Національний симфонічний оркестр України вирушає у гастрольне турне по Великобританії | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Національний симфонічний оркестр України вирушає у гастрольне турне по Великобританії
Баришевський Антоній
Семененко Олексій
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Сіренко Володимир
Поліщук Тетяна
Національний симфонічний оркестр України вирушає у гастрольне турне по Великобританії
З 17 жовтня по 5 листопада музиканти презентують кілька програм в Англії, Шотландії та Уельсі
13 жовтня 2023, п'ятниця
Поширити у Facebook

За словами Володимира Сіренка, головного диригента і художнього керівника Національного симфонічного оркестру України, будуть представлені твори світових та українських класиків.

До компанії оркестрантів долучилися молоді, талановиті солісти - скрипаль Олексій Семененко та піаніст Антоній Баришевський.

У концертах будуть виконуватись такі твори: М. БРУХ – Концерт для скрипки з оркестром №1, Л. ван БЕТХОВЕН – Концерт №4 для фортепіано з оркестром, Я. СІБЕЛІУС – Симфонія №1 і «Фінляндія», симфонічна поема, Р. ШТРАУС – «Дон Жуан», симфонічна поема, Ф. ЛІСТ – «Мазепа», симфонічна поема, М. БЕРЕЗОВСЬКИЙ – Перша українська симфонія, Б.ЛЯТОШИНСЬКИЙ – «Гражина», симфонічна балада і Симфонія №2.

Розпочнеться гастрольне турне у місті Бат (або Баз, англ. Bath, дослівно «басейн», «купальня»), яке розташоване на південному заході Великобританії, це столиця графства Сомерсет.


Бат відомий своїми природними термальними водами та унікальною історичною спадщиною (античними термами та середньовічним готичним абатством). Бат — одне з найкрасивіших міст у всій Великої Британії, яке має давню історію, чудові античні та Середньовічні пам’ятки, а також чудову георгіанську архітектуру. Близько 500 будинків історичного центру мають важливе історичне та архітектурне значення, а сам Бат включений в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Музиканти Національного симфонічного оркестру України під орудою Володимира Сіренка, головного диригента цього славетного колективу запросять публіку на концерт, в якому пролунають такі твори:

Б. ЛЯТОШИНСЬКИЙ – «Гражина», симфонічна балада, тв. 58
М. БРУХ – Концерт для скрипки з оркестром №1 соль мінор, тв. 26 (соліст - Олексій Семененко).
Я. СІБЕЛІУС – Симфонія №1 мі мінор, тв. 39.

На наступний день відбудеться концерт українських оркестрантів у Кройдоні (англ. Croydon) — велике місто у Південному Лондоні, Англія, це один з найбільших комерційних районів Великого Лондона з великим торговим районом.

У програмі:
Р. ШТРАУС – «Дон Жуан», симфонічна поема, тв. 20
Л. ван БЕТХОВЕН – Концерт №4 для фортепіано з оркестром соль мажор, тв. 58 (соліст Антоній Баришевський)

Б. ЛЯТОШИНСЬКИЙ – Симфонія №2, тв. 26

Я. СІБЕЛІУС – «Фінляндія», симфонічна поема.

19 жовтня запланований концерт і Лондоні у “Кадоган Холі” (Cadogan Hall), а далі виступи проходитимуть щоденно в інших містах: Гілфорд, Бейсінгсток, Кардіфф, Бірмінґем, Кембридж, Бредфорд, Манчестер, Перт, Единбург, Мідлсбро,  Шеффілд, Ліверпуль, Ноттінгем,  а завершуватиметься турне у Норвіч - місто у Великій Британії, адміністративний центр графства Норфолк (Східна Англія).

ДОВІДКА Music-Review Ukraine

Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України — український симфонічний оркестр.

Заснований у 1918 році як Державний симфонічний оркестр імені М. Лисенка, у радянські часи оркестр мав назву Державний симфонічний оркестр УРСР. У 1964 році оркестру присвоєно звання заслуженого колективу, у 1976 — звання академічного колективу.
Після здобуття Україною незалежності оркестр отримав назву Державний симфонічний оркестр України.

У 1994 році оркестр отримав статус національного і сучасну назву.

З 1999 року головним диригентом (з 2000 — і художнім керівником) оркестру є народний артист України Володимир Сіренко. Генеральний директор колективу (з 2006) — Олександр Горностай.



Олексій Семененко закінчив знамениту музичну школу-одинадцятирічку імені П.С.Столярського і Одеську Національну музичну академію імені А.В.Нежданової.

Незабаром він став студентом вищої школи музики в Кельні, де займався у видатних педагогів нашого часу, професора Захара Брона і Гаральда Шоневега. Майстерність талановитого скрипаля зростала рік від року. У 2010-му він зайняв третє місце серед 42 скрипалів з 16 країн світу на VI Конкурсі імені Паганіні в Москві. Грав у Нью-Йорку (зал Merkin), Кеннеді Центрі (Вашингтон), Музеї Gardner (Бостон).

Грав з провідними оркестрами світу, в тому числі з НЗАСОУ, захоплюється камерною музикою, створив квартет імені П.С.Столярського, з яким виступав в Україні, Росії, Швейцарії, Франції, Мальті.

    У 2015 року Олексій Семененко представляв України на престижному міжнародному конкурсі класичної музики в Брюсселі, взяв “срібло” у фіналі конкурсу королеви Єлизавети.



Антоній Баришевський народився у Києві. Серед його педагогів за час навчання у дитячій музичній школі No. 14 імені Дмитра Кабалевського – Аліна Соркіна та Рита Донська.

Після закінчення Київської спеціалізованої музичної школи імені Миколи Лисенка у 2007 році вступив до Національної музичної академії України імені Петра Чайковського, де також проходив асистентуру-стажування у класі професора Валерія Козлова. У 2013 – 2015 роках навчався в École Normale de Musique de Paris “Alfred Cortot” у класі професора Маріана Рибіцкі.

Брав участь у майстер-класах Альфреда Бренделя, Даніеля Поллака, Річарда Гуда, Лілі Дорфман та Річарда Гуда.

Антоній є лауреатом багатьох міжнародних конкурсів. Серед них Premio Internazionale Pianistico A. Scriabin у Гроссето, Італія (І премія, 2020); Arthur Rubinstein International Piano Master Competition у Тель-Авіві, Ізраїль (I премія, 2014); Ferruccio Busoni International Piano Competition у Больцано, Італія (II премія, 2011); International Piano Competition Prize “Jaén”, Іспанія (I премія, 2009), ISAM Piano Competition у Німеччині (І премія, 2006); Міжнародний фортепіанний конкурс пам’яті Володимира Горовиця у Києві, Україна (II премія, 2005).

Брав участь у таких фестивалях, як Klavier-Festival Ruhr (2012, 2014, Німеччина), ProjettoMartha Argerich (Лугано, Швейцарія, 2014), Busoni festival (Больцано, Італія, 2012), MusicaInsieme Fondazione (Болонья, 2017; Варіньяна, 2018), MDR Musicsommer Festival (Айзенах, Німеччина, 2015) та інших.

Антоній регулярно виступає із сольними концертами та у супроводі симфонічного оркестру в Україні та за кордоном. Грав з такими провідними європейськими оркестрами, як оркестр Мюнхенського радіо, оркестр Ізраїльської філармонії, оркестр Гейдельберзької філармонії, Гранадський міський оркестр. Виступав з оркестрами під керівництвом диригентів Ашера Фіша, Фредеріка Шазлена, Ховарда Гріффіца, Дугласа Бостока, Герда Альбрехта, Романа Кофмана, Маркуса Боша, Володимира Сіренка, Валентина Урюпіна, Оксани Линів, Кирила Карабиця, Фредеріка Шазліна та багатьох інших.

Гастролював майже у всіх країнах Європи, а також в Ізраїлі, Марокко, Південній Кореї, США та Японії. Зокрема, виступав на сценах Royal Concertgebouw Amsterdam, Konzerthaus Berlin та Berliner Philharmoniker, Kölner Philharmonie, Wigmore Hall у Лондоні, Муніципального театра Болоньї та інших.

Антоній здійснив записи на радіо і телебаченні України, Данії, Іспанії, Італії, Сербії. Він записав сольну програму на Naxos (2010).

Баришевський проводить майстер-класи в Україні та за кордоном,  гостьовий професор Музичної академії Davidsbündler (Нідерланди).


Автор: Тетяна Поліщук
Колективи: Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Виконавці: Антоній Баришевський, Олексій Семененко
Диригенти: Володимир Сіренко
Діячі мистецтв: Тетяна Поліщук



Інші:

В сховищі Одеської опери готують прем'єру
Харків'ян кличуть пограти на цимбалах, що пережили "прильоти"
Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська
Музикант Львівської філармонії, що постраждав на війні, знову зможе грати
В Ужгороді лунатиме "Музика миру"
Бетховен | Шуберт. Симфонія № 6
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
Kyiv Baroque Fest – 2024
У Львівському органному залі вперше українською зазвучить найвідоміша англійська опера
У Рівному виступить легендарний британський диригент Стівен Еллері
В Одеському оперному театрі прем'єра шевченківської кантати-симфонії "Кавказ"
23 листопада у Києві вперше прозвучить на День пам’яті жертв голодоморів знаменита сюїта «Червона скрипка» під батутою Кері-Лінн Вілсон
Кульмінація театрального року: Фестиваль-Премія «GRA» назве найкращих
Триває підготовка до прем’єри «Молочайник»
“Дідона та Еней” зазвучить українською у Львівському органному залі
ПРЕМʼЄРА етноісторичного перформансу «Сила нації»
Прем'єра балету «Аліса в Задзеркаллі» в листопаді
Національний цирк України розпочав гастрольний тур Францією з різдвяною програмою «LE MIRACLE DE NOEL»
Національний симфонічний оркестр України під орудою маестро Володимира Сіренка, – відправляється у велике європейське гастрольне турне: 5 країн | 17 міст | 18 концертів
Зеленський нагородив українських митців у День працівників культури
Презентація альбому «Спадок»
11 листопада філармонія запрошує здійснити занурення у польську музику ХХ століття в День Незалежності Польщі
ІГРИ МУЗИКИ
У Києві відбудеться Kyiv Baroque Fest - 2024
Про перший в Україні віртуальний музей оперного театру
Стали відомі переможці мистецької премії імені Богдана Хмельницького 2024 року
Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт Академічного камерного оркестру
Конкурс на здобуття премії імені Л. М. Ревуцького у 2025 році
У Києві відбудеться прем'єра віднайденої опери “Креонт” Бортнянського
У Варшаві вже 2025 року планують зіграти уривки з опери, яку український композитор пише для "Метрополітен-опери"
“Арнольд Шенберґ. Той, хто змінив музику”
14 листопада в Миколаєві відбудеться прем’єра Херсонського театру Куліша «Молочайник»
ІІІ Всеукраїнський конкурс хорових диригентів імені Дмитра Загрецького
У Нью-Йорку знайшли раніше невідомий вальс Шопена
Шевченківська премія-2025: оприлюднили перелік претендентів
Урочистий концерт з нагоди відкриття Органного залу – подія де перетинаються історії, традиції та сучасність
3 листопада Оркестр Саксофонів гратиме на честь винахідника саксофонів Адольфа Сакса
У Львові в музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: листопад, сповнений культурних подій
Українська скрипалька зі світовим ім’ям Віра Жук виступить у Львові з премʼєрною програмою!
Гастрольний листопад Одеської опери
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
2.jpg