Вітаємо іменинницю Богдану Півненко! | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Вітаємо іменинницю  Богдану Півненко!
Півненко Богдана
Вітаємо іменинницю Богдану Півненко!
27 січня, понеділок
Поширити у Facebook

27 січня святкує день народження віртуозна скрипалька, керівниця, солістка Національного ансамблю солістів "Київська камерата", педагогиня, лавреатка численних конкурсів, донька геніального художника Івана Марчука, народна артистка України.

Свого часу їй довелося переконувати батьків, що вибір музики - зважений і не гірше живопису. А в навчанні відсутність підтримки і свого "музичного клану" за спиною змусили "пробивати дорогу самостійно".

"Тато дає мені потужну мотивацію досягти чогось в житті. Причому досягти самій, а не купити чи отримати як подарунок. Я завжди хотіла, щоб тато пишався мною. Він знає, що я всього добилась сама, він за це мене поважає, і я думаю, що й пишається.", - каже Богдана Півненко.

На початку лютого в Кембриджі і Лондоні у межах Третього фестивалю українського мистецтва фестивалю Kyiv Art Sessions відбудеться концерт "Український Модерн" для скрипки та фортепіано скрипальки Богдани Півненко і піаністки Анни Хмари.
Від початку повномасштабного російського втогнення дует Богдани Півненко і Анни Хмари самовіддано гастролює світом, знайомить і закохує публіку зі скарбами української музичної культури. Дует постійно дає концерти і в українських містах: Києві, Харкові, Дніпрі, Чернігові, Черкасах.

"Де ми тільки не грали! Як і до війни, а під час війни ще активніше, підтримуємо, просуваємо українську музику. Згадую слова Кері-Лінн Вілсон: путін прагне довести, що української культури не існує, а ми всіма доступними нам засобами доводимо, що ми є, що українці - нація зі своєю історією й стародавньою багатою культурою. Тому наша робота надзвичайно важлива, як у зміцненні іміджу країни, так й у нагадуванні світові про країну, яка б`ється на захисті всього людського.", - з одного з інтерв'ю Богдани Півненко.

У липні 2023 р. Богдану Півненко призначили генеральним директором - художнім керівником Національного ансамблю солістів "Київська камерата".

Вона активно пропагує новітню українську музику. Неодноразово брала участь у прем’єрному виконанні творів видатних сучасних українських композиторів, багато з яких присвячені їй.

Для Богдани Півненко вже стало традицією відзначати власний день народження на сцені. І цьогоріч 27 січня у Національній філармонії України відбудеться концерт. " "Присвята" - святковий концерт до дня народження Богдани Півненко, визнаної амбасадорки української музики, віртуозної скрипальки. Більшість творів, що прозвучать у концерті, присвячені саме Богдані Півненко. Її талант надихнув цілу плеяду видатних композиторів - Валентина Сильвестрова, Євгена Станковича, Володимира Зубицького, Золтана Алмаші, Вікторію Польову, Івана Небесного - на написання прекрасних творів", - Національний ансамбль солістів "Київська камерата".

"Цього року це буде особливий концерт в Національна філармонія України - певний підсумок моєї виконавської діяльності. У концерті прозвучать твори, присвячені мені. Як сказали мої друзі: "Скромно й зі смаком". Коли я читаю імена композиторів, яких я надихнула поруч з назвою твору написати "Присвячено Богдані Півненко", відчуваю, що прожила своє життя недаремно.", - Богдана Півненко. Вона гратиме разом із двома потужними колективами - Національним ансамблем солістів "Київська камерата" і Національним заслуженим академічним симфонічним оркестром України під орудою народного артиста України, диригента Володимира Сіренка.

Народилася Богдана Півненко в Харкові, де в художньо-промисловому інституті викладала її мама Алла Півненко. Навчалася в Київській музичній спеціалізованій школі-інтернаті імені М.Лисенка в класі скрипаля Богодара Которовича, одного з фундаторів української скрипкової школи. Закінчила Національну музичну академію, навчалася в аспірантурі.

З 2000 р. Богдана Півненко почала співпрацювати з Національним ансамблем солістів "Київська камерата".
Як продюсерка і виконавиця брала участь у створенні 12-дискової "Антології сучасної української музики", в оформленні якої використано роботи Івана Марчука. В "Антології" аудіо диски з записами творів М.Скорика, Є.Станковича, В.Сильвестрова, Б.Лятошинського, , В.Зубицького, І.Щербакова, З.Алмаші, О.Киви, О.Левковича, В.Польової.

Концерти, гастрольні поїздки, заняття з учнями, викладацька робота в Національній музичній академії. Темп її життя можна визначити музичним терміном "prestissimo" - дуже швидко. Вихідних днів у неї практично немає.

"Скрипаль для мене, незалежно від статі, - це коли людина не може жити без скрипки, коли інструмент стає голосом твоєї душі, потребою брати його та дарувати людям хвилини радості, приємного, божественного. А коли ще й чудово, або й віртуозно виходить, це - найвище задоволення.", - Богдана Півненко.

Многая літа!





Виконавці: Богдана Півненко



Інші:

Вокальний майстер-клас Зоряни Кушплер у Львові | 25–31 травня 2025
Львівська національна філармонія
Українські квінтети прозвучать в Івано-Франківську
Філармонійний квітень запрошує у музичну подорож країнами світу
Чим порадує шанувальників високого мистецтва Національна опера України у квітні?
На фронті загинув художник з освітлення Рівненської філармонії Всеволод Шабадах
Оголосили лауреатів премії імені Лисенка: кого нагородили та чому не вручать нагороду за композиторську діяльність
Квітень в Львівському органному залі
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
9 театральних постанов, які можна відвідати в День театру 27 березня в Києві, Одесі, Чернігові, Дніпрі та Львові
"Виставка до 70-річчя Ігоря Білозіра: «Мистецьке коло» у Львівській філармонії"
Розмаїття Баха, усміхнений Моцарт та діалог української і французької музики
У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення»
Квітневі події у Музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича
Заявники, що пройшли технічний відбір Фестивалю-Премії «ГРА»-2025
Харківський університет мистецтв завдяки донатам придбав орган
Зустрічайте 4 переможниць конкурсу Повний Короткий!
На війні загинув колишній музикант симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії Богдан Немцов
Ювілей Івана Козловського
Згадуємо Анатолія Авдієвського
«Святкова Академія»
Одесити вирушають на гастролі до Нідерландів і Бельгії
«Пахіта» – нова версія у «Схід Опері»
«БАХ Маратон»
Фестиваль до 110-го ювілею Святослава Ріхтера
Гранд тур оркестру INSO-Lviv у Нідерландах
Три блискучі концерти березня у Львівському органному залі – обирайте свій або приходьте слухати всі
До Рівного завітає Віктор Плоскіна
“Колискова для солдата”
У Кременці проходить фестиваль органної музики
У Салоніках відбулась світова прем’єра фільму «Королеви радості».
Сьомий етап курсу навчання "Магія музики" стартував у Берегові
Поезія культових поетів, покладена на музику
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Kyiv Modern Ballet покаже у Львові виставу «Вій»
У Черкасах Національний симфонічний оркестр зіграє "Оду стійкості" на підтримку ЗСУ
В Одеській філармонії прозвучать скарби української класики
"Молитва крізь століття" прозвучить на Khmelnytskyi Classic Fest
"Київська камерата" зіграє концерт "Відлуння часу" в Національній філармонії
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
7.jpg