АНСАМБЛЬ «КИЇВСЬКІ СОЛІСТИ» | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
АНСАМБЛЬ «КИЇВСЬКІ СОЛІСТИ»
Ткаченко Дмитро
Національний камерний ансамбль
Сіренко Володимир
м. Київ
2 лютого, п'ятниця, 07:00
Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
АНСАМБЛЬ «КИЇВСЬКІ СОЛІСТИ»

АНСАМБЛЬ «КИЇВСЬКІ СОЛІСТИ»
Інна Солдатенко, фортепіано
Дмитро Ткаченко, скрипка


2 лютого меломані запрошують до Національної філармонії України

Цього вечора Дмитро Ткаченко постане не лише як соліст-скрипаль, а й у новій ролі – художнього керівника «Київських солістів». Також вперше після тривалої паузи колективом диригуватиме Володимир Сіренко.

Відкриє концерт стилізована під барокову сюїта «Із часів Гольберга» норвежця Едварда Гріга. Композитор не копіював стиль XVIІ-XVІІI століть, він взяв модель старовинної сюїти, але трактував її вільно.

Від початку сюїта була у версії для фортепіано, прем’єру якої композитор зіграв особисто на святкуванні 200-річчя письменника та філософа Людвіга Гольберга. Через рік він створив оркестровий варіант для струнних.

Сучасна українська музика буде представлена творами сучасника Валентина Сильвестрова. Цикл «Тиха музика» належить до творів митця, в яких панує спокій, простота та тиха проникливість.

У плинності «Вальсу» і двох «Серенад» «ковзають» тіні Франца Шуберта, Роберта Шумана, Генрі Манчіні, розчиняючись у тихій і делікатній сильвестрівській метамузиці.

«Гімн – 2001» для струнного оркестру автор присвятив грузинському композитору Гії Канчелі. Цих двох митців поєднує багаторічна дружба, спільність світогляду та мистецької «оптики».

Центральна композиція вечора – Концерт для фортепіано, скрипки і струнного квартету Ернеста Шоссона. Солістами стануть Дмитро Ткаченко (скрипка) та Інна Солдатенко (фортепіано).

Шоссон прожив недовге життя і написав не багато творів, проте залишив про себе добру пам'ять і посів особливе місце в історії французької музики. Концерт написаний у 1889-1891 роках і присвячений скрипалю Ежену Ізаї. Концерт відноситься до другого періоду в творчості композитора, що характеризується визначальним впливом Сезара Франка, а у трактуванні концертного жанру через призму півторавікової традиції концерту як «змагання соліста з оркестром» апелює до камерних концертних опусів Франсуа Куперена та Жана-Філіппа Рамо.


Співвідношення ролей та сенсове навантаження партій двох солістів і квартету трактуються по-різному, тож твір в різних епізодах зближується то зі скрипковою сонатою, то зі струнним або й фортепіанним ансамблем.






Колективи: Національний камерний ансамбль "Київські солісти"
Виконавці: Дмитро Ткаченко
Диригенти: Володимир Сіренко
Концертні організації: Національна філармонія України
Джерело: Національна філармонія України

      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
100629_02.jpg