Відома українська піаністка з Рівного запропонувала свою версію шедевра Баха | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Відома українська піаністка з Рівного запропонувала свою версію шедевра Баха
Пасічник Наталя
Відома українська піаністка з Рівного запропонувала свою версію шедевра Баха
4 лютого 2024, неділя
Поширити у Facebook
Джерело: 7 Днів Рівного

Відома українська піаністка з Рівного Наталія Пасічник додала своє ім'я та бачення до видатного списку майстрів, що звертались до вічного фортепіанного шедевра Йоганна Себастьяна Баха.

Нещодавно,19 січня, вийшов подвійний альбом "Переосмислення "Добре темперованого клавіру", який став втіленням і підсумком багатьох років творчості музикантки.

Тріумф піаністки

"Її інтелектуальний і водночас духовний погляд на це питання, ймовірно, буде саме таким, яким передбачав композитор. Керуючись твердженням Баха про те, що кінцева мета музики - прославляти Бога та омолоджувати дух, Пасічник досліджує перетин божественного натхнення та людського існування.

Результат - справжній tour de force сили та чутливості; раціональної прозорості, але з найніжнішим почуттям; припливу сили й могутності, але й безтурботної легкості. Тріумф", - так характеризує доробок української піаністки Navona Records, американський музичний лейбл, що випустив платівку.

Альбом складається з двох частин по 48 композицій. Перша - записана у колаборації із Calmus Ensemble - одним із найуспішніших вокальних колективів Німеччини. Друга частина - виключно фортепіанна інтерпретація Баха.

"Це зовсім новий погляд на дуже відому річ. Я пропоную поціновувачам класичної музики фактично нові твори та нову аранжацію, яка має українське підґрунтя. Адже натхненням для мене була концепція українського музикознавця і композитора Болеслава Яворського", - розповіла Наталія Пасічник.

"Переосмислення "Добре темперованого клавіру" вийшло на усіх основних музичних платформах: Spotify, Amazon Music, Apple Music, YouTube, Deezer, Tidal.

Українка розкриває світові невідомий музичний скарб

Наталія Пасічник - українсько-шведська піаністка, засновник і директор Українського Інституту у Швеції, та донька ректора Національного університету "Острозька академія" Ігоря Демидовича Пасічника.

Наталія Пасічник - лауреат кількох міжнародних конкурсів піаністів, працює у Стокгольмі та концертує по всьому світу.

Завдяки своїм глибоким інтелектуальним і творчим інтерпретаціям утвердила себе як одна з провідних піаністок Європи. Найбільший шведський журнал класичної музики OPUS magazine двічі (у 2014-му та 2022 роках) включав її до списку найвпливовіших культурних діячів Швеції.

Піаністка присвячує багато енергії розкриттю невідомого українського музичного скарбу для західної аудиторії. Наталія Пасічник виступає в Європі, США, Японії та Аргентині з провідними оркестрами, такими як Симфонічний оркестр Шведського радіо, Камерний оркестр Ковент-Гарден, Ельбська філармонія Laeiszhalle Hamburg, Orchester d'Auvergne, Львівський національний філармонічний оркестр, Краківський філармонічний оркестр та Познанський філармонічний оркестр.

Піаністка працює з такими диригентами, як Крістофер Гоґвуд, Ар'є ван Бек, Яцек Каспшик, Марек Мос, Б. Томмі Андерссон, Роберт Штелі.

Наталія Пасічник має наукові ступені доктора мистецтва та доктора мистецтвознавства.

У 2014 році піаністка заснувала Український інститут у Швеції - платформу для зустрічей шведів та українців, що підвищує обізнаність про значущу спадщину та багате культурне життя України.

Значну частину своїх гонорарів Наталія Пасічник спрямовує на діяльність Інституту.






Автор: Тетяна РАЙДА
Виконавець (артист): Наталя Пасічник
Джерело: 7 Днів Рівного



Інші:

У Сумах зіграють "Оду стійкості" - концерт, який ініціювали військові 5-ї штурмової бригади
У Швеції вчетверте пройде фестиваль "Українська весна"
18-річний музикант з аутизмом та його ансамбль зібрали понад 250 тисяч гривень на ЗСУ
Австралія вшановує жінку-композиторку класичної музики
Твори Федора Якименка лунали у Німеччині
Цикл концертів «Бах: Звук і сенс»
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка
Британське музичне видання опублікувало інтерв`ю з органісткою з Рівного
Відбулася презентація видання "Кобзар" Тараса Шевченка композитора Владислава Заремби
Центр Кеннеді продовжує втрачати співробітників: директорка Національного симфонічного оркестру йде у відставку
Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв імені Святослава Ріхтера
Музиканти оркестру "Київ-Класик" виконають на Майдані концерт-нагадування про 4 роки великої війни
Кіровоградська обласна філармонія: мистецтво, що тримає тил
Ігоря Муравйова обрали генеральним директором Львівської національної філармонії
Симфонію Саратського в Органному залі запише Радіо Культура
У Галереї органного залу відкривається виставка про хор “Гомін”
Які прем'єри українські театри покажуть весною 2026
Березень під знаком Баха
130 років тому, 3 березня 1896 року на Катеринославщині народився знаменитий оперний співак Іван Сергійович Паторжинський
Камерний оркестр Бахмутського коледжу імені Івана Карабиця повернувся з міжнародного туру
Парламент пропонує запровадити День української музики
Новий сезон культурного проєкту Kyiv Art Sessions стартує з благодійного туру камерного хору "Київ" у Британії та Франції
Баяніст з Полтавщини перегнав в Україну вже 58 "швидких"
В Одесу везуть Травіату в постановці Раду Поклітару
“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт
У столиці визначили кандидатів на здобуття Мистецької премії «Київ» у 2026 році
Березень у домі Соломії Крушельницької: програма подій та щоденні екскурсії
Конкурс на здобуття Премії імені А.Ф. Шекери у 2026 році
Дайджест подій на березень 2026 року в Національній філармонії України
Зустрічайте весну разом з Національною оперою України!
Відчути подих весни запрошує Львівський органний зал
Український диригент Роман Кофман помер за кілька місяців до свого 90-річчя
У Полтаві вшанують композитора, чию могилу вважали втраченою пів століття
У Львові презентували мистецький проєкт «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!»
Виставковий проєкт «Весна. Жіночі імена бойчукізму» в Українському Домі
Нова програма про монументалістів «Мистецтво, що проходимо повз» на Суспільне Культура
Український інститут оголошує 2026-й Роком Федора Якименка
Ноти перетворили на цифрові формули: вчені зрозуміли, як мозок запам’ятовує улюблену музику
Помер знаний волинянин та керівник оркестру «Кантабіле» Товій Рівець
Фестиваль "Українська весна" (European Festival: Ukrainian Spring) оголосив програму цьогорічних подій у Швеції
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
500.jpg