Небесна музика | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Небесна музика
Небесна музика
Сьогодні Національна філармонія України відкриває 151-й концертний сезон
16 вересня 2014, вівторок
Поширити у Facebook

У Колонній залі прозвучать твори Георгія Майбороди, Луїджі Боккеріні та Отторіно Респіги у виконанні Симфонічного оркестру Національної філармонії під орудою маестро Романа Кофмана, а в Концерті № 2 для фортепіано з оркестром Сергія Рахманінова виконуватиме соло відомий італійський піаніст, лауреат міжнародних конкурсів Бенедетто Лупо.

Вечір, який відкриває сезон, стане першим із десяти концертів фестивалю «Suono Italiano» («Італійський звук»), який проходить цього року з нагоди Головування Італії в Раді Європейського Союзу. На прес-конференції, присвяченій відкриттю сезону, присутні Фабріціо Романо — Посол Італійської Республіки в Україні, Нікола Франко Баллоні — директор Італійського інституту культури в Україні і Стефано Ферратті — глава представництва компанії «Bulgari» в Україні. Національна філармонія багато років плідно співпрацює з Амбасадою Італії та Італійським інститутом культури, чия постійна зацікавлена участь у культурному житті України дозволяє реалізувати багато яскравих проектів (завдяки їх підтримці стало можливим проведення нового фестивалю, а концерт-відкриття підтримали також CIDIM — Національна музична рада Італії та компанія «Bulgari»).

Всі концерти циклу «Suono Italiano» — справжній феєрверк чудових творів у блискучому виконанні. Настільки вишукану програму нечасто можна почути в європейських столицях! До речі, наприкінці жовтня (у рамках проекту) пройде «фестиваль у фестивалі» — «Italia Festival Barocco», на який уперше до нас приїдуть кращі італійські музиканти, і відбудеться ряд українських прем’єр і одна світова. Учасники форуму бароко — прославлені італійські ансамблі «Accademia Bisantina», «Festina Lente», «Il Sogno Barocco», а камерний хор «Кредо» виконає музику Клаудіо Монтеверді під орудою диригента Клаудіо Кавіна. Гості італійського проекту — два гітаристи: Джованні Пуду візьме участь у Міжнародному фестивалі гітарної музики, а Емануеле Буоно дасть сольний концерт 7 лютого.

У першому концерті проекту Романа Кофмана «Всі симфонії Йоганнеса Брамса» (10 жовтня) візьме участь піаніст з Італії Федеріко Коллі. А навесні 2015 р. відбудеться українська прем’єра камерної опери Джоаккіно Россіні «Синьйор Брускіно» у виконанні солістів Національної філармонії, Національної опери України та симфонічного оркестру філармонії, диригент-постановник — Віталій Протасов.

Початок філармонічного сезону — це виступ ансамблю солістів «Київська камерата» під орудою Валерія Матюхіна, солісти — Богдан Півненко (скрипка) і Тамара Ходакова (сопрано); музика Людвіга ван Бетховена у виконанні камерного ансамблю «Київські солісти», головний диригент і соліст Дмитро Яблонський (віолончель, США — Ізраїль); концерт струнного квартету «Kuss Quartet» (Німеччина). А в циклі «Suono Italiano» комедійне інтермецо Доменіко Чімарози «Диригент оркестру» виконає симфонічний оркестр філармонії під орудою Віталія Протасова, в ролі Маестро — Андрій Маслаков (баритон).

27 вересня стартує XXV Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест», потім протягом сезону пройдуть Міжнародні фестивалі «Сhamber art music», фестиваль гітарної музики «Київ-2014», Різдвяний форум, «Київська весна» і «Музичні прем’єри сезону», а навесні відбудеться Х Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця (середня і старша групи).

Триватимуть і традиційні філармонічні абонементи: «Скрипкова музика», «Мистецтво фортепіанної гри», авторський проект диригента Миколи Дядюри «Симфонічний вимір», а також шість абонементів Колонної зали для дітей: «Казки із музичної скриньки» для найменших, а для слухачів трохи старших — «Київська дитяча філармонія», «Музичні подорожі країнами світу» та інші.

Попри непросту ситуацію, в якій зараз перебуває країна, багато іноземних музикантів відгукнулися на запрошення виступити в Києві, висловлюючи свою солідарність з Україною. Так, піаніст Олексій Любимов, який 15 листопада гратиме у філармонії, сказав дуже теплі слова на підтримку нашого народу. На сцені Колонної зали виступлять піаністи Йожеф Балог (Угорщина), Яків Касман (США), віолончеліст Сергій Словачевський (Фінляндія), скрипалі Крістіан Альтенбургер (Австрія), Олег Криса (США), Агата Шимчевська (Польща), органіст Бенджамін Алар (Франція), диригенти Кирило Карабіц і Теодор Кучар (США) та інші відомі виконавці.

Серед значних подій сезону — концерт піаніста Антонія Баришевського, соліста Національної філармонії; «Присвята Ференцові Лісту» (щорічний концерт до дня народження композитора — 22 жовтня), соліст — лауреат міжнародних конкурсів Золтан Феєрварі (фортепіано, Угорщина); концерт хору Латвійського радіо «Mates Terezes Lugsana» та Камерного оркестру «Sinfonietta Riga» (Латвія), диригент Сигвардс Клява; «Реквієм» Габрієля Форе виконають симфонічний оркестр філармонії під орудою Миколи Дядюри, камерний хор «Кредо» та солісти Національної опери України; Меса сі мінор Йоганна Себастьяна Баха у виконанні Національного академічного симфонічного оркестру України (головний диригент — Володимир Сіренко) та Національної академічної капели України «Думка» (головний диригент — Євген Савчук).

17 листопада Київський камерний оркестр під орудою Романа Кофмана, Гідон Кремер (скрипка), Гієдре Дірванаускайте (віолончель), Андрій Пушкарьов (ударні) та дитячий хор «Щедрик» виконають твір Гії Канчелі «Янголи печалі». А 20 березня до 100-річчя від дня народження Святослава Ріхтера прозвучить музика Людвіга ван Бетховена у виконанні Елісо Вірсаладзе (фортепіано) та симфонічного оркестру філармонії (диригент — Роман Кофман).

Ювілейні дати сезону відзначать концертами до 75-річчя з дня народження Лесі Дичко, Анатолія Паламаренка та Олександра Костіна, до 85-річчя створення Заслуженого академічного симфонічного оркестру Національної радіокомпанії України, до 20-річчя створення Академічного камерного хору «Хрещатик», до 20-річчя створення ансамблю старовинної музики «Artes Liberales» та іншими.

А на концерті-закритті 151-го сезону (24 червня) Роман Кофман із Симфонічним оркестром Національної філармонії та лауреат міжнародних конкурсів Антоній Баришевський (фортепіано) виконають Концерт № 2 для фортепіано з оркестром Йоганнеса Брамса та симфонічну поему Ріхарда Штрауса «Так говорив Заратустра».

До речі, попередній, 150-й ювілейний сезон проходив у епіцентрі майданівських подій, які змінили історію, і в січні та лютому поряд із палаючими барикадами звучала небесна музика. Національна філармонія вистояла: лише чотири концерти скасували, а 52 було перенесено і вони відбулися пізніше! Колектив філармонії завжди прагнув підтримати людей високим мистецтвом, внести свій вклад до боротьби за демократію та свободу.




Автор: Ольга Савицька
Концертна організація: Національна філармонія України
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
Конкурс (фестиваль): Міжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця
Джерело: Газета "День"



Інші:

Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
НОВАТОРСЬКА ОПЕРА-КАБАРЕ «ТГШ. ПОДОРОЖ У ЧАСІ»
ДО 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ КОРИФЕЯ УКРАЇНСЬКОГО ОПЕРНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА ЛЬВА МИКОЛАЙОВИЧА ВЕНЕДИКТОВА (1924 – 2017)
Станіслав Людкевич і Василь Барвінський, які не дали затихнути українській музиці
Духовність Центральної Європи в музиці: від Пендерецького до Пярта
Мистецтво неможливого
Пам’яті тої «Рути»
«Арсенал» Довженка в Берліні: Історія, яка резонує і через століття
Мельпомена Таврії
Зараз 11 наших людей у війську, - очільник Національної оперети Струтинський
Полон в росії замість фестивалю в США: музиканти з миколаївської 36-ї бригади перебувають у неволі
10 мудрих цитат легендарного актора Богдана Ступки про життя, любов та Україну
Ярослав та Інгігерда. Тисячолітня українсько-шведська історія кохання на фестивалі Bouquet Kyiv Stage- 16 серпня
”ВІД СЯНУ до ДОНУ”
Геніальний тенор
Змушували відкопувати тіла вбитих маріупольців: історія музиканта військового оркестру
Ukrainian Freedom Orchestra втретє зазвучить у світі
У музеї на Кіровоградщині діє виставка, присвячена ювілею відомого композитора і диригента
Опера «Тарас Бульба» лютого патріота Миколи Лисенка. Як її подати світові у час війни з росією?
Українсько-польські музичні мости Фонду “Pro Musica Viva”
ОПЕРА В ЕПОХУ ЗЛОДІЙСТВА
ЄВРОБАЧЕННЯ - МУЗИКА І НЕ ТІЛЬКИ
Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького
      © 2008-2024 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
100629_02.jpg