|
м. Львів
17 березня 2016, четвер, 07:00
Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
Авторський проект оркестру «Віртуози Львова» «Моцарти і Сальєрі»
Програма:
Вольфганг Амадей Моцарт.Симфонія № 29 Ля мажор
Антоніо Сальєрі. Концерт для флейти та гобоя
Франц Ксавер Моцарт. Рондо для флейти
Антоніо Сальєрі. Венеціанська симфонія Ре мажор
Вольфганг Амадей Моцарт. Концертна симфонія для флейти, кларнета, валторни і фагота
Виконавці:
Андрій Карпяк – флейта
Віктор Білас – гобой
Василь Борецький – кларнет
Володимир Старко – фагот
Назар Базів – валторна
Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова»
Сергій Бурко – диригент
У рамках 260-річчя Вольфганга Амадея Моцарта Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» презентує черговий авторський концерт, присвячений генію світової музики. У Львівській обласній філармонії 17 березня в одному концерті звучатиме музика трьох класичних композиторів: Вольфганга Амадея Моцарта, Антоніо Сальєрі і ФранцаКсавера Моцарта.
Програма «Моцарти і Сальєрі» поєднує епоху Вольфганга Амадея Моцарта, як сучасника Антоніо Сальєрі, і львівського Моцарта – Франца Ксавера Моцарта як учня Антоніо Сальєрі. Чи не вперше у Львові прозвучить Концертна симфонія для флейти, кларнета, валторни і фагота у виконанні провідних викладачів кафедри духових інструментів музичної академії – Андрія Карпяка (флейта), Василя Борецького (кларнет), Володимира Старка (фагот), Назара Базіва(валторна).
А у виконанні доктора мистецтвознавства, завідувача кафедри духових інструментів Андрія Карпяка вперше у Львові буде виконано Рондо для флейти Франца Ксавера Моцарта. Твір заранжував заслужений артист України Володимир Дуда.
Цікавим буде поєднання цих творів з Венеціанською симфонією Ре мажор та Концертом для гобоя і флейти Антоніо Сальєрі.
Як розповівнародний артист України, керівник і головнийдиригент оркестру «Віртуози Львова»,СергійБурко: «Інтрига щодо існування конфліктуміжМоцартом і Сальєрі існує впродовж століть і привертає увагу дослідників. Нещодавно у Празькій бібліотеці віднайдено твір, який спільно написали Моцарт та Сальєрі. Чи існував насправді конфлікт, іншими словами, чи Сальєрі мав чорну заздрість до Моцарта, до його геніальності,– невідомо».
Як придворний композитор Сальєрі мав на той часвисокийстатус і колосальне ім’я, з його думкою рахувалися в суспільстві.Сальєрі був старший від Моцарта всього на шість років, а пережив Вольфганга Амадея Моцарта, як і його батька Леопольда Моцарта, був вчителем Франца Ксавера Моцарта.
Поєднання в одному концерті композиторів, абсолютно різних за стилем та своїм внутрішнім змістом йобдаруванням, творчість яких знайшла в історії світової музичної культури своє достойне місце – є надзвичайно пізнавальним. Музика Сальєрі зараз виконується не так часто, асвого часувін був законодавцем моди у Відні, працював у всіх жанрах: написав багато монументальних творів, зокрема «Реквієм», чимало інструментальної і хорової музики.
В ту епоху було популярним все, що стосувалося Італії.Тож не дивно, що Вольфганг Амадей Моцарт навчався в Італії, в знаменитій Болонській академії, у відомого тоді композитора Падре Мартіні. Моцарт-син навчався у італійця Антоніо Сальєрі, адже це було престижно і справді, він отримав чудову композиторську школу з перших рук знаного та авторитетного композитора. Час розставляє все на свої місця: Моцарт і його геніальність пройшла крізь всі століття, він – геніальний мелодист. І вцьому, напевно, одна з основних переваг Моцарта над Сальєрі, і вічністю…
Виконавці: Андрій Карп’як
Диригенти: Сергій Бурко
Концертні організації: Львівська обласна філармонія
Джерело: Львівська обласна філармонія
|