"Київ Музик Фест" прийняв виклик нової реальності й успішно триває | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
"Київ Музик Фест" прийняв виклик нової реальності й успішно триває
1 жовтня 2020, четвер
Поширити у Facebook

Цьогорічний "Київ Музик Фест" проводиться з 26 вересня до 4 жовтня.

Відкриття фестивалю "Київ Музик Фест-2020". Національний симфонічний оркестр України.

Традиційно, із 1990 року, з ініціативи видатного українського композитора Івана Карабиця в останню суботу вересня в столиці України розпочинається Міжнародний фестиваль "Київ Музик Фест", який збирає найвідоміші українські та зарубіжні музичні колективи. Концертна програма триває протягом тижня й завжди символічно збігається з відзначенням Міжнародного дня музики.

Пандемічна дійсність 2020-го, відсутність належного фінансування ледь не поставили під сумнів проведення вже ХХХІ музичного фестивалю. Та, попри все, команді організаторів вдалося не порушити традицію, сформувати представницьку й різнопланову програму "Київ Музик Фесту-2020" і винайти формат дійства, який є комфортним та безпечним для слухачів, глядачів і виконавців.

По-перше, більшість подій відбуваються в Будинку звукозапису Українського радіо, концертна зала котрого характеризується унікальними акустичними параметрами і дає змогу дотриматися вимог адаптивного карантину як для виконавців, так і для глядачів. По-друге, технічне оснащення БЗЗ дозволяє здійснювати пряму трансляцію подій. Отже, вперше за всю історію відомого і престижного фестивалю всі події демонструються в онлайн-режимі. А це суттєво розширило слухацьку аудиторію, що вельми тішить організаторів.

Цьогорічний "Київ Музик Фест" проводиться з 26 вересня до 4 жовтня. День початку фестивалю збігся із всеукраїнським днем жалоби у зв'язку із катастрофою літака Ан-26 на Харківщині. Тож концерт у Колонній залі імені Миколи Лисенка Національної філармонії України розпочався двома хвилинами мовчання - на вшанування жертв авіакатастрофи та на спомин про геніального українського композитора сучасності Мирослава Скорика, який покинув цей світ 1 червня 2020 року. Мирослав Михайлович 18 років був музичним директором фестивалю (з 2002-го до 2019-го), а також починав формувати програму цьогорічного "Київ Музик Фесту".

Його смерть стала трагічною несподіванкою для всього музичного світу. А для організаторів фесту й поготів, розповідає член мистецької ради фестивалю та Національної спілки композиторів України, головна редакторка "Української музичної газети" Ольга Голинська. Адже незрима дотичність Майстра проявляється в усьому: у виборі колективів, авторів, творів... І тому 26 вересня на концерті- відкритті звучав "Покаянний псалом" Мирослава Скорика, написаний у 2016 році, у виконанні Національного симфонічного оркестру України під керуванням Володимира Сіренка. А 2 жовтня відбудеться концерт "In Memoriam Пам'яті Мирослава Скорика", де звучатимуть твори М. Скорика, К. Шимановського, А. П'яццолли, В. Винницького у виконанні Ансамблю класичної музики ім. Б. Лятошинського Національного будинку органної і камерної музики України, диригент Богдан Пліш.

У програмі "Київ Музик Фесту" - 18 концертів симфонічної, хорової, камерної та електроакустичної музики. Заплановано прем'єри українських композиторів Леоніда Грабовського, Валентина Сильвестрова, Євгена Станковича, Сергія Пілютикова, Золтана Алмаші, Олександра Щетинського та інших.

27 вересня відбувся концерт електроакустичної музики "EM-VISIA-2020" (до 15- річчя проекту), який презентувала Алла Загайкевич. Chamber Music Day - таку назву мала програма фестивалю 28 вересня. Глядачі і слухачі насолоджувалися майстерністю Національного ансамблю солістів "Київська камерата", художній керівник і головний диригент Валерій Матюхін, Струнного квартету ім. Л. Ревуцького, Національного камерного ансамблю "Київські солісти", художній керівник Анатолій Васильківський, диригент Ігор Пучков. Різноплановим і потужним зробили день фестивалю 29 вересня в програмі Choir

Marathon такі знані колективи, як Академічний камерний хор "Хрещатик", художній керівник і диригент Павло Струць, Камерний хор "Київ", художній керівник і диригент Микола Гобдич, Академічна хорова капела Українського радіо, художня керівниця і головна диригентка Юлія Ткач. Симфонічний концерт, де звучали твори Є. Станковича, Ж. Колодуб, Л. Колодуба, І. Щербакова, В. Антонюка, Є. Петриченка, О. Безбородька в бездоганному виконанні Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо під керівництвом диригента Володимира Шейка, відбувся 30 вересня.

А сьогодні, 1 жовтня, до Міжнародного дня музики в програмі Piano Day триватимуть фортепіанні речиталі. Перший присвячено 125-річчю від дня народження українського класика Бориса Лятошинського. Твори Лятошинського звучатимуть у виконанні Олександра Козаренка. Далі почуємо твори Олександра Щетинського у виконанні Олега Безбородька. І на завершення - у вечірньому ефірі - Piano Jazz Trio з програмою "На крилах янголів" із творів Івана Тараненка.

Ще в рамках фестивалю 3 і 4 жовтня відбудеться друга всеукраїнська учнівська онлайн-конференція "Мистецтво без меж: шлях до науки", де школярі з усієї України презентують свої перші музикологічні дослідження.

Продовжить останній концертний день своїм виступом Камерний хор "Софія", диригент Олексій Шамрицький.

І традиційно завершиться "Київ Музик Фест" симфонічним концертом-закриттям Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України під керівництвом диригента Володимира Сіренка у Колонній залі імені Миколи Лисенка Національної філармонії України, де звучатимуть твори Л. Колодуба, І. Тараненка, С. Пілютикова, К. Цепколенко, Є. Станковича.

Отаке грандіозне музичне свято "Київ Музик Фест 2020" організували Національна спілка композиторів України в особі Ігоря Щербакова, голови спілки та заступника голови оргкомітету і художнього керівника фестивалю, Міністерство культури та інформаційної політики України в особі заступниці міністра

Лариси Петасюк, яка є головою оргкомітету, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти, члени мистецької ради - Тамара Невінчана, Леся Дичко, Ганна Гаврилець, Леся Олійник, Сергій Пілютиков, Іван Тараненко, Євген Петриченко, Ольга Голинська - та виконавча директорка Ольга Кононенко.


Автор: Лариса ГОНЧАРЕНКО
Конкурс (фестиваль): Міжнародний музичний фестиваль "Київ Музик Фест"
Джерело: Голос України



Інші:

Вперше в Одесі: філармонія представила Суму часу та Пісню без слів
«Пригоди Орфея» - французько-українська постановка в Національній опереті України
Дві українські організації в Чехії відзначили ювілеї своєї діяльності
В театрі Франка резентували виставу "Шевченко 2.0"  Харківського академічного театру імені Тараса Шевченка "Березіль".
Відбувся перший концерт нового проєкту від INSO-Львів на сцені Barvy Hall
Концерт «Польська музика в Україні» ансамблю солістів «Київська камерата» під батутою польсько-українського маестро Романа Реваковича
Обговорення дезінформації: показ фільму «Zinema» та дискусія з міжнародними експертами в Торонто
Камерна опера “Русалонька” у “Малярці”
Завершився проєкт з оцифрування кіноархіву «Національної кінематеки України»
У херсонському укритті відбулась прем’єра моновистави
У Венеції оперою GAIA-24 закрили публічну програму Українського павільйону
Композитор зіграв концерт на російській ракеті, компоненти якої замінили на струни
“Вечір аргентинського танго”
У Києві відбувся концерт із нагоди 85-річчя композиторки Лесі Дичко
Рефлексії про втрачене та мрії про майбутнє
Французький віртуоз без нот на відкритті XIV Міжнародного львівського органного фестивалю
У Херсонському укритті провели обряд ворожіння
«Трубадур» – нова версія класики
«Король Артур» від Open Opera Ukraine: у пошуках героїв, сенсів та актуальних меседжів
“Ці діти ще не раз повернуться до концертного залу”
Обʼєднані сакральною спадщиною
Одеська опера тріумфально провела IX Міжнародний фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері»
У Херсоні показали осінню терапію
Камерний оркестр імені Дмитра Ахшарумова виступив під орудою польського диригента
Зшивання країни нитками культури
Доступний театр: додатки Earcatch і Subcatсh презентували в Національній опереті України
Мікс жанрів
У Харкові пройшов фестиваль "Арфові Барви 2024: акустика та цифрові технології"
Сьогодні на Одещині відкривається міжнародний органний фестиваль ім. Теофіла Ріхтера
Віват, Схід Опера!
В Україні вперше пройшли концерти кримськотатарської симфонічної музики
Веселе хуліганство, але з тонким смаком
Післямова до фестивалю «Два дні й дві ночі нової музики»
Херсонці відвідали музично-терапевтичну програму
Символи війни у творах українських композиторок
Музика австрійського композитара, автора понад ста симфоній, звучала в чернігівській філармонії
Житомирська філармонія відкрила новий сезон виступом симфонічного оркестру з Черкас та столичного квартету тенорів
Національний президентський оркестр виступив у Кропивницькому з благодійним концертом 
У Львівському органному залі тріумфально прозвучав Гімн Незламності українців
З нагоди Дня міста незламний Харків вітали світові оперні зірки. Людмила Монастирська та Олег Злакоман заспівали у великому концерті «Хариків об’єднує серця!»
      © 2008-2024 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
100910_083.jpg