Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Квиток
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Кучар Теодор
м. Київ
28 березня 2015, субота, 07:00
Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України

Диригент – ТЕОДОР КУЧАР (США)

Соліст – РАДЕК БАБОРАК (валторна) Чехія

ПРОГРАМА:

І ВІДДІЛ

В.А.МОЦАРТ – Симфонія № 36 «Лінц», до мажор
(1756-1791) I. Adagio. Allegro spiritoso
II. Poco adagio
III. Menuetto
IV. Presto

Р. ГЛІЄР - Концерт для валторни з оркестром
(1875-1956) I. Allegro
II. Andante
III. Moderato


ІІ ВІДДІЛ

А.ДВОРЖАК - Симфонія № 6 ре мажор, тв.60
(1841-1904) I. Allegro non tanto
II. Adagio
III. Scherzo (Furiant)
IV. Finale. Allegro con spirito

Теодор Кучар
Американський диригент, українець за походженням, Теодор Кучар відомий в Україні своєю тісною співпрацею з Національним заслуженим академічним симфонічним оркестром України, яка розпочалася 1992 року, а з 1994 року по 1999 рік він був головним диригентом оркестру. Під його керуванням колектив записав понад 70 компакт-дисків для фірм „Naxos” і „Marco Polo”, серед яких всі симфонії Калиннікова, Лятошинського, Мартіну, Прокоф’єва, твори Моцарта, Дворжака, Чайковського, Глазунова, Шостаковича, Щедріна, Станковича. Диск із записом Другої і Третьої симфоній Б.Лятошинського у 1994 році компанією АВС був визнаний кращим світовим записом. Значно ширшою стала гастрольна діяльність оркестру: вперше пройшли його виступи в Австралії, Гонконгу, Великій Британії.


Крім цього, за останні 15 років Теодор Кучар очолював Філармонічний оркестр імені Л.Яначека, був мистецьким директором Австралійського фестивалю камерної музики. Нині він – музичний директор і диригент Філармонічного оркестру Фресно і камерного оркестру Рено, директор оркестрової школи музичного фестивалю у Кенті, художній керівник Фестивалю камерної музики Невади (США).

Диригент має велику кількість записів на компакт-дисках (понад сотню). Виступав з концертами в Амстердамі, Берліні, Чикаго, Хельсінкі, Гонконгу, Лондоні, Мадриді, Празі, Сеулі, Сіднеї, зокрема, у сезоні 2003-2004 рр. він провів 3-тижневий гастрольний тур з Берлінським симфонічним оркестром, а за останні два сезони диригував близько 40-а концертами цього відомого колективу. Співпрацював із знаменитими солістами: Джеймсом Гелвеєм, Джессі Норман, Лінн Харрел, Іцхаком Перельманом, Йо-Йо Ма, Джошуа Беллом, Мстиславом Ростроповичем та іншими.


Радек Баборак (валторна)

Радек Баборак народився в музичній сім'ї. Він почав навчання грі на валторні у 8 років під керівництвом Карела Кшенека, згодом закінчив Празьку музичну академію у Бедржиха Тілшара. У12 років він переміг на конкурсі «Концертіно Прага», а через 3 роки став лауреатом третьої премії на Конкурсі «Празька весна». З того часу Радек Баборак неодноразово одержував премії різних музичних конкурсів як соліст, і у складі ансамблів, зокрема, в 1993 році був удостоєний другої премії Міжнародного конкурсу виконавців у Женеві (перша премія не була присуджена).

Радек Баборак (валторна)

У 18 років він став солістом оркестру Чеської національної філармонії. З 1996 по 2002 рік працював в оркестрах Мюнхенської і Бамбергської філармонії. З 2002 року Радек Баборак - соліст Берлінського філармонійного оркестру.

Музикант регулярно виступає із сольними концертами, а також у супроводі таких відомих колективів, як Лондонський філармонійний оркестр, Симфонічний оркестр Баварського радіо, Мюнхенський філармонійний оркестр, Бамбергский симфонічний оркестр, Оркестр Південно-Західного радіо Німеччини, Зальцбургський Моцартеум, Оркестр Санкт-Петербурзької філармонії , Симфонічний оркестр NHK (Токіо); виступає на різних фестивалях і заходах Міжнародного товариства валторністів. Крім того, Баборак - лідер квінтету духових інструментів «Afflatus» (c1995 р). Серед диригентів, з якими працював Баборак, Сейдзі Одзава, Джеймс Лівайн, Джеймс Де Пріст (з яким Баборак записав концерт Рейнгольда Глієра) та інші.

У 2010 році він заснував колектив «Чеська Сінфонієтта». Радек Баборак став його художнім керівником і диригентом. У складі оркестру талановиті музиканти – солісти і камерні виконавці.

Серед відомих записів Баборака - концерти Розетті і твори Баха, зокрема транскрипції його творів для віоли да гамба.


Е-Квиток


Колективи: Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Диригенти: Теодор Кучар
Концертні організації: Національна філармонія України
Джерело: Національна філармонія України

      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
100629_02.jpg