|
"Змагання молодих піаністів — це підтримка майбутніх зірок, а не вже визнаних", - Мирослав Скорик
"Бетховен написав у зошиті 20 варіантів п'ятої симфонії"
7 лютого 2016, неділя
Поширити у Facebook
У Національній опері говоримо з ним про молодіжний конкурс фортепіанної музики, названий його ім'ям. — Виконуватимуть мої твори для фортепіано. Для композитора не важливо, хто грає і навіть як. Найважливіше — що музика звучить.
Як триває підготовка до конкурсу?
—Відібрано 25 конкурсантів. Це непогано для першого разу. Тим більше що моя музика не така проста. Але молодь зараз дуже просунута. Їй ця музика під силу. Хвилююся, щоб конкурс відбувся. Є фінансові проблеми.
Конкурс патронує Марина Порошенко. Тож, мабуть, і фінансово він має бути підтриманий?
—Ми надіємось. Але це все-таки великі кошти. Шукаємо спонсорів.
Торік, наприклад, не вдалося провести конкурс фортепіанної музики пам'яті Володимира Горовиця. Держава не дала грошей — їх забракло через витрати на війну.
Музиканти з яких країн складають найбільшу конкуренцію українцям?
—Японці й китайці дуже працьовиті. Часом технічно кращі за нас. Однак їм бракує якихось мистецьких якостей — виразу, емоцій. Надто механічні. Так було досить довго. На конкурсах грали досконало, а душі не було. Але тепер вони прогресують, бо запросили наших викладачів.
Вашу музику виконують незмінною, чи у варіаціях, переробках?
—Піаністичний конкурс — академічний. Треба грати так, як написав композитор. І по цьому судять. Взагалі я допускаю відхилення у стилі виконання, якщо вони продиктовані оригінальним підходом. Шопена можна виконати так, що буде враження, ніби чуєте його вперше.
У вас не було думки присвятити якийсь твір боротьбі України в нинішній війні?
—Події свіжі. Написати швидко про них неможливо. Мають улежатися. Часом приходить натхнення, але частіше треба довго працювати. Бетховен записав у зошиті 20 варіантів п'ятої симфонії, поки не знайшов нарешті остаточного.
За перше місце дадуть три тисячі доларів
I Всеукраїнський конкурс фортепіанної музики Мирослава Скорика відбудеться в Києві 17–20 лютого. У ньому візьмуть участь піаністи віком від 13 до 17 років та від 18 до 23. Переможці зможуть відвідати майстер-класи відомих музикантів, виступати на концертних майданчиках України.
Змагання відбуватиметься у два тури. Перший — сольні виступи. До другого допускатимуть по чотири конкурсанти з кожної вікової категорії.
Засновник конкурсу — "Благодійний фонд Анни Томасишин". Співорганізатори — Національна музична академія України та Національна спілка композиторів. Конкурс відбудеться під патронатом Марини Порошенко.
Перша премія становить $3 тис., друга — $1,5 тис., третя — $1 тис.
Автор: Валерія РАДЗІЄВСЬКА
Композитори:Мирослав Скорик
Навчальний заклад: Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського
Конкурс (фестиваль): Конкурс фортепіанної музики Мирослава Скорика
Джерело: gazeta.ua
|