Найкраща Попелюшка! | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Найкраща Попелюшка!
Бєлкіна Олена
Поліщук Тетяна
Найкраща Попелюшка!
Українська оперна співачка Олена Бєлкіна
7 червня 2023, середа
Поширити у Facebook

11 років тому молода українська оперна співачка Олена Бєлкіна заспівала головну партію в фільмі-опері «Попелюшка» (постановка опери Джоакіно Россіні режисером Карло Вердоне) і стала зіркою світового масштабу



«Рівно 11 років - 3 та 4 червня 2012, у віці 24 років я зіграла і заспівала головну роль в унікальному фільмі-опері Попелюшка, який транслювався в багатьох країнах світу, - на своїй сторінці у facebook нагадала співачка.- Після якого я прокинулася відомою і мене впізнавали в Італії на вулиці не тільки оперні фанати, а всі хто дивився цей фільм по центральному телебаченню.

Чим він унікальний спитаєте ви?

Солісти не записували спочатку звук, а потім накладали його на картинку. Все транслювалось наживо.

Фільм-оперу знімали 38 камер і ми всі репетирували 4 місяці. Я щодня співала в повний голос і зможу заспівати цю роль навіть уві сні :)) вона живе в мені.


Мені не просто пощастило попасти в цей проєкт, я була до цього готова. На той момент я вже три роки як співала в театрі і опанувала майстерність бельканто з відомим спеціалістом Пітером Берне.

Знімання проходили в найкрасивіших палацах Туріну - старої вілли за містом, palazzo Stupinigi та palazzo Reale. Фінальна сцена звісно в Королівському палаці.

Коли мене затвердили на головну роль, виявилось, що я єдина, хто не говорив італійською. За пів року до знімання  фільму продюсер надав мені можливість жити в Римі біля Ватикану, я вивчила італійську на базовому рівні й займалась акторською майстерністю і вимовленням з італійським актором. В Турині під час репетицій весь хор, балет, оператори… всі, хто мене особисто не знав, вважали, що я італійка :))

Сценограф фільму - Енніо Гуарнієріа був актором і заграв епізодичну роль у фільмі-опері «Медея» з Марією Каллас в 1969 році.


Роль батька Попелюшки - Дона Маньїфіко  мав заспівати відомий італійський баритон Руджеро Раймонді. На жаль за два дні до трансляції він підковзнувся на мокрій від дощу мармуровій підлозі і його замінив Карло Лепоре.

Карло Вердоне - найвідоміший італійський актор і режисер нашої «Попелюшки», знявся рік потому (2013)в фільмі “la grande bellezza”, який отримав «Оскара».

Продюсер Андреа Андерман зробив 4 фільми, які увійшли в золотий фонд опери - Tosca (Domingo, Malfitano), Traviata (Gvazava, Cura, Panerai), Rigoletto (Domingo, Grigolo), La Cenerentola (Belkina, Rocha)».

Понад 20 років я професійно займаюся мистецтвом співу. Витрачаю багато часу на вдосконалення своєї вокальної техніки. Але все одно головне для мене – співати серцем. Не дарма ми говоримо, що голос – дзеркало душі.

Повна назва опери "Попелюшка" - "La Cenerentola, ossia La bont à in trionfo". Що означає  свято доброти, а мені подобається теорія Попелюшки прощати людей. А саме люди, але не істоти, які лише схожі на людей...

В Копенгагені я вперше у своїй кар’єрі зіткнулась з питанням свого сценічного імені, тобто чому Lena Belkina, а не Olena Bielkina.

Пояснюю: я народилась в Ташкенті й у свідоцтві про народження записано Елена.

У віці двох років я з родиною переїхала нарешті на Батьківщину в Україну і коли в 16 років я отримувала паспорт, то там записали Олена.

Перші непорозуміння почались у 2009 році, коли я переїхала до Німеччини й перекладала всі документи.

Свідоцтво було перекладено як Elena Belkina, а паспорт як Olena Bielkina. Уявіть, що для німців це як дві різні персони.

Щоб полегшити їм життя, я взяла німецьку форму Lena для свого артистичного імені. Треба зазначити, що не тільки в Німеччині, а ще і як мінімум в Австрії чи Італії, Lena - це повноцінне ім‘я, а не скорочене самі знаєте чиє. Так само як і Katia (Riciarelli), Anja (Kampe), Sasha (Götzel), Sonia (Prina)… Легендарний латвійсько-ізраїльський віолончеліст Misha Maisky або український видатний тенор Misha Didyk. І це його особистий вибір, називати себе латинськими літерами Mykhailo чи міжнародний та зручний варіант Misha. В Україні він завжди писався як Михайло.


З іменем розібрались. А прізвище - Belkina, тому що в німецькій мові поєднання літер І та Е (іе) звучить як і. Тобто для німців моє прізвище за документами читається як Білкіна:) але ж я Бєлкіна. Тому і Belkina.

Я можу ще довго говорити про походження прізвища мого батька, але це окрема і довга розмова. Можливо напишу колись в мемуарах.

Отже, як правильно писати моє ім‘я на афішах і звертатись в соц.мережах?

Українською на всіх афішах - Олена Бєлкіна або Олена Бєлкіна-Лезер (так-так, це вишня на торті - з 2018 року у мене офіційно подвійне прізвище)».





Нагадаємо, Олена Бєлкіна-Лезер – українська оперна співачка зі світовим ім'ям, яка виступає на наймасштабніших сценах світу.


Дівчина закінчила три курси Київського вищого музичного училища ім. Глієра. Після цього була прийнята в Національну Музичну Академію України ім. Чайковського.

На третьому курсі перемогла на Міжнародному конкурсі вокалістів ім. Гмирі та отримала запрошення стати солісткою Лейпцизької опери, де дебютувала у 2009 році в партії Зайди ("Турок в Італії" Дж. Россіні).

Після цього Олена закінчила консерваторію в Лейпцигу, потім пропрацювала там три роки в місцевому театрі і переїхала до Відня.



Довгий час була постійною солісткою Віденської державної опери. Вже багато років вона активно займається гастрольною діяльністю. Нині Олена Бєлкіна-Лезер зачаровує шанувальників високого мистецтва своїм унікальним голосом - одним з найкрасивіших меццо-сопрано сучасності…

Після повномасштабної війни, розв‘язаної рашистами, не тільки займає активну проукраїнську позицію,  бере участь у благодійних концертах, збираючи кошти на підтримку України. Так, у кінці травня примадонна виступала на «Українському вечорі» у Королівському театрі Данії, під час якого було зібрано понад 4,6 млн гривень для відновлення України. 23 і 24 травня Посольство України в Данії інюціювало концерти у Копенгагені. Тоді зібрали 1.000.000 данських крон. Всі кошти передали до Фонду Олени Зеленської для дітей постраждавших в українсько-російській війні.



Нещодавно з‘явилася новина, про те, що її альбом "Пристрасті по Україні" номінований на «Опус Класік» у категорії «Камерна музика». Тримаємо кулаки та бажаємо перемоги співачці.



Автор: Тетяна ПОЛІЩУК
Виконавці: Олена Бєлкіна
Музикознавці: Тетяна Поліщук



Інші:

100 років від дня народження видатного українського оперного співака Дмитра Гнатюка
Фестиваль-Премія ГРА оголосив лонгліст
Хореографка Катерина Курман — про нову постановку "Соляріс" у Львові та сучасний балет
Сто п’ять миттєвостей успіху
Повітряні коридори життя
«Два кольори душі Дмитра Гнатюка»
Вінницька дослідниця Лариса Семенко видала унікальну монографію про Леонтовича
«Letters and Notes». Музика Грабовського на Ukrainian Contemporary Music Festival
«І в той момент стався вибух»: нові свідчення про російський авіаудар по драмтеатру у Маріуполі
Як дивитися оперу
26 лютого день пам'яті Костянтина Данькевича
Музиканти Київського симфонічного оркестру стали біженцями у Німеччині, але збирають повні зали на своїх концертах
Як народжується балет «Соляріс» Олександра Родіна?
Що запорожець робив за Дунаєм? Історія культової української опери та її видатного творця
Бетховен присвятив кілька своїх симфоній другу-українцю: хто це був
Ігор Шамо відмітив би ювілей
Олена Михайлівна Потапова відмітила ювілей
ДРУГИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС НА НАПИСАННЯ І ПОСТАНОВКУ КАМЕРНОЇ ОПЕРИ У ЛЬВІВСЬКІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ ОПЕРІ
Корифейка української опери
11 лютого 1938 року в селі Довбиші Баранівського району Житомирської області народився видатний український хоровий диригент і композитор, Народний артист України Анатолій Пашкевич
Фільм Анастасії Фалілеєвої «Я померла в Ірпені» отримав нагороду на найбільшому в світі фестивалі короткого метру
Одеська філармонія після обстрілу - масштаби збитків
100 років ХНАТОБу: як театр працює в умовах війни
Леся Українка музикою Франца Шуберта
Новий фільм Катерини Горностай СТРІЧКА ЧАСУ обрано до основного конкурсу 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю
Вона була довершеною гармонією: Соломія Крушельницька в авторській розповіді Олександра Балабка
Пам’ятаємо: Івану Карабицю виповнилось би 80!
«Шароварщина – це не те, що ми маємо показати в Європі»
ТОП-10 вистав 2024 року столичної сцени
130 років Борису Лятошинському: що варто знати про відомого українського композитора
Десять поглядів на Різдво: добірка класичної музики
Кропивницька музична школа імені Юлія Мейтуса відзначила 50-річчя від заснування
Тріумф театру у часи викликів:
Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
      © 2008-2025 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
40.jpg