Новина |
|
|
|
|
У Тернополі відбувся єдиний у країні Міжнародний конкурс трубачів ім. Мирона Старовецького
Обидва Гран-прі повезли на Донбас
11 грудня 2012, вівторок
Поширити у Facebook
Конкурс трубачів у Тернополі проводять уже 13 років.
Його названо ім’ям М. Старовецького, який упродовж 35 років вів клас труби в місцевому музичному училищі ім. С.Крушельницької.
Понад 100 музикантів стали його випускниками. Коли вчитель пішов у засвіти, у пам’ять про нього вдячні колишні студенти вирішили зорганізувати творчі змагання. Спочатку їх провели як обласні дитячі. Згодом конкурс отримав статус всеукраїнського, а тепер уже відбувся Міжнародний конкурс трубачів. Це єдиний в Україні захід такого рівня для трубачів.
На V Міжнародному конкурсі змагання відбувалися у двох категоріях: серед учнів спеціалізованих музичних шкіл, училищ і коледжів, а також серед студентів музичних академій і трубачів віком до 30 років. Конкурсанти представляли Україну, Росію й Білорусь. Цього року зафіксували рекордну кількість учасників. 32 з них змагалися у першій категорії, а 17 – у другій.
Голова журі, професор Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка Р.Наконечний твердить, що на конкурс приїхало багато талановитих трубачів, тож довелося навіть відійти від умов, які передбачають після першого туру відсіяти 50% тих, хто представляє музичні спеціалізовані школи та училища. Бо хотілося дати здібним можливість ще поборотися. Цікавим видався і сам склад журі. До нього ввійшли кілька учнів М. Старовецького, зокрема Р. Наконечний зі Львова, В. Подольчук з Донецька, одесит І. Борух, М. Литвак з Ізраїлю. Професор Т. Слюсарчик з Польщі теж серед членів журі. Уже утретє приїхав він на цей конкурс. А ось легендарний англійський трубач, професор Королівської академії музики в Лондоні П. Арчибальд твердить, що щасливий від відвідин українського міста та міжнародних змагань його молодих колег. Йому випадало бути членом журі багатьох конкурсів у різних європейських країнах. Уважно слухав, оцінював пан Арчибальд і конкурсантів у Тернополі.
„Стандарт і рівень гри у них високий”, – коротко підсумував музикант. І П. Арчибальд, і Т. Слюсарчик, й інші відомі трубачі з Росії, Ізраїлю, Польщі та України після кожного конкурсного дня організовували майстер-класи для молодих музикантів. Гран-прі конкурсу вибороли трубачі з Донбасу: в категорії „музичні академії” кращим став Т. Кульбашний (Донецьк), а В.Спиридоненко із Сєверодонецька Луганської області виборов перемогу серед представників музучилищ. Як подарунок їм вручили музичні інструменти брендової фірми.
Конкурс ім. М.Старовецького проводять передовсім заради виявлення та підтримки талановитих трубачів. Професор Р.Наконечний стверджує, що нині обрати трубу як фах, як здобуття музичної освіти охочих не так уже й багато. Тож треба знаходити майбутні таланти й серед вихованців музичних шкіл. Було б доречно, щоб у подальшому міжнародні творчі змагання молодих трубачів у Тернополі відбувалися й у ще одній категорії конкурсантів – „діти”.
Навчальний заклад: Тернопільське обласне державне музичне училище імені Соломії Крушельницької
Конкурс (фестиваль): Міжнародний конкурс молодих трубачів ім. Мирона Старовецького
|