Огляд |
|
|
|
|
Музична вітальня музею Осмьоркіна
11 жовтня 2016, вівторок
Поширити у Facebook
І знову в своєрідній музичній вітальні художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна звучала музика.
Так, в рамках «ХІУ Музичного фестивалю ім. Кароля Шимановського «Шимановський і Губаренко», 29 вересня – 4 листопада 2016 року, місто Кропивницький», організатором якого є Кіровоградський музей музичної культури ім. К.Шимановського, відбувся камерний концерт «На перетині часів і доль».
У програмі цього надзвичайно цікавого музичного дійства були: В.Губаренко «Листи кохання» ор.18 (1970) - Моноопера в 4-х частинах для сопрано та струнного оркестру (виконується у перекладі для фортепіано), лібрето В.Губаренка за новелою А.Барбюса «Ніжність», а також вокальні та фортепіанні мініатюри К.Шимановського, Ф.Шопена, І.Губаренко, В.Сильвестрова, М.Шуха у виконанні лауреатів міжнародних конкурсів Валерії Туліс (сопрано) - солістки Київського національного академічного театру оперети, солістки оперної студії Національної музичної академії України ім. П.Чайковського, володарки міжнародної відзнаки в кіномистецтві «Дебют» та Ольги Ващук (фортепіано) - доцента Національної музичної академії України ім. П.Чайковського. Зі вступним словом виступила автор проекту Марина Черкашина-Губаренко – доктор мистецтвознавства, професор, член-кореспондент Академії мистецтв України.
Шанувальники музичного мистецтва, які завітали до музею, були в захваті від почутого і вражені високопрофесійною майстерністю виконавців, які, до речі, високо оцінили рояль «Bluthner» 1904 року, що прикрашає меморіальний зал, і подякували музейникам за збереження музичного інструменту, а також за надзвичайно мистецьку атмосферу, якою насичений музей.
І як підтвердженням цих слів став ще один музичний вечір, що відбувся в музеї за декілька днів поспіль - традиційний концерт учнів Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза «Мандруємо світом музики…», присвячений Міжнародному дню музики.
Концертна програма була складена таким чином, аби представити яскраві музичні композиції різних країн світу - Норвегії, Іспанії, Угорщини, Італії, Франції, Німеччини, загадкового Сходу і звичайно України.
Розповіді про ці країни ілюстрував відеоряд з чудовими краєвидами. Юні музиканти грою на фортепіано і флейті, скрипці і віолончелі, а також вокальним виконанням створили надзвичайно гармонійну атмосферу, яка допомогла всім слухачам здійснити своєрідну музичну подорож світом.
Автор: Віта Чернова
Конкурс (фестиваль): Музичний фестивaль імені Кaроля Шимaновського
Джерело: Prostir.museum
|