IV Міжнародний фестиваль “Відкриваємо Падеревського” відбудеться з 5 по 15 листопада 2015 р. у Львові | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
IV Міжнародний фестиваль “Відкриваємо Падеревського” відбудеться з 5 по 15 листопада 2015 р. у Львові
Гумецька Маріанна
IV Міжнародний фестиваль “Відкриваємо Падеревського” відбудеться з 5 по 15 листопада 2015 р. у Львові
Програма
25 жовтня 2015, неділя
Поширити у Facebook

Міжнародний фестиваль “Відкриваємо Падеревського” у Львові вже встиг стати однією із найважливіших культурних подій України. Головною ідеєю його четвертої едиції є популяризація польської культури та ознайомлення наших східних сусідів із репертуаром української музичної скарбниці на найвищому світовому рівні.

Вже цього листопада на сцені Львівської Опери виступить унікальний для польської культури ансамбль пісні і танцю “Мазовше”, який представить українській публіці “Краків’ян і гуралів” – славетну оперу XVIII століття, що символічним чином демонструє структуру польського суспільства перед Третім поділом Польщі. Її лібрето часто порівнювали з “Чарівною флейтою” В. А. Моцарта.

Ми переконані, що участь у фестивалі і “Мазовша”, і таких знаменитостей як Кшиштоф Пендерецький (котрий сам керуватиме виконанням своїх творів і котрому цьогоріч під час фестивалю буде присуджене звання Почесного доктора Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка), піаніст Адам Водніцкі, віолончеліст та диригент Анджей Бауер, формації DagaDana перетворять його четверту едицію на справжнє велике свято польської музики.


IV Міжнародний фестиваль “Відкриваємо Падеревського” відбудеться з 5 по 15 листопада 2015 р. у Львові


Програма:

05.11.2015 (четвер)

Львівіська обласна філармонія (Концертний зал ім. С. Людкевича)
Урочиста церемонія і концерт з нагоди присвоєння Кшиштофу Пендерецькому звання Doktor Honoris Causa Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка
Кшиштоф Пендерецький, диригент
Мацей Творек, асистент диригента
Камерний оркестр „Академія”


У програмі концерту музика K. Пендерецького:
Sinfonietta N1
Agnus Dei
Chaconne


Інавгураційний концерт організований згідно задуму самого маестро Кшиштофа Пендерецького. Це вже вдруге в межах фестивалю реалізований проект “Від Падеревського до Пендерецького”, ідея якого – ознайомлення фестивальної публіки з доробком двох усесвітньовідомих польських композиторів. Якщо Ігнаци Ян Падеревський народився на території сучасної України, в селі Курилівка на Поділлі, то нашого видатного сучасника Кшиштофа Пендерецького, особливі родинні спогади пов’язують зі Львовом. Тому символічним стане присудження композитору почесного звання Doctora Honoris Causa Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка.


12.11.2015 (четвер)

Палац Потоцьких у Львові

Дискусія “Геополітичні аспекти польсько-українських взаємин періоду Другої Речі Посполитої і Української Народної Республіки – часів Ігнація Яна Падеревського”

Модерує Тарас Возняк


Метою дискусії є наближення до політичних контекстів діяльності Ігнація Яна Падеревського, пошук і обговорення того, що фактично обидві країни єднає і що може становити спільну історичну спадщину на противагу усталеним історичним стереотипам. На думку організаторів фестивалю, постать і діяльність Падеревського – цього “найвидатнішого музиканта серед політиків і найбільшого політика серед музикантів” – може стати відповідним стартом для початку нового історико-політологічного діалогу.

13.11.2015 (п’ятниця)

Львівіська обласна філармонія (Концертний зал ім. С. Людкевича)

Анджей Бауер, диригент
Адам Водніцкі, фортепіано
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії


Програма:
Любава Сидоренко. Symfonia N1 Ab Initio
Едвард Гріг. Фортепіанний концерт a-moll op.16;
Вітольд Лютославський. Концерт для оркестру


Одна із подій фестивалю “Відкриваємо Падеревського” традиційно об’єднує великі симфонічні твори українських, польських та західноєвропейських авторів. Цього разу концерт стане нагодою знайомства з Першою симфонією Любави Сидоренко, української композиторки, відзначеної низкою національних та міжнародних премій. Культовий польський піаніст сучасності Адам Водніцкі цього разу подарує львівській публіці інтерпретацію Фортепіанного концерту Едварда Гріга – без перебіьшення, одного із десяти найпопулярніших у своєму жанрі творів усіх часів і народів. Адам Водніцкі – музикант, відомий не лише в себе на батьківщині, в Польщі, але на всіх п´яти континентах. Критики часто називають його «феноменальним», «подиву гідним» піаністом. Навчався у Краківській музичній академії в класі Яна Гоффмана, у Гвідо Агості (Сієна, Італія) та Дьордя Себока (Indiana University, Блумінгтон, США). Лауреат низки польських конкурсів, учасник фестивалів Arundel Festival (Великобританія), Les Rencontres Internationales Frederic Chopin (Ноан, Франція), Шопенівського фестивалю в Маріанських Лазнях (Чехія) та ін. Здійснив записи на лейблах Muza, Folkways, Wergo, Klavier, Centaur i Altarus, радіо та телебаченні Польщі, Фінляндії, США, Японії та ін.


В 1973-77 роках викладав у Краківській музичній академії, в 1979 р. – в Техаському університеті (Остін, США), з 1980 р.– професор Музичного коледжу Північного Техасу (Дентон, США). Регулярно проводить майстеркурси в різних країнах світу. Є виконавчим редактором першого повного зібрання творів Ігнаци Яна Падеревського (видавництво Musica Iagellonica, Краків).


На завершення вечора прозвучить “Концерт для оркестру” одного з провідних польських композиторів-симфоністів ХХ ст. Вітольда Лютославського, котрий пройшов значну еволюцію стилю і репрезентував основні стильові напрямки мистецтва ХХ ст., від неокласицизму до авангарду. Одному із найвідоміших сьогодні в світі польських музикантів Анджею Бауеру саме стипендія Вітольда Лютославського уможливила поважні студії за кордоном. Він закінчив Лодзьку музичну академію в класі віолончелі Казімєжа Міхаліка. В 1986-87 рр.. як стипендіат австрійського уряду вдосконалював майстерність у Вищій школі музики та театрального мистецтва у Відні, в Андре Наварри. В 1989-90 рр. завдяки стипендії Вітольда Лютославського продовжив студії в Уїльяма Пліза в Лондоні. Лауреат конкурсів ім. Д. Даньчовського (Познань), «Празька весна», Першої премії конкурсу ARD (1992, Мюнхен), лауреат відзнаки Європарламенту та Ради Європи. Учасник фестивалів та концертів у Польщі («Варшавська осінь»), Німеччині, Франції, Італії, США, Пуерто-Ріко. Здійснив низку записів для Polskie Radio, BBC, ORTF, Norddeutscher Rundfunk, Südwestfunk, Bayerischer Rundfunk, рекордингових компаній Koch/Schwann, Naxos, Accord, лауреат фонографічної відзнаки “Фридерик”-2000. В репертуарі – твори від епохи бароко до сучасності, в тому числі чимало присвячено самому виконавцеві. Анджей Бауер також активно працює як композитор та диригент.


14.11.2015 (субота)

Львівський національний театр опери та балету ім. С. Крушельницької

Спеціальна подія

“Краків’яни і гуралі”
Вистава Народного ансамблю пісні і танцю “Мазовше”


Співогру “Вигадане диво або Краків’яни і гуралі” Яна Стефані на лібрето Войцєха Богуславського завдяки нев’янучій ось уже впродовж двох століть популярності часто називають першою національною польською оперою.

Її прем’єра відбулася 1794 року у Варшаві. Невигадливий сюжет про доньку мельника Басю, на руку котрої є аж три претенденти – син фірмана Стах, бідний студент із Кракова Бардош і “офіційний” наречений, гураль Бриндас – став своєрідним відображенням суспільства перед третім поділом Польщі. Цікаво, що події цієї ліричної і веселої опери відбуваються в історичному середовищі, що збереглося й до сьогодні: на млині та в корчмі неподалік абатства цистерціанців у селі Могила (сьогодні входить у межі міста Кракова, район Нова Гута).

Пізніший, переопрацьований корифеєм польської сцени у Львові Яном Непомуценом Камінським варіант опери “Забобон або Краків’яни і ґуралі” з музикою Кароля Курпінського впродовж десятиліть не сходив із львівської сцени в першій половині ХІХ ст. Тож вистава ансамблю “Мазовше” має направду символічне значення в кількох аспектах: і як спектакль про можливості порозуміння та компромісів, і як вдалий експеримент поєднання історичних та сучасних реалій, і як данина багатій на культурні події історії Львова, міста, яке гостинно прийматиме цей унікальний колектив.

Артистична концепція Народного ансамблю пісні й танцю “Мазовше” кристалізувалася в перші роки після Другої світової війни. За переказом, засновники колективу, композитор та диригент Тадеуш Сигетинський (котрий, до слова, свої музичні студії розпочав у консерваторії Галицького музичного товариства у Львові) і його дружина, актриса Міра Зімінська-Сигетинська на руїнах Варшави дали обітницю заснувати великий фольклорний ансамбль, який би популяризував народну музику на найвищому рівні. Впродовж років тривала кропітка праця із збору матеріалу, що дуже швидко вийшов за межі лише центрального регіону Польщі – Мазовії, яка дала назву офіційно затвердженому 1948 року колективу. Оселею “Мазовше” став палац в Кароліні під Варшавою, а прем’єра відбулася 6 листопада 1950 року в столичному Польському театрі перед варшавською публікою. З колективом співпрацювали експерти-фольклористи, музиканти та хореографи, для “Мазовше” творили Ельвіра Камінська, Еуґеніуш Паплінський, Збіґнєв Кілінський, Міхал Ярчик, а також теперішній хореограф, а в минулому соліст балету Вітольд Запала.

Сьогодні “Мазовше” – це один із найвідоміших у цілому світі, завдяки своїм експресивним стилізованим спектаклям, фольклорних колективів. В його активі – пісні і танці 42 етнографічних регіонів Польщі. Спеціальний репертуар становлять пісні Ф.Шопена, Дж. Верді, твори М.Огінського, Ю. Ельснера, колядки, великодні, патріотичні, староваршавські пісні. “Мазовше” виконує також найпопулярніші народні пісні близько 50 країн світу мовою оригіналу, серед них Аргентини, Іспанії, Ізраїлю, Лівану, Франції, Китаю, Японії, Фінляндії, Єгипту, Росії. За понад шість десятиліть творчої праці ансамбль “Мазовше” дав близько семи тисяч концертів для 17 млн. глядачів у 50 країнах на 5 континентах, а також по цілій Польщі.

14.11.2015 (субота)

Львівський національний театр опери та балету ім. С. Крушельницької

Церемонія вручення статуеток PADEREWSKI


Польсько-українська фундація імені Ігнація Яна Падеревського разом із товариством “Спільнота польська” під час першого фестивалю “Відкриваємо Падеревського” заснували нагороду за вагомий внесок у справу польсько-українського єднання, а також популяризацію творчої спадщини та здобутків Ігнаци Яна Падеревського. Відзнаку вручають установам і приватним особам з Польщі та України.


Формою нагороди є бронзова статуетка – скульптурний портрет патрона фестивалю.

Автор статуетки – визнаний у Польщі та за її межами скульптор Анджей Ренес, праці якого експонуються на численних міжнародних виставках та знаходяться в приватних колекціях. Саме йому належить авторство таких польських престижних відзнак, як статуетки Нагороди імені Серджіо Вієра де Мелльо, Найкращого спортсмена року та Найвидатнішої постаті телебачення (“Віктор”).

У 2015 році заплановане вручення відзнаки 5 особам.


15.11.2015 (неділя)

Львівська обласна філармонія (Концертний зал ім. С. Людкевича)

Польсько-український квартет DAGADANA


Даґа Грегорович / вокал, електроніка
Дана Винницька / вокал, клавішні інструменти
Міколай Поспєшальський / контрабас, бас-гітара, скрипка, вокал
Бартош Міколай Назарук /Frank Parker / ударні інструменти
Запрошений гість – Маріанна Гумецька, фортепіано


DAGADANA – польсько-український квартет, що поєднав різні традиції і стилі. Міжкультурний проект на перетині джазу, фолку та електроніки промовляє до кожного слухача, відкритого на слов’янську душу, шалену з одного, лагідну з іншого боку.


Квартет ініціювали виховнка Пісенної школи ім. Чеслава Нємена в Познані Дага Грегоровіч (вокал, електроніка) та випускниця теоретико-композиторського факультету Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Дана Винницька (вокал, клавішні), що перебувала в Польщі за програмою Міністерства культури РП Gaude Polonia. Трохи згодом долучився студент факультету джазу Краківської музичної академії Міколай Поспєшальскі (контрабас, бас-гітара, скрипка, вокал). У грудні 2008 року колектив випустив EP Wygadana з п’ятьма творами. Повнометражний дебют “Маленька” відбувся 2010 року. Платівка отримала високу оцінку рецензентів та нагороду Фонографічної академії “Фридерик” 2011 в категорії “Альбом року фолк/ Музика світу”. У 2011 році DAGADANA видала свій другий диск “Чому ні”, який дочекався номінації до нагороди “Фридерик” 2012 в категорії “Альбом року Folk/ Музика світу” та зайняв восьме місце в рейтингу TOP 20 Best World Music Albums of 2011 порталу www.WorldMusic.co.uk у Великобританії.

DAGADANA виступала в таких країнах як Австрія, Бразилія, Болгарія, Китай, Чехія Індонезія, Франція, Малайзія, Марокко, Молдавія, Німеччина, Польща, Румунія, Сербія, Сінгапур, Словаччина, Швеція, Україна, Угорщина та Великобританія, в тім і на таких великих фестивалях як “Зупинка Woodstock” (Польща), Sound of the Xity (Китай), “Фестиваль народів пустелі” (Марокко), Ethno Jazz Festival, Bohemia Jazz Festival чи United Islands Festival (Чехія).

До концертного складу колективу входить також перкусист Бартош Міколай Назарук (Frank Parker).

У Львові з DAGADANA гостинно виступить Маріанна Гумецька, піаністка, солістка Львівської обласної філармонії та постійна учасниця канадського ансамблю LesAMIS. Свого часу вона отримала диплом з відзнакою Московської консерваторії ім. П. Чайковського (клас Віри Горностаєвої), диплом магістра Львівської Національної музичної академії ім. М. Лисенка та Артистичний Диплом Школи Глена Гульда Королівської консерваторії в Торонто (клас Джона Перрі).

У 2012 році Маріанна Гумецька стала співавтором ідеї створення міжнародного музичного фестивалю «Відкриваємо Падеревського», у якому виступає в якості солістки та артистичного директора.


Виконавці: Маріанна Гумецька
Концертна організація: Львівська обласна філармонія, Львівський Національний академічний театр опери та балету ім.С. Крушельницької
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль "Відкриваємо Падеревського"
Джерело: paderewski.eu



Інші:

В Україні виступить світова суперзірка-контратенор Андреас Шолль з Німеччини
Оркестрова «Академія» для юних музикантів: «INSO-Lviv» презентує освітню ініціативу
В сховищі Одеської опери готують прем'єру
Харків'ян кличуть пограти на цимбалах, що пережили "прильоти"
Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська
Музикант Львівської філармонії, що постраждав на війні, знову зможе грати
В Ужгороді лунатиме "Музика миру"
Бетховен | Шуберт. Симфонія № 6
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
Kyiv Baroque Fest – 2024
У Львівському органному залі вперше українською зазвучить найвідоміша англійська опера
У Рівному виступить легендарний британський диригент Стівен Еллері
В Одеському оперному театрі прем'єра шевченківської кантати-симфонії "Кавказ"
23 листопада у Києві вперше прозвучить на День пам’яті жертв голодоморів знаменита сюїта «Червона скрипка» під батутою Кері-Лінн Вілсон
Кульмінація театрального року: Фестиваль-Премія «GRA» назве найкращих
Триває підготовка до прем’єри «Молочайник»
“Дідона та Еней” зазвучить українською у Львівському органному залі
ПРЕМʼЄРА етноісторичного перформансу «Сила нації»
Прем'єра балету «Аліса в Задзеркаллі» в листопаді
Національний цирк України розпочав гастрольний тур Францією з різдвяною програмою «LE MIRACLE DE NOEL»
Національний симфонічний оркестр України під орудою маестро Володимира Сіренка, – відправляється у велике європейське гастрольне турне: 5 країн | 17 міст | 18 концертів
Зеленський нагородив українських митців у День працівників культури
Презентація альбому «Спадок»
11 листопада філармонія запрошує здійснити занурення у польську музику ХХ століття в День Незалежності Польщі
ІГРИ МУЗИКИ
У Києві відбудеться Kyiv Baroque Fest - 2024
Про перший в Україні віртуальний музей оперного театру
Стали відомі переможці мистецької премії імені Богдана Хмельницького 2024 року
Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт Академічного камерного оркестру
Конкурс на здобуття премії імені Л. М. Ревуцького у 2025 році
У Києві відбудеться прем'єра віднайденої опери “Креонт” Бортнянського
У Варшаві вже 2025 року планують зіграти уривки з опери, яку український композитор пише для "Метрополітен-опери"
“Арнольд Шенберґ. Той, хто змінив музику”
14 листопада в Миколаєві відбудеться прем’єра Херсонського театру Куліша «Молочайник»
ІІІ Всеукраїнський конкурс хорових диригентів імені Дмитра Загрецького
У Нью-Йорку знайшли раніше невідомий вальс Шопена
Шевченківська премія-2025: оприлюднили перелік претендентів
Урочистий концерт з нагоди відкриття Органного залу – подія де перетинаються історії, традиції та сучасність
3 листопада Оркестр Саксофонів гратиме на честь винахідника саксофонів Адольфа Сакса
У Львові в музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: листопад, сповнений культурних подій
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
72.jpg