Аншлагове завершення сезону хору "Гомін" | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Аншлагове завершення сезону хору
Львівський муніципальний хор
Аншлагове завершення сезону хору "Гомін"
27 червня 2025, п'ятниця
Поширити у Facebook

Хор “Гомін”, який було визнано найкращим хором України в 2024 році, завершує сезон повним аншлагом на усіх концертах колективу в липні. А відео з виступу хору у Львівському органному залі набрало понад 5 мільйонів переглядів у соцмережах. Усе про важливий сезон колективу, читайте нижче.
57-ий концертний сезон у Львівському органному залі для хору "Гомін" був надзвичайно насиченим і важливим. Це був рік, коли хор сміливо експериментував, багато гастролював і збирав повні зали у рідному Львові.

Вересень 2025 для хору "Гомін" розпочався виконанням кантати “Бог у масці” шведського композитора Ларса-Еріка Ларссона в українському перекладі літературознавця, поета, культурного менеджера, співдиректора Органного залу Тараса Демка під керівництвом дириґента зі Швеції Деніела Ханссона. Цього ж місяця хор представив нову програму "Партеси" – глибоке занурення в українську хорову традицію XVII століття. У жовтні стіни Органного здригалися від кількох виконань несамовитої кантати “Carmina Burana” Карла Орфа, а наприкінці місяця завдяки “Гомону” та музикознавиці Дарини Чамахуд відбулося тріумфальне повернення на сцену хорової спадщини малознаного українського композитора, учня Миколи Лисенка, Якова Яциневича. До слова, запис концерту “Яциневич.

Відродження” доступний на нашому YouTube-каналі Ukrainian Live Classic.

У листопаді “Гомін” та його солісти спільно з Луганським філармонійним оркестром під батутою Івана Остаповича виконали барокову оперу “Дідона та Еней” Генрі Персела, втіливши на сцені Органного відому історію кохання, що дивує емоційністю та барвистістю свого музичного викладу. Особливістю події стало виконання опери в українському поетичному перекладі Тараса Демка. Концерт записували наші колеги з Радіо Культура, і вже в березні цю унікальну версію “Дідони та Енея” почули слухачі з усієї країни.

Взимку на колектив чекала нова пригода – гастролі до Стокгольма, де протягом тижня “Гомін” дарував шведським слухачам дух українського Різдва. Хористи влаштовували яскраві флешмоби з виконанням українських колядок і щедрівок у різних куточках столиці Швеції. Один із відеороликів у соцмережах став вірусним, зібравши понад півмільйона переглядів!

Художній керівник хору Вадим Яценко разом з артистами хору та співдиректором Львівського органного залу Тарасом Демко провели майстер-клас для студентів-музикантів, розповідаючи про унікальну й надзвичайно багату хорову спадщину України. А кульмінацією гастролей стали два аншлагових концерти у знаменитій Konserthuset Stockholm, у якій напередодні, 10 грудня, відбулася церемонія вручення Нобелівської премій-2024.

Повернувшись з насиченою враженнями поїздки, у грудні-січні "Гомін" традиційно став одним з різдвяних символів Львова, представивши одразу дві святкові програми – з відомих та рідкісних українських колядок, а також світових різдвяних пісень у супроводі урочистого львівського органа.









Колектив: Львівський муніципальний хор "Гомін"
Концертна організація: Львівський будинок органної і камерної музики



Інші:

У столиці відбудеться IX фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage - що у програмі
Від акторів та режисерів до працівників музеїв та бібліотек: Мінкульт анонсував зростання зарплат на 70%
Закупили 100 Starlink
У Луцьку зіграють на золотій флейті та органі
15 липня виповнюється 55 років Іванові Небесному
Нові імена поруч із лідерами: оголошено шортліст 8 Фестивалю-премії «GRA»
Пішов із життя легендарний диригент оркестру Національного цирку України Марк Резницький
Згадуємо Мирослава Скорика
Закарпатський народний хор отримав статус національного
“Він нас ще сильно здивує”: керівник Львівської опери відреагував на бруд, який полився із соцмереж на Вадима Яценка
Ентоні Гопкінс здивував несподіваною зміною кар'єри у 88 років: про цей дебют він мріяв 60 років
37-й Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі» розпочався у Чернівцях
Українська Opera Aperta відкриє новий сезон берлінської Neuköllner Oper прем'єрою
Літо у Львові — час відкривати місто пішки: Музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича запрошують на тематичні екскурсії
Головна балетна подія осені
Максим Булгаков - головний режисер Дніпровської національної опери
Тетяна Льозова – танцююча балетмейстерка!
Липень у Музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: концерти під відкритим небом, чайні церемонії та прогулянки Львовом
Дайджест подій на липень в Національній філармонії України
Липень у Національній опері України
Повернувся з полону диригент військового оркестру 12-ї маріупольської бригади Нацгвардії Іван Лужний
У Сумах відкриють студію електроакустичної музики "Станція Північна"
У Хмельницькій філармонії відбулася генеральна репетиція Школи молодих диригентів
У Раді Європи відбувся концерт 17-річного українського піаніста Гавриїла Сидорика
«Буча. Сила відродження»
Концерт пам'яті Василя Сліпака проведуть на підтримку 80-ї десантно-штурмової бригади 22 Червня, 2026
Grand Finale: обласна філармонія запрошує на закриття "Рівненських класичних резиденцій"
Переправлення за кордон "музикантів": керівнику Дніпровської опери оголосили підозру
Національна філармонія України завершує 162-й сезон: тиждень знакових подій
Від Гершвіна до Led Zeppelin: американські зірки привезуть до Львова світові прем'єри
«Фауст» Шарля Гуно повертається до Львова: Львівська національна опера представить нове прочитання світового шедевра
«Не вбивай в собі людину», або Про виклики сучасного світу
«Слов’янський концерт» Бориса Лятошинського прозвучить під час загальноєвропейського музичного марафону ARTE: EuroPiano
У Дніпрі атака РФ пошкодила Будинок органної музики та унікальний інструмент
Дні памяті "ворога народу" Василя Барвінського - видатного українського композитора, піаніста, диригента
Артисти Полтавської обласної філармонії проводять активності для дітей
У Харкові відбудеться інклюзивний концерт "Музика серця" за участі дітей з порушеннями зору
У Будапешті скасовано виступ російського музиканта
На "Тисячовесну" за напрямами Держмистецтв подано 870 заявок, із яких 143 театральні постановки і 69 виставок
Українські оперні зірки виступили у Метрополітен-опері: серед гостей були Сара Джесіка Паркер і Метью Бродерік
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
хор гомін в органному залі.JPG