Вітаємо Оксану Линів з днем народження! | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Вітаємо Оксану Линів з днем народження!
Линів Оксана
Вітаємо Оксану Линів з днем народження!
Українська диригентка, одна з найяскравіших представниць жінок-диригентів на світовій сцені
6 січня, вівторок
Поширити у Facebook

6 січня день народження Оксани Ярославни Линів - всесвітньо відомої української диригентки, головної запрошеної диригентки Kyiv Symphony Orchestra, засновниці художньої керівниці фестивалю LvivMozArt, засновниці і головної диригентки YsOU/Молодіжний симфонічний оркестр України.

Оксана Линів - потужний і ефективний посoл культури України в світі. Вона прагне розвивати класичну музику в Україні і популяризувати українську культуру в різних країнах. "Мій 2025 у цифрах: 71 виступ у 13 країнах. Останній був сьогодні на Opéra national de Paris", - з ф/б сторінки Оксани Линів.

Вона отримала спеціальну нагороду "За вагомий внесок" від Oper Awards 2023, яку вручають в німецькомовних країнах. А в 2020 р. вона була визнана найкращою диригенткою за версією премії Oper! Аwаrds.

У грудні 2022 р. в Брюсселі Оксана Линів разом з YsOU/Молодіжний симфонічний оркестр України ініціювала проєкт "Втрачене дитинство" де вшанували памʼять закатованого рашистами письменника Володимира Вакуленка премʼєрою кантати Євгена Оркіна "Татусева книжечка".

З 2022 р. Оксана Линів була головною диригенткою (і першою жінкою-диригенткою) Болонського муніципального театру "Комунале" (Teatro Comunale Bologna).

Її запрошують працювати до найпрестижніших оперних театрів Європи, а концерти за її участю збирають аншлаги. У 2017-2020-рр. вона була першою жінкою в історії, якій довірили посаду головного диригента опери та філармонійного оркестру міста Грац - "другої опери" Австрії після Відня.

Оксана Линів стала першою жінкою-диригенткою в 145-річній історії найпрестижнішого Оперного фестивалю світу в Байройті. Щільний графік Оксани Линів розписаний погодинно на рік уперед, але вона знаходить час для концертів і фестивалів в Україні.

Народилася майбутня диригентка у м.Броди на Львівщині в родині музикантів. Дідусь був учителем музики і регентом церковного хору.

Навчалася в музичній школі в Бродах, Дрогобицькому і Львівському музучилищах і Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка.
Чоловік Оксани Линів теж музикант - відомий скрипаль Андрій Мурза.

"На жаль, ми, митці, не можемо зупинити війну. Ми не можемо вплинути на політиків, але музика і мистецтво неймовірно стійкі. Це мова нашого серця, наших душ - і це мова, яка проникає прямо у серце іншого.", - Оксана Линів.

Многая літа!






Диригент: Оксана Линів



Інші:

З 22 по 24 травня 2026 року в Гарлемі (Нідерланди) відбудеться фестиваль сучасної української культури PROMIN’ 
Львівський органний зал запрошує на події до Дня міста Львова
Київська міська рада присвоїла ім’я відомого українського композитора Левка Колодуба дитячій музичній школі №8
Х Міжнародний фестиваль «Династія». Горовиць…
VI Великодній фестиваль хорової музики «Катедральні дзвони»
Маріупольський драматичний театр підписав меморандум про співпрацю з Одеською кіностудією
Нобухіро Терада -ювіляр!
Презентація проєкту «Крилате мистецтво»: об’єднуємось задля перемоги
«Незрівнянна»
Скарби архітектури: Закарпатська філармонія відкриває свої двері для відвідувачів
Фестиваль, що залишається з містом: у Харкові стартує KharkivMusicFest
Національна оперета готує сюрприз для глядачів
«Pro et Contra. Сцена нової музики»
Виставка «Чорнобиль. Обʼєкт укриття» в Українському Домі
Хор “Гомін” вирушає у свій перший тур Північною Америкою
Світла пам’ять: пішла з життя легенда української хорової школи Галина Горбатенко
Фільм Суспільного про Лифаря презентували у Швеції: які перші враження іноземних глядачів
Великдень на старій листівці: у Музеї Соломії Крушельницької відкрили онлайн-колекцію великодніх поштівок початку ХХ століття
«GAIA-24» увійшла в список найкращих музичних вистав світу
Король та Королева Швеції відвідали концерт музикантів Львівської національної філармонії
Львівський органний зал кличе на Тиждень музичної терапії
У Стокгольмі стартувала "Українська весна": на відкриття прийшли король і королева Швеції  
На створення україномовного контенту уряд витратить 4 мільярди гривень, - міністр культури
Помер відомий баритон Петро Приймак
Особливі великодні концерти у Львівському органному залі
Фестиваль духовної музики "Pax et Bonum" (з лат. «Мир і Добро»)
SANCTUS VERITAS
Новий формат: пізні екскурсії у Музеї Соломії Крушельницької
“Львів музичний” для школярів: понад 2000 учасників і десятки подій за кілька місяців
Дайджест подій на квітень в Національній філармонії України
Хор “Гомін” готується до нового туру Європою
Виставка «Нескінченна Енеїда»
Квітнути разом з Музеєм Соломії Крушельницької
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №276/2026 Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
«Я, “Побєда” і Берлін» Національного театру імені Марії Заньковецької в Києві
Великдень, симфонічні премʼєри та орган при свічках: чим дивуватиме Органний у квітні
Квітнева афіша Національної опери України
Лонгліст 8 Фестивалю-Премії ГРА оголошено! Хто у списку?
Обрано лавреатів Премії імені М.В. Лисенка у 2026 році
Дніпровський театр опери та балету отримав статус національного
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
3.jpg