“Verdi - 210! Ювілею великого композитора присвячується” | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
“Verdi - 210! Ювілею великого композитора присвячується”
“Verdi - 210! Ювілею великого композитора присвячується”
Під такою назвою 3 жовтня у камерній залі Одеської філармонії відбудеться концерт

2 жовтня 2023, понеділок
Поширити у Facebook

Програму підготували: заслужена артистка України Д.Гульцова (фортепіано), заслужена артистка України Л.Давиденко (меццо-сопрано), лауреати міжнародних конкурсів Г.Арутюнян (сопрано), О.Таркановская (сопрано), С.Чабан (тенор), Ці Цзянсунь (баритон), Т.Комарницький (фагот), струнний квартет «Гармонії світу», лауреат міжнародних конкурсів Ансамбль солістів «Ренесанс». Концертмейстерки - народні артистки України В.Демидова, А.Мазур. Авторка та ведуча - лекторка-музикознавиця Ельвіра Паламарчук. 

Цікаві факти про Джузеппе Верді

Джузеппе Верді (повне ім’я Джузеппе Фортуніно Франческо Верді; італ. Giuseppe Fortunino Francesco Verdi) – видатний італійський композитор і диригент періоду романтизму, автор переважно опер. Один з найвпливовіших композиторів XIX століття, його твори досі часто виконуються в оперних театрах по всьому світу, нагадує сайт pro-cikave.com.ua. Виходячи за межі жанру, деякі з них, такі як «Ріголетто», «Набукко», «Травіата» або «Аїда» стали тривалим елементом популярної культури. Хоча інколи композиції Верді критикували за обмежену «кольоровість», а також за мелодраматичну упередженість, шедеври Верді домінували у звичному оперному репертуарі протягом півтора століття з моменту їх створення.

Хоча в короткій біографії Джузеппе Верді він зазвичай іменується оперним композитором, він працював і в інших жанрах. Втім, не можна не визнати, що світову славу йому принесли саме опери, і зараз талановитий італієць вважається одним з найбільших авторів, що коли-небудь працювали в цьому жанрі.

• Майбутній композитор народився в невеликому містечку в 1813 році і у віці 18 років відправився в Мілан, щоб вступити до консерваторії. Однак в прийомі йому було відмовлено з формулюванням «низький рівень володіння фортепіано». Джузеппе Верді не зневірився і почав брати приватні уроки, постійно практикуючись. А Міланська консерваторія, куди він так і не зумів вступити, зараз носить його ім’я.

• У 1982 році в Італії був знятий 9-серійний міні-серіал під назвою «Життя Джузеппе Верді», в якому йдеться про долю великого композитора, його любов, його дорогу до слави і про все інше. У різних епізодах міні-серіалу звучить музика, дійсно написана Верді.

• Народився Верді в один рік з Ріхардом Вагнером, який в якомусь сенсі був його головним суперником по оперній сцені. Правда, вони ніколи не зустрічалися, і Вагнер помер на 18 років раніше. Що цікаво, за цей час Верді написав всього дві опери, а всі інші створив вже пізніше, в останні роки свого життя. При цьому обидва композитори недолюблювали один одного, і до наших днів збереглися їхні коментарі про їхню творчість, суцільно негативні.
• Його опери не завжди користувалися успіхом, хоча прем’єра «Ернані» пройшла настільки добре, що принесла композитору цілу купу грошей, і він навіть зміг купити собі маєток. А ось після прем’єри іншої опери, «Розбійники», присутня на ній англійська королева Вікторія пізніше написала в своєму щоденнику, що музика була «банальною і галасливою».

Про популярність Джузеппе Верді говорить суха статистика, згідно з якою він і донині є найбільш виконуваним оперним композитором у світі. А його опера «Травіата» – найчастіше виконуваний твір цього жанру в історії.

• Протягом усього свого життя Верді багато читав. Тяга до книг прокинулася в ньому ще в дитинстві, причому він надавав перевагу серйозній літературурі. У віці 13 – 14 років він вже зачитувався творами Гете, Шиллера, Шекспіра та інших визнаних світових класиків.
• Найважчим етапом його творчої кар’єри став період роботи над оперою «Король на день». За той час, що композитор працював над нею, померли його дружина і двоє дітей, а сама опера врешті-решт з тріском провалилася. Це настільки підкосило Джузеппе Верді, що він навіть збирався назавжди припинити писати опери.

• Зі своєю другою дружиною, оперною співачкою Джузеппіною Стреппоні, композитор жив 11 років до того, як офіційно вступити в шлюб, що провокувало часті скандали в консервативному суспільстві. А коли дружина вирішила закінчити кар’єру, Джузеппе Верді вирішив зробити те ж саме. Однак дружина переконала його продовжувати писати опери.

• Відносини композитора з релігією були досить прохолодними. Він ніколи не критикував церкву, але при цьому був агностиком. Дотримуючись прийнятих тоді зовнішніх пристойностей, Джузеппе Верді не вважав церковну музику цікавою, а тому не працював у цьому жанрі.





Концертна організація: Одеська обласна філармонія



Інші:

В Україні виступить світова суперзірка-контратенор Андреас Шолль з Німеччини
Оркестрова «Академія» для юних музикантів: «INSO-Lviv» презентує освітню ініціативу
В сховищі Одеської опери готують прем'єру
Харків'ян кличуть пограти на цимбалах, що пережили "прильоти"
Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська
Музикант Львівської філармонії, що постраждав на війні, знову зможе грати
В Ужгороді лунатиме "Музика миру"
Бетховен | Шуберт. Симфонія № 6
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
Kyiv Baroque Fest – 2024
У Львівському органному залі вперше українською зазвучить найвідоміша англійська опера
У Рівному виступить легендарний британський диригент Стівен Еллері
В Одеському оперному театрі прем'єра шевченківської кантати-симфонії "Кавказ"
23 листопада у Києві вперше прозвучить на День пам’яті жертв голодоморів знаменита сюїта «Червона скрипка» під батутою Кері-Лінн Вілсон
Кульмінація театрального року: Фестиваль-Премія «GRA» назве найкращих
Триває підготовка до прем’єри «Молочайник»
“Дідона та Еней” зазвучить українською у Львівському органному залі
ПРЕМʼЄРА етноісторичного перформансу «Сила нації»
Прем'єра балету «Аліса в Задзеркаллі» в листопаді
Національний цирк України розпочав гастрольний тур Францією з різдвяною програмою «LE MIRACLE DE NOEL»
Національний симфонічний оркестр України під орудою маестро Володимира Сіренка, – відправляється у велике європейське гастрольне турне: 5 країн | 17 міст | 18 концертів
Зеленський нагородив українських митців у День працівників культури
Презентація альбому «Спадок»
11 листопада філармонія запрошує здійснити занурення у польську музику ХХ століття в День Незалежності Польщі
ІГРИ МУЗИКИ
У Києві відбудеться Kyiv Baroque Fest - 2024
Про перший в Україні віртуальний музей оперного театру
Стали відомі переможці мистецької премії імені Богдана Хмельницького 2024 року
Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт Академічного камерного оркестру
Конкурс на здобуття премії імені Л. М. Ревуцького у 2025 році
У Києві відбудеться прем'єра віднайденої опери “Креонт” Бортнянського
У Варшаві вже 2025 року планують зіграти уривки з опери, яку український композитор пише для "Метрополітен-опери"
“Арнольд Шенберґ. Той, хто змінив музику”
14 листопада в Миколаєві відбудеться прем’єра Херсонського театру Куліша «Молочайник»
ІІІ Всеукраїнський конкурс хорових диригентів імені Дмитра Загрецького
У Нью-Йорку знайшли раніше невідомий вальс Шопена
Шевченківська премія-2025: оприлюднили перелік претендентів
Урочистий концерт з нагоди відкриття Органного залу – подія де перетинаються історії, традиції та сучасність
3 листопада Оркестр Саксофонів гратиме на честь винахідника саксофонів Адольфа Сакса
У Львові в музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: листопад, сповнений культурних подій
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
2.jpg