|
Consolation: українська класика очима європейських музикантів
Один з найпомітніших альбомів української класичної камерної музики Consolation, було записано у Швеції – на студії Національного радіо BIS Records.
11 жовтня 2017, середа
Поширити у Facebook
Ініціатором створення цього альбому стала директор Українського інституту у Швеції, піаністка Наталія Пасічник.
Наталія, яка вже 25 років живе у Стокгольмі, запропонувала своїм відомим друзям з Європи, серед яких її сестра — солістка Варшавської камерної опери Ольга Пасічник, приєднатися до реалізації її ідеї.
«Звичайно, всю українську спадщину в одному альбомі показати неможливо. Тому ми зосередилися на національному романтизмі. Пам’ятаю, як це спочатку насторожило моїх колег і виглядало, швидше, як послуга. Але опісля було дике захоплення. Зазвичай, усі виконують Рахманінова, Чайковського, а хто такий Лятошинський, Косенко, Ревуцький, ніхто не знає. А це генії, яких ми й самі недооцінюємо» – каже пані Наталія.
Назва альбому – Consolation (з англійської “розрада”, “утіха”) – було запозичено у Віктора Косенка, який саме так назвав одін із своїх етюдів. Платівка містить у собі 21 твір українських композиторів XIX-XXI століття.
За словами відомої шведської музичної журналістки Софії Ниблом, подорож у часі та поєднання композицій Миколи Лисенка, Мирослава Скорика або Валентина Сильвестрова у виконанні кращих музикантів Стокгольмської опери, формує відчуття прозорості та відкритості світу, глобальної єдності відчуттів та повного розчинення у музиці.
Consolation – перший міжнародний проект такого штибу і перше музичне відкриття України для європйської спільноти та світу, як країни, що має композиторів світового масштабу. Але альбом вже отримав найвищі оцінки провідних журналів класичної музики, зокрема, Klassik Heute, Rondo, Concerti. MittelBayerische – можемо пишатись – назвав платівку Подією Року.
Тішить, що Український Інститут в Швеції не зупиняє свою просвітницьку роботу. 23-24 жовтня 2017 року, у Стокгольмі відбудеться Перший фестиваль української музики Rethinking Europe: Ukraine. В престижних професійних концертних залах міста – Musikaliska та Eric Erikssonhallen, звучатиме музика Дмитра Бортнянського, Миколи Лисенка, Миколи Леонтовича; сучасників Мирослава Скорика, Валентина Сильвестрова, Ганни Гаврилець та Олександра Кравчука у виконанні 150 молодих та зовсім юних музикантів з України та Швеції.
Виконавці: Наталя Пасічник
Композитори:Валентин Сильвестров, Мирослав Скорик
Джерело: Офіційна сторінка Інституту України у Швеції
|