|
м. Київ
30 травня, п'ятниця, 07:00
Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
«Волинський: камерна опера»
вечір, присвячений до 70-річчя відомого українського композитора
ВИКОНАВЦІ:
Київський камерний оркестр
диригент Антоній Кедровський
Діана Зябченко, мецо-сопрано
Катерина Ясенчук, сопрано
Володимир Соколовський, баритон
Володимир Щур, бас
Анастасія Бика, фортепіано
Діана Коваль, пластика
Мирослав Михайлович Волинський народився 17 лютого 1955 р. в селі Підтесово, Красноярського краю (батько був репресований).
З 1956 по 1979 р.р. М. Волинський проживав в м. Івано-Франківську, де закінчив муз.-пед. Факультет Івано-Франківського педагогічного інституту (нині Університет) ім. В. Стефаника.
З 1979 р. Мирослав Михайлович проживає в м. Львові, де в 1986 р. закінчив Львівську державну консерваторію по класу композиції професора А. Й. Кос-Анатольського, а після його смерті Лєшека Мазепи.
Дипломант Всеукраїнських конкурсів-фестивалів: «Золотоверхий Київ» та «Створімо сучасну патріотичну музику».
Заслужений діяч мистецтв України.
Працює викладачем композиції Львівської середньої спеціальної музичної школи-інтернату ім. С. Крушельницької. Серед учнів є лауреати республіканських та міжнародних конкурсів юних композиторів.
В своїй творчості тяжіє до монументальних жанрів: опера, ораторія, симфонічна музика.
Твори композитора виконувалися і є в репертуарі не тільки вітчизняних виконавців, а й музикантів зі Швейцарії, Німеччини, Польщі, Канади, Сполучених Штатів Америки, Ізраїлю, Китаю, Франції та Англії.
Життя новозеландської письменниці-модерністки Кетрін Менсфілд достойне сторінок найзаплутаніших романів: мрії про музичну карʼєру, неприйняття з боку сімʼї, кілька невдалих шлюбів, відносини з письменницею Леслі Мур, нереалізоване материнство, постійні хвороби, втрата брата на війні… Якою би мала виглядати доля талановитої жінки у час, коли поруч з поступовим прийняттям жінок як рівноправних членкинь суспільства досі існували патріархальні порядки?
Свій досвід Кетрін часто переміщала у художні твори — лаконічні та багатосенсові. Один з таких — новела «Склянка чаю», де переплітається букет упереджень про жінок: накидування очікувань, якою має бути жінка, нехтування їхніми переживаннями, зневажливе ставлення як до дітей тощо. Ця проста історія отримала музичне втілення в камерній опері Мирослава Волинського, сповненій лірики та щемкості.
ПРОГРАМА:
Мирослав Волинський. Ноктюрн
Мирослав Волинський. Камерна опера «Гарненька» (2024) за новелою Кетрін Месфілд «Склянка чаю»
Концерт проведе Світлана Корецька
Режисерка - Марина Рижова
Діана Коваль – пластика.


Колективи: Київський камерний оркестр
Диригенти: Антоній Кедровський
Концертні організації: Національна філармонія України
Джерело: Національна філармонія України
|