Музичне бароко – це модно | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Музичне бароко – це модно
Музичне бароко – це модно
«Партесна музика XVII-XVIII століть: втрачена і відроджена спадщина Українського Бароко»
26 вересня 2016, понеділок
Поширити у Facebook

1-2 жовтня у Харкові до Дня музики відкритою лекцією та концертом стартує проект музикознавця, композитора та органіста з Києва Богдана Дем’яненка «Партесна музика XVII-XVIII століть: втрачена і відроджена спадщина Українського Бароко».

1 жовтня вперше у Харкові відбудеться відкрита лекція для молоді про вітчизняну хорову музику доби Бароко – за матеріалами сучасних досліджень (ХНУМ імені І. П. Котляревського, майдан Конституції 11/13, початок о 10:30, вхід вільний).

2 жовтня вперше в Україні у концерті «Світло крізь віки» прозвучать на органі відновлені за київськими рукописами музичні твори XVII-XVIII століть. У програмі також музика західноєвропейських композиторів епохи Бароко – Й. С. Баха, Д. Букстехуде, Г. Перселла (Органний зал Харківської філармонії, 18:30).

Лекція, організована Студентським науково-творчим товариством Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського, буде присвячена хоровій музиці православних храмів України, частково Білорусі, Литви та Росії від моменту появи хорового (партесного) співу у православних храмах України наприкінці XVII століття і аж до витіснення із вжитку вітчизняного барокового партесного співу новим італійським стилем у другій половині XVIII століття.

Присутні зможуть зануритися в атмосферу XVII-XVIII століть завдяки візуальним ілюстраціям та звучанню музики. Буде представлено фотографії зі старовинних нотних рукописів, зачитуватимуться уривки історичних текстів з описом побуту церковних півчих. Серед персоналій лектор коротко зупиниться на біографіях видатних композиторів того часу – Миколи Дилецького, Семена Пекалицького та деяких інших. Для присутніх музикантів будуть цікавими спеціальні екскурси: щодо проблеми виконання хорової музики бароко на клавішних інструментах, риторики у вітчизняній музиці доби Бароко тощо. Лекція розрахована на широке коло слухачів, перш за все на молодь. Вхід вільний.

Органний концерт, що відбудеться 2 жовтня у Органному залі Харківської філармонії, дозволить слухачам почути українську музику доби Бароко поряд з музикою Західної Європи і відчути гордість за вітчизняних майстрів, імена яких історія здебільшого втратила. Однак їхні шедеври збереглися в рукописах і ми зможемо їх почути.

У першому відділенні концерту прозвучать партесні твори з київських рукописів – деякі з них розшифровані спеціально для цього концерту і звучатимуть вперше після майже трьохсотлітнього забуття. Вперше у сучасності хорові партесні концерти доби Бароко виконуватимуться на органі – для музикантів XVII-XVIII століть, ймовірно, така практика була звичною.

У другому відділенні звучатимуть твори майстрів Західної Європи доби Бароко: видатного Йоганна Себастьяна Баха, Дітріха Букстехуде – визначного північнонімецького композитора та органіста кінця XVII століття, одного із старших сучасників та вчителів Й. С. Баха. Прозвучить також “Graund” всіма улюбленого автора опери «Дідона та Еней», англійського композитора Генрі Перселла.

Автор проекту – Богдан Дем’яненко, молодий науковець з Києва, який вже більше семи років займається дослідженнями старовинної української музики, аспірант Національної музичної Академії України ім. П. І. Чайковського, – виступав у різних містах України та за кордоном як органіст, композитор і лектор.

Розпочинаючи цей проект, Богдан Дем’яненко ставить за мету популяризувати вітчизняну старовинну музику і нагадати: музика Бароко – це модно.

Музичне бароко – це модно




Концертна організація: Харківська обласна філармонія
Концертний зал: Органний зал Харківської обласної філармонії



Інші:

5 театральних прем'єр, які варто побачити в липні
Притча про Добро і Зло
Реквієм за майбутнє
Органісти з Польщі грають для Львова: чотири концерти в Органному залі
Art Jazz чекає на друзів
До зустрічі у новому – 150-у театральному сезоні!
Ада Роговцева відмічає день народження на сцені!
16 липня день народження Марії Стеф'юк
Італія надає Україні 32,5 мільйона євро на відновлення культурної спадщини Одещини
Коломийська філармонія отримала в подарунок скрипку із Франції
Гендиректор Метрополітен-опери вимагає скасувати виступ друга Путіна в Італії
Дитячий оркестр Richter Kids із Житомира повернувся з гастролей у Дортмунді
Іван Небесний – іменинник. Вітаємо!
ФЕСТИВАЛЬ ОРГАННОЇ ТА КАМЕРНОЇ МУЗИКИ "DOMINICALIS GLORIA
Національному музею музичних інструментів Італії передали українську бандуру
XІІ Міжнародний музичний фестиваль "Музика в старому Львові"
Львівська філармонія закриє 122-ий сезон "Симфонією відновлення" у день народження Мирослава Скорика
У Луцьку відбудеться органний концерт Марка Новаковича
У Брюсселі на концерті філармонічного оркестру та скрипаля Дмитра Удовиченка зібрали 8,5 млн грн на допомогу Україні
У Львові вперше відбудеться Бітлз-фестиваль
Опера не пляж: Ла Скала посилює дрес-код для глядачів
10 липня виповнилось би 104 роки від дня народження Аріадни (Ради) Лисенко
Виступ російського диригента Гергієва на фестивалі в Італії є неприйнятним - віцепрезидентка Європарламенту
У Національній асамблеї Республіки Корея відбувся концерт миру "Pray for Ukraine" на підтримку України
З 3 серпня по 14 вересня 2025 року у Рівному відбудеться VIII Міжнародний фестиваль органної музики «Musica Viva Organum» – Жива музика органа
«Оркестр тварин»
9 липня день народження Анатолія Кочерги
Помер легендарний композитор Ігор Поклад
У Харкові відбудеться прем'єра балету "Драконячі пісні"
Summer Opera Fest - фестиваль у Харкові
8 липня день пам'яті Платона Майбороди
Загадка Страдіварі: скрипку, викрадену у 1945-му, знайшли у Японії
Netflix планує транслювати музичні церемонії у партнерстві з Spotify — WSJ
6 липня день пам'яті всесвітньо відомого італійського композитора Енніо Морріконе (1928-2020 рр.)
Одеська опера вердіївською «Аїдою» завершить свій 215-й сезон
Україну представлять на Балетному гала-концерті в Індонезії
Подарунок із Франції: Коломийська філармонія отримала нову скрипку
Гурт "Паліндром" передав ГУР понад 1,5 млн гривень на дрони MAGURA
TOKYO ART NINJA, 5-й міжнародний конкурс
Одеська опера святкує: фестиваль "Оксамитовий сезон" стартує до Дня Незалежності
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
1.jpg