|
Вийшов у світ третій цьогорічний номер журналу «Музика»
4 липня 2012, середа
Поширити у Facebook
Як завжди, головний музичний альманах України зафіксував на своїх сорінках найважливіші кульутно-іузичні події України за останні місяці:
Так, у столиці відбулися Перші київські міжнародні майстер-класи нової музики «Course» (про їхні уроки розповідає Любов Морозова), завершився гучний проект молодих донецьких митців «Антитези», – презентований упродовж концертного сезону в кількох великих містах України, він викликав бурхливе обговорення (публікація Харлампія Єрмакова).
Із прогнозованим успіхом пройшли Вісімнадцятий міжнародний фестиваль «Два дні й дві ночі нової музики» в Одесі (матеріал Лесі Олійник), Четверта Пасхальна асамблея в Києві (інтерв’ю з ректором Національної музичної академії Володимиром Рожком), Одинадцятий форум молодої музики «Барви ХХ сторіччя. Авангард. Класика. Джаз» у Вінниці (його організатор і продюсер Ірина Френкель у розмові з Анною Архиповою розмірковує щодо проблем арт-менеджменту в Україні).
Нові «зірочки» на мистецькому небосхилі, сподіваємося, запалили Третій міжнародний вокально-хореографічний конкурс «Premier-2012» (Київ) і Сьомий відкритий конкурс української фортепіанної музики імені Івана Карабиця (Артемівськ).
До слова, чарівна учасниця одеського фестивалю Ушія Мартінес Ботана (Іспанія, контрабас) прикрасила обкладинку шанованого видання.
Не обійшов журнал увагою і ключові прем’єри в Україні: Олена Сакало докладно розповіла про новий балет «Каприси» на музику Нікколо Паганіні – Мирослава Скорика у Національній опері України, а прем’єра «Дон Карлоса» Джузеппе Верді стала приводом для зустрічі Олександра Москальця із головним художником цього ж театру Марією Левитською.
Чи не пасемо ми задніх в оперній режисурі й чи обізнані з тим, що відбувається на світових театральних теренах? Частково відповісти на це запитання читач зможе, прочитавши статтю музикознавця Лідії Мельник про нещодавні оперні прем’єри в Берліні.
На сорінках журналу Олеся Найдюк пропонує згадати забуте ім’я композитора, педагога й музичного редактора Олени Андрєєвої.
Також журнал запровадив дві нових рубрики. Їхні назви доволі красномовні. «Музичні мости» цього разу перекидаються між Україною й Казахстаном (інтерв’ю Анни Луніної з головою Спілки композиторів Казахстану Балнур Кидирбек), а в «Читальні» можна познайомитися з книжкою «Дочекатися музики…» видатного композитора сучасності Валентина Сильвестрова.
Тож бажаємо приємних хвилин із «Музикою»!
Автор: Ольга Голинська
Музикознавці: Ольга Голинська
|