«Знайомтесь: Карл Дженкінс» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
«Знайомтесь: Карл Дженкінс»
Академічний камерний оркестр
Камерний хор
Бурко Сергій
«Знайомтесь: Карл Дженкінс»
Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти"
1 жовтня 2014, середа
Поширити у Facebook
Джерело: Львівська філармонія

У п’ятницю, 3 жовтня у рамках XX ювілейного Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» у виконанні Камерного хору «Gloria» та Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» під батутою народного артиста України Сергія Бурка звучатиме музика британця Карла Дженкінса. 2008 року радіостанція «Classic FM» назвала цього композитора першим у переліку десяти найвідоміших композиторів сучасності.

Програму концерту відкриває Реквієм, у якому уважний слухач може помітити давні антифони (In paradisum), секвенції (Dies irae), а також фрагменти з реквіємів французьких композиторів Габріеля Форе та Моріса Дюруфле, переплетені з японською поезією хайку. Невипадковою є і кількість частин у творі – тринадцять. У японській культурі це божественне, благословенне Небом число.

Два наступні твори львівської програми відповідають найуспішнішим проектам Дженкінса у сфері популярної музики. Зокрема, це композиція «Adiemus» з альбому «Songs of Sanctuary» 1995 р., написана початтково для реклами авіакомпанії DeltaAir Lines та особливо популярна композиція «Palladio». Славу їй принесла реклама діамантів De Beers, а згодом тема стала основою самостійного твору, що входить до репертуаруДевіда Ґарретти та групи «eScala».

Як зазначає народний артист України, диригент Сергій Бурко: «Цікаво, що твір «Реквієм», який оркестр «Віртуози Львова» виконає на концерті, поєднує у собі декілька культур: східну, японську і західну. Композитор це дуже тонко передає у творі. Судячи з реакції слухачів після виконання популярного кончерто гроссо «Палладіо» Карла Дженкінса, яке оркестр виконував на ювілейному концерті, ця музика викликає ентузіазм у слухачів — і є максимально ясною і зрозумілою».

І додає: «Не завжди випадає можливість послухати живе виконаня, і цей концерт повинен привернути увагу слухачів, а особливо молоді. Карл Дженкінс не консервативний композитор, він є представником нової музичної течії «new age» («новий вік»). На сьогодні музикологи ще не до кінця склали оцінку цієї течії. Тут ідеться про те, що це напрямок, який доступний до сприйняття з першого разу. Ця музика дуже проста, а водночас колоритна та мелодична».

Львівська філармонія запрошує львів’ян та гостей міста познайомитися змузикою одного з найвідоміших композиторів «new age» Карла Дженкінса.


Колектив: Академічний камерний оркестр "Віртуози Львова", Камерний хор "Глорія"
Диригент: Сергій Бурко
Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти"
Джерело: Львівська філармонія



Інші:

З 22 по 24 травня 2026 року в Гарлемі (Нідерланди) відбудеться фестиваль сучасної української культури PROMIN’ 
Львівський органний зал запрошує на події до Дня міста Львова
Київська міська рада присвоїла ім’я відомого українського композитора Левка Колодуба дитячій музичній школі №8
Х Міжнародний фестиваль «Династія». Горовиць…
VI Великодній фестиваль хорової музики «Катедральні дзвони»
Маріупольський драматичний театр підписав меморандум про співпрацю з Одеською кіностудією
Нобухіро Терада -ювіляр!
Презентація проєкту «Крилате мистецтво»: об’єднуємось задля перемоги
«Незрівнянна»
Скарби архітектури: Закарпатська філармонія відкриває свої двері для відвідувачів
Фестиваль, що залишається з містом: у Харкові стартує KharkivMusicFest
Національна оперета готує сюрприз для глядачів
«Pro et Contra. Сцена нової музики»
Виставка «Чорнобиль. Обʼєкт укриття» в Українському Домі
Хор “Гомін” вирушає у свій перший тур Північною Америкою
Світла пам’ять: пішла з життя легенда української хорової школи Галина Горбатенко
Фільм Суспільного про Лифаря презентували у Швеції: які перші враження іноземних глядачів
Великдень на старій листівці: у Музеї Соломії Крушельницької відкрили онлайн-колекцію великодніх поштівок початку ХХ століття
«GAIA-24» увійшла в список найкращих музичних вистав світу
Король та Королева Швеції відвідали концерт музикантів Львівської національної філармонії
Львівський органний зал кличе на Тиждень музичної терапії
У Стокгольмі стартувала "Українська весна": на відкриття прийшли король і королева Швеції  
На створення україномовного контенту уряд витратить 4 мільярди гривень, - міністр культури
Помер відомий баритон Петро Приймак
Особливі великодні концерти у Львівському органному залі
Фестиваль духовної музики "Pax et Bonum" (з лат. «Мир і Добро»)
SANCTUS VERITAS
Новий формат: пізні екскурсії у Музеї Соломії Крушельницької
“Львів музичний” для школярів: понад 2000 учасників і десятки подій за кілька місяців
Дайджест подій на квітень в Національній філармонії України
Хор “Гомін” готується до нового туру Європою
Виставка «Нескінченна Енеїда»
Квітнути разом з Музеєм Соломії Крушельницької
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №276/2026 Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
«Я, “Побєда” і Берлін» Національного театру імені Марії Заньковецької в Києві
Великдень, симфонічні премʼєри та орган при свічках: чим дивуватиме Органний у квітні
Квітнева афіша Національної опери України
Лонгліст 8 Фестивалю-Премії ГРА оголошено! Хто у списку?
Обрано лавреатів Премії імені М.В. Лисенка у 2026 році
Дніпровський театр опери та балету отримав статус національного
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
110623_105.jpg