|
Хор Українського радіо запрошує на прем’єру проекту Radio Chor UA, який записуватимуть на радіо і телебачення
5 жовтня 2017, четвер
Поширити у Facebook
Академічний хор Українського радіо був заснований у 1932 році і в 2017-му святкує 85-річчя. З нагоди ювілею, колектив підготував чотири потужні проекти, з якими виступить у Києві до кінця року.
Заслужена артистка України, керівник хору Юлія Ткач розповіла сайту «Суспільне мовлення», що Хор Українського радіо створювався як потужний інструмент впливу на суспільство, носив виховну, просвітницьку функції. «Він такий лишився весь цей період. Сьогодні це один із універсальних колективів в Україні, який може виконати всю існуючу світову класику і сучасну музику», – підкреслила вона.
Тож, у четвер, 5 жовтня о 19:00 Академічний хор Українського радіо разом із Державним академічним естрадно-симфонічним оркестром України виконає концерт «Із музичної Шевченкіани» у Великій концертній студії Будинку звукозапису (вул. Первомайського, 5а, неподалік метро «Кловська»).
Концерт відбудеться у рамках щорічного міжнародного фестивалю «Київ Музик Фест». Під час концерту прозвучать твори сучасних українських композитів Лесі Дичко, Михайла Шведа, Богдана Кривопуста та Віктора Степурка.
«Буде три світові прем’єри, які ще ніколи не звучали в Україні та світі», – зазначила Юлія Ткач.
Хор Українського радіо у першому відділені співатиме акапельно, виконуватиме симфонію Лесі Дичко
та есе Михайла Шведа. Керівник хору пояснила, що композитор написав твір на вірш Тараса Шевченка «І день іде, і ніч іде», який він створив перед смертю, передчуваючи кінець життя. У творі звучить запитання: «Чому не йде апостол правди і науки». У другому відділені хор співатиме пятичастинну кантату Богдана Кривопуста з симфонічним оркестром у супроводі двох солістів (мецо-сопрано та струнний альт).
Юлія Ткач сказала, що невипадково на цьому концерті звучатимуть твори на тексти Шевченка: «Це замовлення Спілки композиторів. Ми прийняли пропозицію, адже наш хор спеціалізується на творах Кобзаря».
У Віктора Степурка інструментальний твір, його гратиме естрадно-симфонічний оркестр.
26 жовтня о 19:00 у Будинку звукозапису відбудеться прем’єра арт-проекту Radio Chor UA, яку зніматиме «UA: Перший» та «UA: Культура», а також записуватимуть радіоверсію для «Українського радіо».
«На відкритті проекту ми хочемо показати унікальність нашого хору, який виконуватиме всі існуючі в хоровій музиці жанри. Таких академічні-мішаних хорів, які співають все, що існує, в Україні, існує два: Хор Українського радіо та капела "Думка"», – зазначила пані Ткач.
У програмі популярні хіти – саундтрек до фільму «Аватар» Карла Дженкінса у виконанні Хору та камерного оркестру, Gloria Антоніо Вівальді, твори Мирослава Скорика, народні пісні. Разом із хором виступатимуть український бас Тарас Штонда, солістка національної опери України Алла Позняк, віолончелістОлександр Пірієв, який наразі є також продюсером на «Українському радіо», а також переможець «Голосу країни» Олександр Клименко. Під час концерту обіцяють хорове шоу в оздобленні хореографічних постановок уславленої Алли Рубіної.
Арт-проект Radio Chor UA складатиметься з циклу концертів, 26 жовтня відбудеться старт.
2 грудня у Національній філармонії Хор Українського радіо матиме ювілейнийконцерт, присвячений 85-річчю колективу.
За словами Юлії Ткач, хор виконає твори видатних українських постатей, зокрема, Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова, Мирослава Скорика.
21 грудня у Будинку звукозапису Хор Українського радіо виконуватиме мессуАнтона Брукнера з Національним духовим оркестром.
Юлія Ткач розповіла, що в Хорі Українського радіо 50 осіб. Всі хористи – артисти з вищою спеціальною освітою, які вчилися з 5-річного віку. «Ми відрізняємося від інших хорів тим, що виконуємо студійну роботу, співаємо на мікрофон, ще й виконуємо всю існуючу хорову літературу», – підкреслила вона.
Студія звукозапису, де записують радіоверсії концертів та альбоми класичної музики
Наразі хор планують омолодити. «Ми вибираємо найкращих. Хорист має мати вищу диригентську освіту, бути хоровим диригентом або вокалістом. Також має бути відповідна зовнішність, тому що ми працюємо на сцені, нас показують по телебаченню», – сказала Юлія Ткач.
Вона вважає, що в хорі можуть співати тільки ті, хто має навички співу в хоровому колективі. «Якщо зібрати найкращих вокалістів зі всьому світу, з них ніколи не вийде гарного хору. Хор – це вміння співати в унісон, створювати ансамбль», – наголосила Юлія Ткач. За її словами, хор є рафінованим і елітарним видом мистецтва. Тому важливо не тільки слухати і бачити по Суспільному мовленні хоровий спів, а й бути присутнім на живих концертах Хору Українського радіо.
Фото: Темченка Олексія
Колективи: Академічний хор ім. Майбороди Національної радіокомпанії України
Виконавці: Олександр Пірієв, Алла Позняк, Тарас Штонда
Диригенти: Юлія Ткач
Концертна організація: Національна радіокомпанія України
Джерело: stv.detector.media
|