У Львові вперше пройде Leopolis Baroque Festival | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У Львові вперше пройде Leopolis Baroque Festival
Кучар Теодор
Остапович Іван
У Львові вперше пройде Leopolis Baroque Festival
У фестивалі барокової музики візьмуть участь світові зірки класичної сцени. Серед них – гобоїстка Уляна Макєєва
31 липня 2018, вівторок
Поширити у Facebook

У Львові вперше проходитиме Leopolis Baroque Festival. Його організатор – Львівський органний зал. У фестивалі барокової музики окрім львівських музикантів візьмуть участь світові зірки класичної сцени.

7 серпня на сцені Органного гратиме концертмейстер Чеської філармонії, скрипаль Йозеф Шпачек, гобоїстка з Одеси Уляна Макєєва та Ukrainian Festival Orchestra під керівництвом українсько-американського дириґента Теодора Кухара. У програмі – концерти Йоганна Себастьяна та Карла Філіппа Емануеля Баха, а також «Пори року» Вівальді.

8 серпня Теодор Кухар віддасть свою дириґентську паличку Іванові Остаповичу, а сам постане перед публікою як альтист. Разом із ним солістами цього вечора будуть Уляна Макєєва (гобой), Михайло Сосновський (флейта), Сергій Гаврилюк (альт). Гратимуть бранденбурзькі концерти Баха та концерти Телемана.

9 серпня в рамках фестивалю відбудеться сольний концерт скрипаля Ореста Смовжа, одного з найталановитіших львівських музикантів, учня всесвітньо відомої Мідорі Ґото (США). Концерт під назвою «Бароко у перспективі» проведе слухачів від Баха і Бальцара до Енеску, від Ізаї до ХХІ століття. Звучатиме твір українського композитора Віталія Вишинського та світова прем’єра – інвенція для скрипки соло The Worst Death Scene Ever Томаса Меллана.

Поняття барокова музика або музика бароко описує стиль європейської музики в період приблизно між 1600 та 1750 роками. Барокова музика наслідує музику епохи Відродження і передує класичній музиці, її вершинами зазвичай вважають творчість Й. С. Баха, Г. Ф. Генделя і А. Вівальді.

З нагоди фестивалю одеська гобоїстка Уляна Макєєва розповіла ZAXID.NET сімейну легенду про вибір свого інструменту та про мрії створити єдиний в Україні духовий квінтет.

«Це одна з найкращих гобоїсток в Україні!», – захоплено каже про Макєєву українсько-американський дириґент Теодор Кухар. Проте Уляна майже невідома львівській публіці. Ми вирішили познайомитися з виконавицею ближче.

«Як дядя Юлік»

Уляна Макєєва з раннього дитинства знала, що гратиме на гобої. Її батьки-музиканти обирали інструмент для дочки не тільки по красі звуку, а й по перспективності для подальшої кар’єри. «Врешті залишилися валторна і гобой – доволі рідкісні інструменти, на яких у порівнянні з іншими грають досить мало, – розповідає сімейну легенду Уляна. – Мій батько працював у Харківському театрі музичної комедії. Я маленькою приходила до нього на репетиції, сиділа в оркестровій ямі. Якось сказала, що хочу бути як дядя Юлік, а дядя Юлік грав на гобої. Отак цей вибір і відбувся остаточно».

Випробування себе

Шлях Уляни лежав прямісінько до спеціалізованої музичної школи в рідному Харкові. Перші три роки вона грала на блок-флейті, адже саме з цього інструменту починається навчання всіх духовиків, а вже потім був гобой. Окрім інструментального, дівчина навчалася ще й на теоретичному відділі. З кінця 10-го класу грала в Харківському молодіжному оркестрі «Слобожанський». З відзнакою закінчила Університет мистецтв ім. І. Котляревського, а після цього вирішила спробувати свої сили за межами рідного міста. «В Академічному симфонічному оркестрі Чернігова якраз у той час набирали багато музикантів. Мені було цікаво: чи зможу я? Та й умови там були кращі, ніж у Харкові. Конкурс пройшла, але пропрацювала в оркестрі небагато, лише півроку», – розповідає Уляна.

Потім була Одеса. «Мені дуже подобалося в оперному театрі! Там гарний колектив. Але опера має свої особливості: треба бути готовим виконувати довгі твори по три-чотири години та грати той самий репертуар кілька десятків років. Робота на сцені мені більш цікава», – пояснює Уляна свій перехід до Одеського філармонічного оркестру. Наразі вона концертмейстер гобоїв.

Уляна Макєєва любить грати в камерних ансамблях і мріє створити квінтет духовиків: флейта, гобой, кларнет, фагот і валторна. «Це дуже рідкісне для України явище. Взагалі у нас духова музика не надто розвинена. Коли мене питають, на якому інструменті я граю, мені іноді соромно казати. “На чому ти граєш? – На гобої. – Го що?», – ділиться виконавиця.

Вперше на львівській сцені

Макєєва мала багато виступів на фестивалях в Україні та за кордоном, але у Львові грала лише одного разу – на конкурсі, ще студенткою. Запрошення на Leopolis Baroque Festival отримала від дириґента Теодора Кухара. Він бачив записи її виступів, вважає Уляну найкращою гобоїстокою в Україні. «У нього купа ідей і величезне бажання залучати людей. Перед ним неможливо встояти!», – сміється музикантка.

Спочатку виникла ідея другого концерту фестивалю, 8 серпня, в якому Теодор Кухар гратиме соло на альті. «Я дуже поважаю дириґентів, які мають оркестровий досвід у виконавстві, а тим більше на такому рівні, як Теодор, – каже гобоїстка. – Це значить, що він не тільки може донести до музикантів свою ідею, а й знає, як це зсередини». Разом із Теодором Кухаром і Михайлом Сосновським вона гратиме Концерт для флейти, гобоя та альта з оркестром Георга Телемана, а також солюватиме в телеманівському концерті для гобоя. «Я очікую багато радості від спільного музикування і від Львова», – каже гобоїстка.


Диригенти: Теодор Кучар, Іван Остапович
Концертна організація: Львівський будинок органної і камерної музики
Джерело: Zaxid.net



Інші:

5 театральних прем'єр, які варто побачити в липні
Притча про Добро і Зло
Реквієм за майбутнє
Органісти з Польщі грають для Львова: чотири концерти в Органному залі
Art Jazz чекає на друзів
До зустрічі у новому – 150-у театральному сезоні!
Ада Роговцева відмічає день народження на сцені!
16 липня день народження Марії Стеф'юк
Італія надає Україні 32,5 мільйона євро на відновлення культурної спадщини Одещини
Коломийська філармонія отримала в подарунок скрипку із Франції
Гендиректор Метрополітен-опери вимагає скасувати виступ друга Путіна в Італії
Дитячий оркестр Richter Kids із Житомира повернувся з гастролей у Дортмунді
Іван Небесний – іменинник. Вітаємо!
ФЕСТИВАЛЬ ОРГАННОЇ ТА КАМЕРНОЇ МУЗИКИ "DOMINICALIS GLORIA
Національному музею музичних інструментів Італії передали українську бандуру
XІІ Міжнародний музичний фестиваль "Музика в старому Львові"
Львівська філармонія закриє 122-ий сезон "Симфонією відновлення" у день народження Мирослава Скорика
У Луцьку відбудеться органний концерт Марка Новаковича
У Брюсселі на концерті філармонічного оркестру та скрипаля Дмитра Удовиченка зібрали 8,5 млн грн на допомогу Україні
У Львові вперше відбудеться Бітлз-фестиваль
Опера не пляж: Ла Скала посилює дрес-код для глядачів
10 липня виповнилось би 104 роки від дня народження Аріадни (Ради) Лисенко
Виступ російського диригента Гергієва на фестивалі в Італії є неприйнятним - віцепрезидентка Європарламенту
У Національній асамблеї Республіки Корея відбувся концерт миру "Pray for Ukraine" на підтримку України
З 3 серпня по 14 вересня 2025 року у Рівному відбудеться VIII Міжнародний фестиваль органної музики «Musica Viva Organum» – Жива музика органа
«Оркестр тварин»
9 липня день народження Анатолія Кочерги
Помер легендарний композитор Ігор Поклад
У Харкові відбудеться прем'єра балету "Драконячі пісні"
Summer Opera Fest - фестиваль у Харкові
8 липня день пам'яті Платона Майбороди
Загадка Страдіварі: скрипку, викрадену у 1945-му, знайшли у Японії
Netflix планує транслювати музичні церемонії у партнерстві з Spotify — WSJ
6 липня день пам'яті всесвітньо відомого італійського композитора Енніо Морріконе (1928-2020 рр.)
Одеська опера вердіївською «Аїдою» завершить свій 215-й сезон
Україну представлять на Балетному гала-концерті в Індонезії
Подарунок із Франції: Коломийська філармонія отримала нову скрипку
Гурт "Паліндром" передав ГУР понад 1,5 млн гривень на дрони MAGURA
TOKYO ART NINJA, 5-й міжнародний конкурс
Одеська опера святкує: фестиваль "Оксамитовий сезон" стартує до Дня Незалежності
      © 2008-2025 Music-review Ukraine