Новина |
|
|
|
|
Даніель Акта — віолончелістка-вундеркінд із Ізраїля — зіграла у Дніпрі
25 квітня 2018, середа
Поширити у Facebook
Із 2 по 17 квітня в Дніпрі відбувся міжнародний фестиваль класичної музики “Музика без меж”. За традицією, вже вдев'яте захід відбувається саме у Дніпропетровській Академії ім. Глінки. Головна мета, розповідають організатори — показати, що для музики меж немає ніяких: ні географічних, ні вікових, на будь-яких інших. Чи вдалося — знають наші журналісти.
Дмитро Логвін - художній керівник міжнародного фестивалю класичної музики “Музика без меж” “Сегодняшний концерт и необычный и привычно обычный для нас. Мы назвали этот фестиваль «Музыка без границ» не просто для красивого названия. Ни в одной афише в которой участвуют гастролеры — мы не указываем страну. Мы всегда говорим, что музыка не имеет национальности, музыка не имеет границ. И самые лучшие контакты можно наладить только при открытых сердцах. То, что есть у нас в Днепре и то, что отмечают все приезжие гости.”
Кожного року оргкомітет фестивалю запрошує нових виконавців зі світовими іменами. Цього року до Дніпра завітав професор Казанської державної консерваторії імені Жиганова Євген Михайлов. Це про нього пишуть критики: “ Михайлов — прекрасний піаніст, що демонструє яскраву емоційністі і глибину інтерпретації”. Відомий факт, що музикант є блискучим виконавцем музики Скрябіна, але у збірному концерті в Дніпрі майстер зіграв Моцарта.
Ще одна гостя — зовсім юна віолончелістка з Ізраїлю Даніель Акта. Її візіт став можливим за підтримки посольства держави Ізраїль.
І у Дніпрі, і взагалі в Україна Даніель вперше. Шкодує, що не має часу на знайомство з містом — літак дуже рано.
Даніель Акта - ізраїльська віолончелістка “Я не встигла походити по місту багато. Але я бачила річку — вона дуже гарна. Так багато людей. І сонячно.”
Даніель займається музикою з 4 років — вона виросла в сім*ї музикантів, тож іншого вибору, аніж музика, каже, в неї не було. Для Даніель, як і для її батька, трубача і композитора, це стало справою життя.
Даніель Акта - ізраїльська віолончелістка “Я дуже люблю музику і я роблю те, що мені подобається. Насправді, я маю достатньо часу для інших справ. Я не займаюся тільки музикою 24/7.”
За свої 15 років Даніель встигла стати переможницею багатьох міжнародних музичних конкурсів і виступити на одній сцені із багатьма маестро класичної музики. І кожного разу дівчина хвилюється, як вперше.
Даніель Акта - ізраїльська віолончелістка “Так, я хвилююся. Грати на сцені із професіоналами — це дивовижно. Тому так, я нервуюся до цього. На сцені про це не думаєш про це. Ти почуваєшся чудово. Про інше і не думаю.”
На одній сцені, в складі симфонічного оркестру “the festival” — як відомі виконавці, так і найкращі студенти Дніпропетровської Музичної Академії ім. Глінки. Художній керівник фестивалю розповідає: ніяких особливих труднощів це не викликає. Навпаки — молоді дуже корисно перетинатися із професіоналами.
Дмитро Логвін - художній керівник міжнародного фестивалю класичної музики “Музика без меж” “70% состава составляют лучшие студенты Академии музыки. 30% — ведущие солисты оркестров нашего города: оркестра филармонии, оркестра театра оперы и балета и моего оркестра «Времена Года».”
Повні зали на, здавалося б, дуже камерному заході художній керівник пояснює просто — якість і чесність.
Дмитро Логвін_художній керівник міжнародного фестивалю класичної музики “Музика без меж” “С публикой нужно разговаривать честно и качественно. И тогда молодежь, пенсионеры, интеллигенция, металлурги — все будут на концертах.”
Навчальний заклад: Дніпропетровська консерваторія ім. М. Глінки
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль музичного мистецтва "Музика без меж"
Джерело: 9-channel
|