Як у Львівському органному залі лікують душі музикою | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Як у Львівському органному залі лікують душі музикою
Як у Львівському органному залі лікують душі музикою
3 квітня, четвер
Поширити у Facebook

Дружини військових та ветеранів проходять курс “Терапія Мистецтвом", сеанси якого відбуваються у Львівському органному залі. Про те, як можна лікувати душі музикою, чому це працює, і який дає ефект, читайте у статті.

Музикотерапія: сила звуку для внутрішньої рівноваги

Завдяки різним дослідженням було виявлено, що музика надзвичайно позитивно впливає на фізичний і психологічний стан людини, і являє собою ефективний засіб боротьби зі стресом.

Музикотерапія – це метод лікування за допомогою музики, що поєднує в собі психотерапевтичний підхід і мистецьку експресію. Вона включає різні форми взаємодії з музикою: від прослуховування мелодій до імпровізації, гри на інструментах чи навіть створення власних музичних композицій. Важливо, що для отримання користі від музикотерапії не потрібно бути професійним музикантом – музика діє на підсвідомому рівні, допомагаючи виявляти та проживати емоції.

Як музика впливає на психоемоційний стан

Музика безпосередньо впливає на ті частини мозку, що відповідають за емоції, соціальні зв’язки та фізичні реакції. Ритм і мелодія можуть викликати широкий спектр почуттів – від заспокоєння до радості та натхнення. Вона здатна пробуджувати глибоко приховані переживання, допомагаючи виразити їх у безпечний спосіб. Саме тому музикотерапія є потужним інструментом для самопізнання та емоційного відновлення.

Музика як спосіб боротьби зі стресом і тривожністю

Стрес, тривожність та депресія часто виникають через неможливість відкрито прожити чи висловити свої переживання. Музика стає своєрідним містком між свідомим і підсвідомим, дозволяючи без слів виражати внутрішній стан. Вона допомагає знизити рівень кортизолу (гормону стресу), стабілізує серцевий ритм і сприяє відчуттю гармонії.

Кожен музичний твір може стати частиною терапевтичного процесу. Сумна кантилена, як-от ноктюрни Фридерика Шопена чи “Елегія” Миколи Лисенка, допомагає виплеснути накопичені емоції, сльози, біль або страх.

Наступний етап – музика, що дарує впевненість, наприклад, прелюдії Йоганна Себастьяна Баха або теплі, м’які гармонії, що наповнюють спокоєм. А фінальний крок – енергійна, життєрадісна музика, яка надихає та додає сил.

“Музика – це мистецтво звуку в часі, вираження ідей та емоцій через мелодію, гармонію та тембр”, – так визначає її музикотерапевт Карен Гудман. Вона не лише відображає почуття, а й має здатність змінювати внутрішній стан, допомагаючи знайти рівновагу та відновити емоційний баланс.

Львівський органний зал – місце емоційного відпочинку

Одним з унікальних місць Львова та України, де мистецьке середовище створено з думкою про гармонійне поєднання архітектури, акустики та музичного мистецтва, є Львівський органний зал.


Будівля Органного залу – це памʼятка архітектури національного значення. Вона вражає відвідувачів ще з вулиці, домінуючи над простором вулиці Бандери своїми двома елегантними вежами зі шпилями та скульптурами на фасаді. Зайшовши всередину, відвідувач потрапляє у білий мінімалістичний простір з галереєю. У ній постійно експонуються оботи молодих і знаних художників Львова.


Сам концертний зал вражає слухача своїм масштабом і камерністю водночас: високі склепіння, великі вікна, монументальні труби органа, багато повітря і простору дарують відчуття свободи, а м’які диванчики, раритетні роялі, картини на стінах, підсвічені арки створюють затишок і навіюють спокій.


Архітектурні особливості, класичні елементи інтер’єру та м’яке освітлення сприяють спокійній та заспокійливій атмосфері в Органному залі. Далі за своє діло береться музика!


Хто хоча б раз побував на органному концерті, той знає, що низькі частоти органних труб по-особливому резонують у просторі. Орган – дійсно інструмент, звучання якого можна відчути всім тілом. Завдяки ретельно продуманій акустиці зал наповнюється чистим, насиченим звуком, який дозволяє кожній ноті огортати слухача. Особливо це стосується органної музики, адже зал конструювався саме під орган Rieger-Kloss.

Кілька років тому були проведені додаткові роботи з покращення акустики залу, що дозволило розкрити звучання симфонічного оркестру. Не менш захопливо в акустиці Органного залу звучать камерні концерти, особливо вокальні.


Лише уявіть цю картину: вас зустрічає привітний персонал на сучасній рецепції, у гардеробі у вас приймають верхній одяг, у залі тепло і святково, починається концерт. Без зайвих розмов (в Органному відсутній конферансьє) слухач занурюється у світ музики.


Концерти на будь-який смак

Афіша подій різноманітна та дозволяє кожному слухачеві обрати щось своє: спокійні камерні концерти, вишукані вечори при свічках, масштабні симфонічні концерти, хорові імпрези або орган соло. Програми концертів часто включають твори композиторів бароко, таких як Йоганн Себастьян Бах чи Георг Фрідріх Гендель, чиї твори завдяки своїй структурі та мелодійності, мають заспокійливий ефект, сприяючи медитативному зануренню та рефлексії. Музика доби романтизму допомагає пережити складні емоції, вивільнити свої почуття. Такі події допомагають знизити рівень стресу та відновити внутрішній баланс. Особливу увагу Органний приділяє творам українських композиторів, адже своє рідне завжди знайде відгук у серці.


Органний зал прагне стати місцем, де кожен відвідувач відчуває себе як вдома, насолоджуючись атмосферою підтримки та взаєморозуміння. Він завжди відкритий для всіх, адже спільна творчість надихає, об'єднує та допомагає знаходити внутрішню гармонію.


Концерти в органному залі стають своєрідними сесіями арттерапії, де музика допомагає слухачам не лише насолодитися виступом, а й знайти простір для особистих роздумів, емоційного очищення та внутрішнього відновлення.
Львівський органний зал створює атмосферу, в якій кожен може знайти гармонію, спокій та натхнення.


Арттерапія в стінах Органного

Частими гостями на подіях Львівського органного залу є ветерани, військовослужбовці та їхні родини. Зокрема Органний є місцем для проведення програми "Терапія Мистецтвом" для дружин військових, яку проводить Львівський осередок Міжнародної асоціації психологів та тренерів експертів МАПтТЕ. Ця ініціатива, спрямована на підтримку дружин військових, створює безпечний простір для самовираження через мистецтво, надихаючи та заспокоюючи учасниць, допомагаючи знаходити сили для подолання життєвих викликів.


“Щиро подяка за концерт, це було чудово, відпочинок для душі”.
Омелян Марія


“Приємний, заспокійливий концерт. Дякую за можливість терапії мистецтвом”.
Бойко Ольга


“Дякую! Це було вав!!!”
Бойцайло Мар'яна


“Щиро дякую за сьогоднішній концерт в Органному залі!!!))) емоції переповнюють! Дякую за настрій)”.
Підківка Наталія


“Щиро дякую за можливість побувати на музичному вечері в Органному залі!
Концерт чудовий! Дуже сподобалося! “
Овдієнко Анна


“Дякуємо за гарний вечір та емоції, від концерту”.
Тамара


“Дуже дякую, концерт був неймовірний!”
Колодій Галина


“Щиро дякуємо за чудовий концерт в Органному залі”.
Корзун Галина


Це відгуки жінок ветеранів, полеглих воїнів, а також тих, чиї чоловіки знаходяться в зоні бойових дій або вважаються зниклими безвісти.


Мистецтво надихає та заспокоює, відкриває шлях до пошуку внутрішньої гармонії та зцілення, перетворюючи кожну сесію на справжню подорож до самопізнання та емоційного відновлення.


Якщо ви або ваші рідні чи друзі потребують арттерапії і належать до родин військових, можете написати на сторінку Львівського осередку Міжнародної асоціації психологів та тренерів експертів.

Над текстом працювали: Галина Стричак, керівниця Львівського підрозділу Міжнародної асоціації психологів та тренерів експертів МАПтТЕ, Діана Коломоєць.











Концертна організація: Львівський будинок органної і камерної музики
Концертний зал: Концертний зал Львівського будинку органної і камерної музики



Інші:

Як у Львівському органному залі лікують душі музикою
100 років від дня народження видатного українського оперного співака Дмитра Гнатюка
Фестиваль-Премія ГРА оголосив лонгліст
Хореографка Катерина Курман — про нову постановку "Соляріс" у Львові та сучасний балет
Сто п’ять миттєвостей успіху
Повітряні коридори життя
«Два кольори душі Дмитра Гнатюка»
Вінницька дослідниця Лариса Семенко видала унікальну монографію про Леонтовича
«Letters and Notes». Музика Грабовського на Ukrainian Contemporary Music Festival
«І в той момент стався вибух»: нові свідчення про російський авіаудар по драмтеатру у Маріуполі
Як дивитися оперу
26 лютого день пам'яті Костянтина Данькевича
Музиканти Київського симфонічного оркестру стали біженцями у Німеччині, але збирають повні зали на своїх концертах
Як народжується балет «Соляріс» Олександра Родіна?
Що запорожець робив за Дунаєм? Історія культової української опери та її видатного творця
Бетховен присвятив кілька своїх симфоній другу-українцю: хто це був
Ігор Шамо відмітив би ювілей
Олена Михайлівна Потапова відмітила ювілей
ДРУГИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС НА НАПИСАННЯ І ПОСТАНОВКУ КАМЕРНОЇ ОПЕРИ У ЛЬВІВСЬКІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ ОПЕРІ
Корифейка української опери
11 лютого 1938 року в селі Довбиші Баранівського району Житомирської області народився видатний український хоровий диригент і композитор, Народний артист України Анатолій Пашкевич
Фільм Анастасії Фалілеєвої «Я померла в Ірпені» отримав нагороду на найбільшому в світі фестивалі короткого метру
Одеська філармонія після обстрілу - масштаби збитків
100 років ХНАТОБу: як театр працює в умовах війни
Леся Українка музикою Франца Шуберта
Новий фільм Катерини Горностай СТРІЧКА ЧАСУ обрано до основного конкурсу 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю
Вона була довершеною гармонією: Соломія Крушельницька в авторській розповіді Олександра Балабка
Пам’ятаємо: Івану Карабицю виповнилось би 80!
«Шароварщина – це не те, що ми маємо показати в Європі»
ТОП-10 вистав 2024 року столичної сцени
130 років Борису Лятошинському: що варто знати про відомого українського композитора
Десять поглядів на Різдво: добірка класичної музики
Кропивницька музична школа імені Юлія Мейтуса відзначила 50-річчя від заснування
Тріумф театру у часи викликів:
Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
      © 2008-2025 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
CHE07525.JPG