Навчальний заклад |
|
|
Афіша
Фото
Галерея
Відео
Аудіо
Контакти
|
Запорізьке музичне училище ім. П.І. Майбороди
м. Запоріжжя
музичне училище
Про заклад
Персоналії
Абітурієнтам
Структура
Колективи
Концертні зали
Випускники
Публікації
Запорізьке музичне училище є одним з найстаріших навчальних закладів культури України.
Воно носить ім'я нашого земляка відомого українського композитора, народного артиста СРСР П.І Майбороди.
Все почалося у далекому 1926 році.
У Запоріжжі було відкрито музпрофшколу, яку пізніше, 1-ого жовтня 1930 року рішенням Народного комісаріату освіти УРСР було реорганізовано у музичний технікум, у якому навчалось 80 учнів.
Музичний технікум був розташований у самому центрі колишньому Олександрівська по вулиці Р.Люксінбург, яка зараз має назву вулиця Дзержинського.
Велика Вітчизняна війна припинила діяльність навчального закладу на 20 років. Музичне училище було відроджено тільки 1 вересня 1958 року, на Правому березі Дніпра. Тоді його очолив талановитий організатор та музикант М.Р Тищенко.
У 1967 році навчальний заклад знову повернувся у центр міста, отримавши у подарунок нове чотирьохповерхове приміщення, з чудовими аудиторіями, великом концертним залом, бібліотекою.
За більш ніж 75-річне період існування училища його закінчило понад 4000 музикантів. Випускники ЗДМУ складають основу академічного симфонічного оркестру у Запорізької обласної філармонії, музично- драматичного театру та театру молоді, працюють у дитячих музичних школах міста та області. Імена багатьох висококваліфікованіх фахівців стали відомі не тільки на Україні, але й за її межами.
Серед них провідні викладачи, композитори, виконавці, керівники творчих колективів: голова Донецької спілки композиторів України, професор Донецької музичної академії ім. С.С.Прокоф'єва Мамонов С.О..; Заслужений діяч мистецтв України Боєва Н.І. ; Заслужений артист України, професор національної музичної академії ім. П.Чайковського Ільїн А.В.; Доктор педагогичних наук Біла Н.О.; Лауреат міжнародних конкурсів акордеоніст Завадський І.В.; Лауреат трьох міжнародних конкурсів вокалістів Репчинський О.С.; Заслужений діяч мистецтв Росії, професор Краснодарського інституту мистецтв Літвін В.І.; Керівник Російського ансамблю "Золоте кільце" Костюк О.Г. та інщі.
В 60-80 роки плідно працювали провідні викладачі:
“Спецфортепіано” – Л.Г Цимко, Т.О.Виноградча, Л.С.Пухиря,А.І.Карпуль; Л.Г.Кантур, Л.Б.Лазарова ;
“Оркестрові струнні інструменти” – засл.прац.культури УРСР М.Р.Тищенко, В.М.Панфіло, І.С.Дасковський, І.І.Баусов, В.С. Кривенко;
“Духові та ударні інструменти” – Е.Е.Гасс, К.П.Алєфіренко, Ю.І.Агафонов;
“Народні інструменти” – засл.діяч мистецтв України В.М.Овод, В.А.Третяк, засл.прац.культури УРСР А.Ф.Крюков, засл.прац.культури УРСР В.К.Дяченко, засл.прац.культури УРСР В.Л.Соломаха; В.Л. Тодика;
“Академічний спів” – засл.арт.України Е.О.Журб, О.С.Дудник, І.П.Назарець;
“Теорія музики” – член Спілки композиторів СРСР О.І.Носик, В.І.Шеїн;
”Музична література” – Є.К.Загорська, І.Р.Фадєєва;
”Хорове диригування” – засл.прац.культури УРСР М.Д.Кисіль, Г.А.Тодика; Е.М.Михальова, Л.О. Третяк.
“Соціально-економічни та гуманітарні дисципліни” - С.Л.Нікітська, В.А.Сергеєва, Л.М. Силенко.
З 2003 року колективом училища керує заслужений працівник культури України С.О.Пелюк - баяніст – виконавець, ініціатор та організатор Міжнародних, Всеукраїнських конкурсів.
В навчальному корпусі Запорізького музичного училища ім. П.І. Майбороди знаходяться лекційні аудіторії, учбові кабінети, класи, великий зал на 600 місць, малий зал та конференц-зал. Училище має найкращий в області музичний та методичний фонд бібліотеки, оновлений спортивний зал, комп’ютерний клас, фонотеку, які відповідають профілю підготовки молодших спеціалістів на сучасному рівні. Аудіторії та концертні зали обладнені музичними інструментами та високоякісною апаратурою для трансляції і відеопоказу музичних програм.
Сьогодні Запорізьке музичне училищє ім. П.І.Майбороди - це 98 педагогів і 210 вихованців, багато учнів дитячої музичної школи-практики.
В училищі здійснюється підготовка спеціалістів з середньої музичої освіти. Випускники успішно працюють артистами оркестрів, концертмейстерами, диригентами духових оркестрів та оркестрів народних інструментів, викладачами дитячих музичних шкіл, вчителями співу в загальноосвітніх школах.
Підготовку кваліфікованих спеціалістів веде випробуваний та надійний корпус високопрофесійних музикантів-педагогів. Свій багатий досвід передають колегам ветерани училища Є.М.Гнєдиш, В.М.Гудєнін, В.К.Дяченко, Є.Г.Кантур,В.Л.Тодика.
Колектив училища підтримує творчі зв'язки з Донецьким музично-педагогічним інститутом, Київською и Львівською консерваторіями, з іншими музичними училищами країни. Високий професіалізм викладацького колективу дозволяє ЗМУ ім. П.І.Майбороди бути базою створення оригінальних авторських навчальних програм для музичних училищ та музичних шкіл України.
На даний час в ЗМУ сумлінно працюють провідні викладачі за спецалізаціями: "Спеціальне фортепіано" - В.М. Гуденін, Л.В. Вігант, А.А. Казарян, Н.С. Крупій; "Оркестрові струнні інструменти" - заслужений діяч мистецтв УРСР С. Дудкін, Є.М. Гнєдиш, К.П. Томашевська, Я.А. Ревуцький; "Духові та ударні інструменти" - В.І. Снопков, В. Д. Яковлев; "Народні інструменти" - О.Г. Курта, Л.М. Пелюк; “Хорове диригування” – зал. діяч мистецтв України М.І. Попов, Л.М. Синиця, Г.Ф. Токарева,засл. артистка України І.О. Гапон. "Академічний спів" - Л.С. Забалуєва, О.І. Тишкова; "Теорія музики" -В.М. Горський, Т.М. Новохатська; Н.О. Левченко, Н.В. Матвіюк,В.Л.Терещенко; "Гуманітарні та соціально-економічни дисципліни" А.Є. Трофименко, В. Д. Мельник, М.І.Мельник, Н.І. Попова, а також молодих членів Національної спілки композиторів України Д. Савенка, Г. Хазової.
Залучення до висот музичного професіоналізму починається з раннього віку. При музичному училищі функціонує сектор виробничої практики (музична школа), що починає працювати з дітьми чотирирічного віку. Подальше навчання здійснюється під контролем компетентних викладачів, що направляють роботу студентів-практикантів. Заступник директора з виробничої практики Н.О. Левченко власним ентузіазмом і зацікавленістю в даній справі сприяє вибору професії початківців музикантів.
Удосконалюючи методи навчання студентів, викладачі училища наполегливо проводять свою науково - теоретичну діяльність: беруть участь в наукових конференціях - протягом останніх років стають Лауреатами Всеукраїнських та Регіональних теоретичних олімпіад та фестивалів (кер. Горський В.М., Матвіюк Н.В., Новохатська Т.М.). Викладачі - музикознавці друкують статті в журналах Міністерства освіти і науки України / МОНУ /, Національної Академії наук України /НАНУ/, ведуть просвітницьку діяльність через ЗМІ , виступаючи з лекціями і бесідами на державних та комерційних телевізійних каналах і на сторінках газетних видань.
Гордістю Запорізького музичного училища є і його творчі колективи, що з успіхом виступають на концертних майданчиках міста: студентський хор "Запоріжжя" (кер. О.Братцева), камерний оркестр “Концертіно” та ансамбль скрипалів “ Камерата” (кер.І.Горський), духовий оркестр (кер.О.Піддубняк), оркестр народних інструментів (кер.А.Петриченко), Лауреат Міжнародного конкурсу ансамбль домристів (кер.Л.Пелюк), Лауреат міжнародного конкурсу Студентський хоровий ансамбль "Viva del Canto" (кер. О.Братцева).
З 2003 року колективом училища керує заслужений працівник культури України С. О. Пелюк - баяніст - виконавець, ініціатор та організатор Міжнародного юнацького конкурсу піаністів Володимира Віардо, - людина широкого творчого та адміністративного потенціалу - сприяє пошуку нових форм і сучасних інновацій рівня ХХ1 століття в навчальної та творчій роботі навчального закладу . Під його керівництвом було створено ансамбль сучасної музики ”Містерія”, неповторний за репертуаром і стилем виконання .Цей колектив став лауреатом Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, з успіхом виступав на сцені Національної філармонії, міст України, Літви та Латвії.
[]
Запорізьке музичне училище ім. П.І.Майбороди сьогодні - розвинута навчальна структура, де проводиться підготовка спеціалістів І-II образотворчого кваліфікаційного рівня акредитації за сьома спеціальностями:
- фортепіано;
- оркестрові струнні інструменти;
- оркестрові духові та ударні інструменти;
- народні інструменти;
- академічний спів
- хорове диригування
- теорія музики
Поштова адреса: | | пр. Маяковського, 22 ,м . Запоріжжя, 69035, З апорізьке музичне училище ім. П.І. Майбороди |
Веб-сайт: | | zmu-mayboroda.narod.ru |
Тел. | | |
| | |
|