення і реалізації творчих проектів виступив керівник Національного порталу академічної музики “Music-review Ukraine” Олександр Пірієв.
Віце-прем’єр-міністр запропонував учасникам заходу до 15 січня 2014 року подати обґрунтовані письмові пропозиції до Міністерства культури і запевнив, що всі надіслані пропозиції після експертного обговорення в Мінкультури будуть найближчим часом розглянуті Урядом.
У своєму виступі Міністр культури Леонід Новохатько наголосив, що для досягнення позитивних зрушень у культурній сфері, насамперед, необхідно змінювати психологію сприйняття культури.
«Якщо ми дивимося на культуру як на елемент ринку, так само як на банки, економіку, то діла не буде. Ми повинні об’єднати зусилля, аби змінити психологію й дивитися на культуру, як на державотворчий та націєтворчийінструментарій, як на важливий духовний чинник зміцнення суспільного буття», – підкреслив міністр.
Виконавці: Анатолій Авдієвський, Олександр Пірієв, Ігор Щербаков, Євген Савчук
Джерело: Міністерство культури України
|