Анонс |
|
|
|
|
|
м. Івано-Франківськ
26 вересня 2023, вівторок, 06:00
Концертний зал Івано-Франківської обласної філармонії
Світова класика від українських музикантів і німецького диригента Клауса Бауера
26 вересня відбудеться концерт симфонічної музики в Івано-франківській обласній філармонії ім.Іри Маланюк
У програмі лунатиме один із найвідоміших творів фінського композитора Яна Сібеліуса - симфонічну поему "Фінляндія", що стала символом підйомом національної самосвідомості фінського народу у боротьбі за своє відродження, під гаслом «Я народився вільним і вільним помру».
Музиканти також виконають симфонічне скерцо "Учень чарівника" Поля Дюка, що стало основою найбільш сміливого експерименту - абстракціоністично-авангардового фільму "Фантазія", створеного Уолтом Діснеєм ще у 1940 році. А завершить програму остання симфонія Вольфганга Моцарта № 41 під назвою "Юпітер", створеною в дусі ренесансної та барокової поліфонії, в якій Моцарт був рідкісним фахівцем.
ВИКОНАВЦІ:
Академічний симфонічний оркестр обласної філармонії ім. Іри Маланюк. диригент Клаус Бауер (Німеччина), ведуча концерту - Христина Кобильчук.
У ПРОГРАМІ:
Ян Сібеліус Симфонічна поема "Фінляндія"
Поль Дюка Симфонічне скерцо "Учень чарівника"
В. А. Моцарт Симфонія № 41 "Юпітер"
***
«Фінляндія» (фін. Finlandia), Op. 26 — симфонічна поема та один із найвідоміших творів фінського композитора Яна Сібеліуса. Перший її варіант був написаний у 1899 році (як остання частина циклу симфонічних картин «Historiallisia kuvia» (фін. Історичні картини) до свят на честь фінської преси); згодом вона була аранжована для фортепіано й отримала сучасну назву у 1900 році.
Завершальна частина поеми, «Гімн „Фінляндія“», відомий як самостійний твір та виконувався з різними текстами протягом XX століття і дотепер.
Вже перші симфонічні твори Поля Дюка викликали великий інтерес у музичних колах Парижа й увійшли до репертуару провідних оркестрів Франції. Світову ж популярність композитору принесло його програмне симфонічне скерцо «Учень чарівника», написане за однойменною баладою Ґете і виконане в 1897 році.
Надзвичайні яскравість образів і виразність музичного дійства підкорила слухачів. До сьогоднішнього дня ця чудова п'єса займає чільне місце в репертуарах симфонічних оркестрів усього світу.
***
Симфонія № 41 В. А. Моцарта, до мажор (K. 551) завершена 10 жовтня 1788. і є останньою симфонією композитора. Цю симфонію називають також Юпітер (Jupiter), однак ця назва не є авторською, вперше вона з'явилася у фортепіанному перекладі Дж. П. Селмона. На думку Дж. Грува ця симфонія є «найвеличнішим оркестровим твором, що передував Французькій революції».
Колективи: Академічний симфонічний оркестр Івано-Франківської обласної філармонії
Концертні організації: Івано-Франківська обласна філармонія
Джерело: Івано-Франківська філармонія
|