«Первісний авангард» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
«Первісний авангард»
Національний академічний оркестр народних інструментів України
Гуцал Віктор Омелянович
«Первісний авангард»
На Українській студії хронікально-документальних фільмів почалися зйомки фільму про найдавніші українські музичні інструменти
14 січня 2016, четвер
Поширити у Facebook

Це науково-популярна стрічка, яка розкаже про виникнення, усталення, побутування українських музичних інструментів (режисер фільму — Олег Володкевич, сценарист — Богдан Жолдак, оператор — Юрій Мещеряков).

Перші зйомки відбулися в репетиційному залі Національного оркестру народних інструментів України. Одним із героїв фільму є художній керівник прославленого колективу, відомий диригент Віктор Гуцал, який провів відкриту репетицію єдиного у світі оркестру, що складається з 70-ти народних інструментів, серед яких такі прадавні, як кувиця, зозуля, теленці та інші.

За словами режисера стрічки, філософія української ментальності передаватиметься у фільмі через трансформацію етнічних інструментів нашого народу і звучанням сучасного музичного авангарду.

— Ми проводимо експеримент — деякі інструменти спеціалісти відтворять згідно з автентичними технологіями і продемонструють їх нове звучання у новій комп’ютерній обробці, до того ж, об’єднавши первісні звуки із сучасним музичним авангардом, — розказав режисер Олег ВОЛОДКЕВИЧ.

Як зазначають автори картини, тема та історичні факти, які порушують у фільмі «Первісний авангард», можуть стати першим ґрунтовним дослідженням в аудіовізуальній сфері про українські народні музичні інструменти. Фільм планують випустити вже весною.


Автор: Аліса Антоненко
Колективи: Національний академічний оркестр народних інструментів України
Диригенти: Віктор Гуцал
Джерело: Газета «День»



Інші:

5 театральних прем'єр, які варто побачити в липні
Притча про Добро і Зло
Реквієм за майбутнє
Органісти з Польщі грають для Львова: чотири концерти в Органному залі
Art Jazz чекає на друзів
До зустрічі у новому – 150-у театральному сезоні!
Ада Роговцева відмічає день народження на сцені!
16 липня день народження Марії Стеф'юк
Італія надає Україні 32,5 мільйона євро на відновлення культурної спадщини Одещини
Коломийська філармонія отримала в подарунок скрипку із Франції
Гендиректор Метрополітен-опери вимагає скасувати виступ друга Путіна в Італії
Дитячий оркестр Richter Kids із Житомира повернувся з гастролей у Дортмунді
Іван Небесний – іменинник. Вітаємо!
ФЕСТИВАЛЬ ОРГАННОЇ ТА КАМЕРНОЇ МУЗИКИ "DOMINICALIS GLORIA
Національному музею музичних інструментів Італії передали українську бандуру
XІІ Міжнародний музичний фестиваль "Музика в старому Львові"
Львівська філармонія закриє 122-ий сезон "Симфонією відновлення" у день народження Мирослава Скорика
У Луцьку відбудеться органний концерт Марка Новаковича
У Брюсселі на концерті філармонічного оркестру та скрипаля Дмитра Удовиченка зібрали 8,5 млн грн на допомогу Україні
У Львові вперше відбудеться Бітлз-фестиваль
Опера не пляж: Ла Скала посилює дрес-код для глядачів
10 липня виповнилось би 104 роки від дня народження Аріадни (Ради) Лисенко
Виступ російського диригента Гергієва на фестивалі в Італії є неприйнятним - віцепрезидентка Європарламенту
У Національній асамблеї Республіки Корея відбувся концерт миру "Pray for Ukraine" на підтримку України
З 3 серпня по 14 вересня 2025 року у Рівному відбудеться VIII Міжнародний фестиваль органної музики «Musica Viva Organum» – Жива музика органа
«Оркестр тварин»
9 липня день народження Анатолія Кочерги
Помер легендарний композитор Ігор Поклад
У Харкові відбудеться прем'єра балету "Драконячі пісні"
Summer Opera Fest - фестиваль у Харкові
8 липня день пам'яті Платона Майбороди
Загадка Страдіварі: скрипку, викрадену у 1945-му, знайшли у Японії
Netflix планує транслювати музичні церемонії у партнерстві з Spotify — WSJ
6 липня день пам'яті всесвітньо відомого італійського композитора Енніо Морріконе (1928-2020 рр.)
Одеська опера вердіївською «Аїдою» завершить свій 215-й сезон
Україну представлять на Балетному гала-концерті в Індонезії
Подарунок із Франції: Коломийська філармонія отримала нову скрипку
Гурт "Паліндром" передав ГУР понад 1,5 млн гривень на дрони MAGURA
TOKYO ART NINJA, 5-й міжнародний конкурс
Одеська опера святкує: фестиваль "Оксамитовий сезон" стартує до Дня Незалежності
      © 2008-2025 Music-review Ukraine