|
Готується до друку четвертий номер журналу "Музика"
29 серпня 2012, середа
Поширити у Facebook
Якщо запитати пересічного перехожого про найвизначнішу подію в Україні цього літа, поза сумнівом, почуємо: «Євро-2012».
«Та як це стосується музики?» – здивується дехто.
На відповідь їм підкреслимо, що ряд непересічних музичних подій були напряму пов’язані з цим турніром.
Розуміючи, що до України під час Євро завітають численні фани футболу, які захочуть розширити свої знання про культуру нашої держави, Кабінет Міністрів включив до офіційної програми чемпіонату такі масштабні заходи, як Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця і міжнародний етнофестиваль «Країна мрій».
До них певним чином долучилися ХХІІ Міжнародний фестиваль Київської організації Національної спілки композиторів України «Музичні прем’єри сезону» і другий львівський «Альфа Джаз». Ці теми й стали центральними у номері журналу, який ви тримаєте в руках.
Про перипетії «Країни мрій» розмірковує Алла Чердинцева. На «Альфа Джазі» у Львові побував поет і журналіст тернополянин Сергій Лазо. Цьогорічні «Музичні прем’єри сезону» всебічно проаналізувала Анна Луніна, а за перебігом конкурсу піаністів простежила Наталія Семененко.
Бесіди з ректором Національної музичної академії України імені Петра Чайковського Володимиром Рожком продовжуємо розмовою про українського класика Миколу Лисенка, якого цьогоріч весь музичний світ ушановує з нагоди 170-річчя від дня народження й 100-річчя з дня смерті.
Метри національного мистецтва представлені Михайлом Скорульським (125 років із дня народження) і Валерієм Подвалою (80-річний ювілей).
До розгляду в «Молодіжному форумі» запропоновано постать Олександра Пірієва – ініціатора й одного з організаторів циклу камерних імпрез «Music-review Ukraine».
Анна Луніна досліджує метаморфози авторського стилю видатного композитора сучасності Євгена Станковича на прикладі його нового твору «Opera rustica».
Наталія Семененко презентує ексклюзивну подію – показ у Києві вистави «Хованщина» Модеста Мусоргського у постановці Маріїнського театру.
Дитяча музична школа у місті Щорсі відзначає 15-річчя присвоєння їй імені Натана Рахліна (матеріал директора Ольги Свистунової).
Неординарні факти втілення у музиці Франкового слова кримськотатарською авторкою Мерзіє Халітовою (стаття музикознавця із Дрогобича Володимира Грабовського) та передачі рукописного архіву Левка Ревуцького на зберігання до Національної бібліотеки імені Володимира Вернадського (матеріал Олени Бугаєвої) представлені у рубриці «Нотний стан».
«Музичні мости» цього разу уособлюють творчі зв’язки України та Польщі. Знаний у світі композитор і піаніст Зигмунт Краузе ділиться враженнями від перебігу мистецьких процесів у нашій державі.
Про діяльність Центру української культури в Парижі розповідає доктор мистецтвознавства, професор НМАУ імені Петра Чайковського Маріанна Копиця-Карабиць.
Отже, шанувальники музичного мистецтва знайдуть у журналі актуальні теми різноманітного спрямування. Надалі ми готуватимемо для вас нові цікавинки.
Будьмо разом!
Автор: Ольга Голинська
Композитори:Євген Станкович, Мерзіє Халітова
Музикознавці: Ольга Голинська, Маріанна Копиця-Карабиць
Діячі мистецтв: Володимир Рожок, Олександр Пірієв
Конкурс (фестиваль): Міжнародний конкурс молодих піаністів пам`ті Володимира Горовиця
Джерело: Журнал "Музика"
Фотоальбом:
|