Сільські вундеркінди | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Сільські вундеркінди
Олійник Леся Степанівна
Сільські вундеркінди
На українській батьківщині знаменитого композитора (у Кам’янці Черкаської області) відбувся ХІ Відкритий дитячий музичний конкурс пам’яті П.І.Чайковського
15 листопада 2013, п'ятниця
Поширити у Facebook

ХІ Відкритий дитячий музичний конкурс пам’яті П.І.ЧайковськогоКонкурс був присвячений 100-річчю заснування Національної музичної академії України, яка також носить ім’я композитора.

Нагадаємо,  10 років тому, до 110-річчя з дня смерті Петра Ілліча (це сумна подія сталася 6 листопада 1893 року), був започаткований унікальний дитячий музичний конкурс пам’яті Чайковського.

Головну мету, яку поставили перед собою його творці — Кам’янський державний історико-культурний заповідник, Національний комітет України Міжнародної Музичної Ради/ЮНЕСКО,

Російський центр науки і культури в Києві, за підтримки Посольства РФ в Україні, — знаходити та підтримувати юних музикантів, які вчаться в музичних школах у сільській місцевості та в невеликих містечках.

Нині конкурс є своєрідним «сертифікатом» на виживання дитячої музичної освіти в Україні (адже нині велика кількість дітей нашої країни вчиться не в столиці і не в обласних центрах)!

Із перших років існування конкурсом опікується Кам’янська адміністрація районної та міської рад. До його проведення кілька разів долучалося Міністерство культури України. Незвичайний конкурс привернув до себе увагу тих, кому майбутнє країни не байдуже. Ось вже декілька років дитячому музичному рухові активно допомагає Артфундація «Наше», започаткована українською художницею Зінаїдою Лихачовою. Фонд залучив юних художників для створення логотипу конкурсу та його головної винагороди — кришталевої статуетки, заснував грошові премії переможцям і кращим педагогам, вручаючи стипендії та гранти, диски і ноти українських композиторів.

Цього року до меценатів приєдналася також фірма ACROPOLIS, яка виготовляє музичні інструменти. Її регіональний директор Ігор Шевченко вручив королівський подарунок — скрипку, яка зберігатиметься в Кам’янському історичному музеї. На цьому інструменті гратимуть лауреати конкурсу, він звучатиме на різних музичних вечорах у Кам’янці. Скрипку прийняли організатори зі сльозами на очах у буквальному розумінні слова: адже відомо, яка сьогодні велика скрута з  інструментами, особливо в сільській місцевості та райцентрах! Як найвищу винагороду діти сприймають право зіграти на роялі, за яким працював композитор. Цей раритетний інструмент відреставрований 2007 року на особисті кошти Віктора Чорномирдіна, який вісім років очолював Посольство РФ в Україні.

Кожен із дітей, хто прибуває в Кам’янку, відчуває себе переможцем, отримуючи диплом учасника, подарунки, спеціальні винагороди, серед них — за краще виконання музики Чайковського та твору українського автора, а диплом «Надія» вручається наймолодшому конкурсантові. Цього року його отримала п’ятирічна скрипалька Христина Тараскіна з Канева та семирічна піаністка Аня Несвячена зі Шполи (Черкаська обл.). На ХІ конкурсі особливо потішили успіхами юні скрипалі.

Дві перші премії отримали Єлизавета Зубенко з Макіївки та Ярослав Яровенко з Горлівки (Донецька обл.). Лауреатами другої та третьої премій стали, відповідно, Артур Чорний з Олександрії (Кіровоградська обл.) та Вільям Крапивкін із  Макіївки.

У номінації «Фортепіано» кращим був визнаний Назар Падалець із Білої Церкви (Київська обл.), він нагороджений також дипломами за краще виконання музики П.Чайковського й українського автора. Дві другі премії відвезли Данило Назаренко в Білу Церкву та Світлана Без’язикова до Умані (Черкаська область). Треті премії отримали Ганна Кобулей із Білої Церкви та Софія Захаренко з Кам’янки. А всього на конкурс прибув  51 юний музикант із 27 шкіл України (до речі, в перші роки кількість конкурсантів не перевищувала 7—10 осіб).

Скромний на початку, конкурс із часом набув форми конкурсу-фестивалю, під час якого проходять майстер-класи, концерти, зустрічі з педагогами, музейні чаювання й екскурсії. Цього року слухачів зачарувала майстерність і прониклива гра молодого соліста Московської філармонії, лауреата міжнародних конкурсів, піаніста В’ячеслава Грязнова, а його майстер-клас став безцінною школою для юних музикатів і педагогів. Піаніст із Москви ввійшов також до складу журі, яке цього року очолив професор музичного факультету Університету Квінс (Кінгстон, Канада) Іреней Жук.

Міжнародний статус суддівської команди доповнила професор музичного факультету Університету МеккГілл (Монреаль, Канада) Люба Жук. Перед ними, як і перед іншими членами журі стояло надважливе завдання: підтримати юних музикантів,  заохотити до подальшої творчості та виявити тих, хто може обрати своєю професією музику.


Автор: Леся Олійник
Музикознавці: Леся Олійник
Конкурс (фестиваль): Дитячий музичний конкурс пам’яті П.І.Чайковського



Інші:

Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
НОВАТОРСЬКА ОПЕРА-КАБАРЕ «ТГШ. ПОДОРОЖ У ЧАСІ»
ДО 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ КОРИФЕЯ УКРАЇНСЬКОГО ОПЕРНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА ЛЬВА МИКОЛАЙОВИЧА ВЕНЕДИКТОВА (1924 – 2017)
Станіслав Людкевич і Василь Барвінський, які не дали затихнути українській музиці
Духовність Центральної Європи в музиці: від Пендерецького до Пярта
Мистецтво неможливого
Пам’яті тої «Рути»
«Арсенал» Довженка в Берліні: Історія, яка резонує і через століття
Мельпомена Таврії
Зараз 11 наших людей у війську, - очільник Національної оперети Струтинський
Полон в росії замість фестивалю в США: музиканти з миколаївської 36-ї бригади перебувають у неволі
10 мудрих цитат легендарного актора Богдана Ступки про життя, любов та Україну
Ярослав та Інгігерда. Тисячолітня українсько-шведська історія кохання на фестивалі Bouquet Kyiv Stage- 16 серпня
”ВІД СЯНУ до ДОНУ”
Геніальний тенор
Змушували відкопувати тіла вбитих маріупольців: історія музиканта військового оркестру
Ukrainian Freedom Orchestra втретє зазвучить у світі
У музеї на Кіровоградщині діє виставка, присвячена ювілею відомого композитора і диригента
Опера «Тарас Бульба» лютого патріота Миколи Лисенка. Як її подати світові у час війни з росією?
Українсько-польські музичні мости Фонду “Pro Musica Viva”
ОПЕРА В ЕПОХУ ЗЛОДІЙСТВА
ЄВРОБАЧЕННЯ - МУЗИКА І НЕ ТІЛЬКИ
Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького
      © 2008-2024 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
76.jpg