У Києві відбувся заключний концерт "Київських сезонів" | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У Києві відбувся заключний концерт
Рєпка Роман
Пірієв Олександр Валерійович
Олійник Леся Степанівна
Козаренко Олександр
У Києві відбувся заключний концерт "Київських сезонів"
28 грудня 2012, п'ятниця
Поширити у Facebook
Джерело: Представництво Росспівробітництва в Україні

Роман Рєпка (фортепіано) та Олександр Пірієв (віолончель). Заключний концерт "Київських сезонів"24 грудня 2012 р. в Російському центрі науки і культури відбувся заключний концерт "Київських сезонів", присвяченого 170-річчю з дня народження Миколи Лисенка.

Захід був організований Посольством Російської Федерації, Представництвом Росспівробітництва в Україні, Національним комітетом України Міжнародної Музичної Ради (ЮНЕСКО), Музеєм видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського та Михайла Старицького.

Відкриття "Київських сезонів" відбулося 22 березня 2012 року, і протягом року було проведено 22 заходи: це були різні конкурси, концерти,лекції, виставки, а також вручення щорічної Премії ім. М. В. Лисенка.

Леся Олійник, заслужений діяч мистецтв України, Генеральний секретар Національного комітету України Міжнародної музичної ради (ЮНЕСКО), зазначила у своєму виступі на відкритті концертної програми: "Ім'я Миколи Лисенко, засновника української музичної школи, за своєю значимістю для національної культури стоїть в одному ряду з такими іменами української культури, як Тарас Шевченко, Іван Франко та Леся Українка. І мені хотілося б навести слова Костянтина Станіславського: "Якщо Чайковського ми називаємо чародієм російської музики, то Лисенка, цього чудесного і захоплюючого красою своєї музики композитора, ми сміливо можемо назвати сонцем української музики ".

"Київські вчори" проходять у столиці України вже третій рік. Для Посольства РФ і Представництва Росспівробітництва в Україні велика честь і дуже серйозна відповідальність брати участь в організації цих музичних свят, в яких залучені чи не всі відомі українсхькі музиканти. У попередні роки ми провели музичні заходи, пов'язані з творчістю Петра Ілліча Чайковського та Сергія Сергійовича Прокоф'єва, в Цьому році багато музични подіїй було присвячено пам'яті Миколи Віталійовича Лисенка. А в наступному - "Київські сезони" пройдуть під егідою святкування 140-річчя з дня народження видатного російського композитора Сергія Рахманінова ", - сказала О. Скальчук, директор культурних і освітніх програм Росспівробітництва.

У рамках концертної програми було продемонстровано документальний фільм про Миколу Лисенка.

У заході взяли участь лауреати міжнародних конкурсів, композитор і піаніст Олександр Козаренко (м. Львів), віолончеліст Олександр Пірієв (м. Київ) та інші виконавці.


Виконавець (артист): Роман Рєпка, Олександр Пірієв
Композитор:Олександр Козаренко
Музикознавець: Леся Олійник
Концертний зал: Концертний зал Російського центру науки та культури в Києві
Джерело: Представництво Росспівробітництва в Україні



Інші:

З 22 по 24 травня 2026 року в Гарлемі (Нідерланди) відбудеться фестиваль сучасної української культури PROMIN’ 
Львівський органний зал запрошує на події до Дня міста Львова
Київська міська рада присвоїла ім’я відомого українського композитора Левка Колодуба дитячій музичній школі №8
Х Міжнародний фестиваль «Династія». Горовиць…
VI Великодній фестиваль хорової музики «Катедральні дзвони»
Маріупольський драматичний театр підписав меморандум про співпрацю з Одеською кіностудією
Нобухіро Терада -ювіляр!
Презентація проєкту «Крилате мистецтво»: об’єднуємось задля перемоги
«Незрівнянна»
Скарби архітектури: Закарпатська філармонія відкриває свої двері для відвідувачів
Фестиваль, що залишається з містом: у Харкові стартує KharkivMusicFest
Національна оперета готує сюрприз для глядачів
«Pro et Contra. Сцена нової музики»
Виставка «Чорнобиль. Обʼєкт укриття» в Українському Домі
Хор “Гомін” вирушає у свій перший тур Північною Америкою
Світла пам’ять: пішла з життя легенда української хорової школи Галина Горбатенко
Фільм Суспільного про Лифаря презентували у Швеції: які перші враження іноземних глядачів
Великдень на старій листівці: у Музеї Соломії Крушельницької відкрили онлайн-колекцію великодніх поштівок початку ХХ століття
«GAIA-24» увійшла в список найкращих музичних вистав світу
Король та Королева Швеції відвідали концерт музикантів Львівської національної філармонії
Львівський органний зал кличе на Тиждень музичної терапії
У Стокгольмі стартувала "Українська весна": на відкриття прийшли король і королева Швеції  
На створення україномовного контенту уряд витратить 4 мільярди гривень, - міністр культури
Помер відомий баритон Петро Приймак
Особливі великодні концерти у Львівському органному залі
Фестиваль духовної музики "Pax et Bonum" (з лат. «Мир і Добро»)
SANCTUS VERITAS
Новий формат: пізні екскурсії у Музеї Соломії Крушельницької
“Львів музичний” для школярів: понад 2000 учасників і десятки подій за кілька місяців
Дайджест подій на квітень в Національній філармонії України
Хор “Гомін” готується до нового туру Європою
Виставка «Нескінченна Енеїда»
Квітнути разом з Музеєм Соломії Крушельницької
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №276/2026 Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
«Я, “Побєда” і Берлін» Національного театру імені Марії Заньковецької в Києві
Великдень, симфонічні премʼєри та орган при свічках: чим дивуватиме Органний у квітні
Квітнева афіша Національної опери України
Лонгліст 8 Фестивалю-Премії ГРА оголошено! Хто у списку?
Обрано лавреатів Премії імені М.В. Лисенка у 2026 році
Дніпровський театр опери та балету отримав статус національного
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
121216_022.jpg