ПУЛЬС-МАРАТОН / Валентин Бібік: сонати й інтермецо | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
ПУЛЬС-МАРАТОН / Валентин Бібік: сонати й інтермецо
Шадько Максим
ПУЛЬС-МАРАТОН / Валентин Бібік: сонати й інтермецо
7 жовтня у рамках Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» лунатиме музика, навіяна Харковом
3 жовтня 2023, вівторок
Поширити у Facebook

Кажуть, що найкраще з новим містом може познайомити людина, яка це місто справді любить. Цього вечора «Контрасти» пропонують пізнати Харків через майстерність двох його митців: несправедливо забутого композитора минулого століття та піаніста, який досліджує музику рідного міста, Валентина Бібіка та Максима Шадька.
      Композитор світового масштабу Валентин Бібік майже все життя прожив у Харкові. З Харкова черпав свою музику, в Харкові вона звучала і, врешті решт, в ньому ж і стала забороненою. 
Сучасник Бібіка Валентин Сильвестров згадує: «В ті роки нескладно було стати авангардистом, складно було ним потім жити», Бібік обрав для себе цей шлях – творити через терни заборон, писати в майбутнє, створюючи цінний пласт українського авангарду.

Спокій йому дарувала постійна робота над новими творами. Натхнення – кохання до рідного міста – такою була формула Бібіка, яка крізь десятиліття звучить до нас у виконанні Максима Шадька.

 ВИКОНАВЕЦЬ:
  • Максим Шадько, фортепіано
    ПРОГРАМА:
    Валентин Бібік (1940–2003).
  • Шість інтермецо тв. 57
  • Moderato ma con moto
  • Sostenuto
  • Largo. Carezzando
  • Allegretto
  • Larghetto
  • Moderato
     
  • Соната № 5 тв. 47
     
  • Соната № 7 тв. 49
  • Moderato ma con moto. Rubato
  • Allegro molto
    Модераторка — Поліна Кордовська


    ****
    Валентин Савич БІБІК (1940–2003 рр.) - композитор уселенського масштабу!

    Він народився у Харкові, де згодом став знаковою фігурою у музичному світі, останні роки жив і працював у Санкт-Петербурзі та Тель-Авіві, куди був запрошений для викладання в місцевому університеті.

    Все життя невпинно писав музику: у його спадщині понад 150 творів, які сьогодні виконуються на престижних сценічних майданчиках світу знаменитими музикантами.

    Викладав і створив свою школу, з якої вийшло багато визнаних українських композиторів. І залишився в пам’яті всіх, хто його знав, людиною, якій була властива найрідкісніша у всі часи якість - шляхетність.

    Валентин Бібік відрізняється від багатьох сучасних українських композиторів тією феноменальною свободою музичного мислення, яку неможливо пояснити словами. Він абсолютно вільний - і це головне. Вільна людна, яка творила у скованій країні колишнього СРСР.

    Тодішня радянська цензура обрала для композитора старашну міру покарання - умовчання. Але Валентин Савич ставився до цього мужньо, продовжував працювати несамовито, творив у всіх жанрах і залишив величезну спадщину. 1960-1970-ті стали розквіто таланту маестро. Так. його грандіозний цикл «34 прелюдії і фуга» - епохальна праця, про яку композитор Леонід Грабовський відгукнувся так: «Схиляюся думати, що такого фундаментального, значного, майстерного, оригінального, багато в чому новаторського циклу прелюдій і фуг не було ще написано після Хіндеміта, Шостаковича і Щедріна».

    А ось що сказав про Бібіка американський диригент Джоел Сакс: «Валентин був однією з найпрекрасніших особистостей, яких я знав. Він додав щось дуже велике в загальну красу світу. Те, в що, ми всі віримо, продовжуватиметься».

    Максим ШАДЬКО народився 1993 року у Харкові. Навчався у Харківській спеціалізованій музичній школі (клас професорки Наталії Авраменко) та у Харківському національному університеті мистецтв імені Івана Котляревського (клас професорки Тетяни Вєркіної).

    Наразі музикант є аспірантом кафедри інтерпретології та аналізу музики.

    Максим є лауреатом багатьох міжнародних конкурсів. Серед них Міжнародний конкурс юних піаністів Володимира Крайнєва (2004, Україна – ІІ премія), Міжнародний конкурс Night in Madrid (2014, Іспанія – І премія), Міжнародний конкурс пам’яті Бориса Лятошинського (2014, Франція – спеціальний приз), Перший відкритий конкурс «Харківські асамблеї» (2016, Україна – І премія), Київський міжнародний фортепіанний конкурс (2018, Україна — ІІ премія).

    У 2013 та 2014 роках музикант був співорганізатором Міжнародного фестивалю для молодих композиторів та виконавців «Дні нової музики у Харкові / Days of new music in Kharkiv».

    Максим Шадько неодноразово виступав як соліст разом із Національним симфонічним оркестром України, Харківським філармонічним оркестром, Молодіжним симфонічним оркестром «Слобожанський».

    З 2023 року піаніст є солістом Національної філармонії України.

    Піаніст постійно бере участь у майстер-класах професорів Дмітрія Алєксєєва, Павла Гілілова, Сергія Едельмана, Вольфганга Манца, Джуліано Мацоканте, Льва Наточенного, Мілани Чернявської, а також у майстер-класах Музичної академії Фридерика Шопена.

    З 2018 року є отримує грантову підтримку від фонду VERE MUSIC FUND.








    Виконавці: Максим Шадько
    Концертна організація: Львівська національна філармонія
    Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти"



  • Інші:

    5 театральних прем'єр, які варто побачити в липні
    Притча про Добро і Зло
    Реквієм за майбутнє
    Органісти з Польщі грають для Львова: чотири концерти в Органному залі
    Art Jazz чекає на друзів
    До зустрічі у новому – 150-у театральному сезоні!
    Ада Роговцева відмічає день народження на сцені!
    16 липня день народження Марії Стеф'юк
    Італія надає Україні 32,5 мільйона євро на відновлення культурної спадщини Одещини
    Коломийська філармонія отримала в подарунок скрипку із Франції
    Гендиректор Метрополітен-опери вимагає скасувати виступ друга Путіна в Італії
    Дитячий оркестр Richter Kids із Житомира повернувся з гастролей у Дортмунді
    Іван Небесний – іменинник. Вітаємо!
    ФЕСТИВАЛЬ ОРГАННОЇ ТА КАМЕРНОЇ МУЗИКИ "DOMINICALIS GLORIA
    Національному музею музичних інструментів Італії передали українську бандуру
    XІІ Міжнародний музичний фестиваль "Музика в старому Львові"
    Львівська філармонія закриє 122-ий сезон "Симфонією відновлення" у день народження Мирослава Скорика
    У Луцьку відбудеться органний концерт Марка Новаковича
    У Брюсселі на концерті філармонічного оркестру та скрипаля Дмитра Удовиченка зібрали 8,5 млн грн на допомогу Україні
    У Львові вперше відбудеться Бітлз-фестиваль
    Опера не пляж: Ла Скала посилює дрес-код для глядачів
    10 липня виповнилось би 104 роки від дня народження Аріадни (Ради) Лисенко
    Виступ російського диригента Гергієва на фестивалі в Італії є неприйнятним - віцепрезидентка Європарламенту
    У Національній асамблеї Республіки Корея відбувся концерт миру "Pray for Ukraine" на підтримку України
    З 3 серпня по 14 вересня 2025 року у Рівному відбудеться VIII Міжнародний фестиваль органної музики «Musica Viva Organum» – Жива музика органа
    «Оркестр тварин»
    9 липня день народження Анатолія Кочерги
    Помер легендарний композитор Ігор Поклад
    У Харкові відбудеться прем'єра балету "Драконячі пісні"
    Summer Opera Fest - фестиваль у Харкові
    8 липня день пам'яті Платона Майбороди
    Загадка Страдіварі: скрипку, викрадену у 1945-му, знайшли у Японії
    Netflix планує транслювати музичні церемонії у партнерстві з Spotify — WSJ
    6 липня день пам'яті всесвітньо відомого італійського композитора Енніо Морріконе (1928-2020 рр.)
    Одеська опера вердіївською «Аїдою» завершить свій 215-й сезон
    Україну представлять на Балетному гала-концерті в Індонезії
    Подарунок із Франції: Коломийська філармонія отримала нову скрипку
    Гурт "Паліндром" передав ГУР понад 1,5 млн гривень на дрони MAGURA
    TOKYO ART NINJA, 5-й міжнародний конкурс
    Одеська опера святкує: фестиваль "Оксамитовий сезон" стартує до Дня Незалежності
          © 2008-2025 Music-review Ukraine




    File Attachment Icon
    4.jpg