|
Світлий спомин під величну музику Брамса
Твір Брамса „Реквієм”, виконаний об’єднаним хором та Львівським симфонічним оркестром під диригуванням Петера Маркса
22 листопада 2009, неділя
Поширити у Facebook
Унікальний концерт, що відбувся у Вінниці 22 листопада, став першим з низки заходів, присвячених сумним роковинам Голодомору. Грандіозний твір Брамса „Реквієм”, виконаний об’єднаним хором та Львівським симфонічним оркестром під диригуванням спеціально запрошеного гостя Петера Маркса, справив сильне враження на вінничан.
Для виконання урочистого твору геніального німецького композитора, за задумом начальника міського управління культури, заслуженої артистки України Ірини Френкель та засновника і керівника академічного муніципального хору „Вінниця” Віталія Газінського, було зібрано особливий колектив виконавців.
Хор для виконання найвідомішого німецькомовного реквієму було складено з трьох камерних музичних колективів: львівської „Глорії”, муніципального хору міста Хмельницького та академічного муніципального хору „Вінниця”. Солістами запросили молодих та талановитих: вихованця вінницького музичного училища, а наразі випускника Одеської музичної академії Івана Газінського та випускницю Львівської музичної академії Марту Жехович. Керувати Львівським симфонічним оркестром було покликано 75-річного німецького диригента Петера Маркса, який уже не перший раз відвідує Вінницю.
Величний „Німецький реквієм” – це твір, над яким працював Йоганнес Брамс протягом багатьох років. Сум від втрати спочатку друга, а пізніше матері, німецький композитор перетворив на один з найбільш ліричних та світлих реквіємів. Не церковною латиною, а німецькою звучать слова втіхи, які примиряють живих з думкою про смерть, заспокоюють, обнадіюють, кличуть продовжувати жити. Кожна з частин твору закінчується світлою надією та сповненими любові обітницями – не про смерть, а про безсмертя людського духу розповідає нам композиторський геній.
Вінницький слухач був щасливий почути цей потужний, трагічний, але просвітлений твір в такому чудовому виконанні. Зал Вінницького академічного музично-драматичного театру, заповнений вщерть прихильниками класичної музики, більше години насолоджувався злагодженим та насиченим звучанням семи частин прославленого твору. Вражена публіка підвелась і довго вітала виконавців овацією.
Епічний розмах та прониклива лірика „Німецького реквієму” дала можливість замислитись над трагічними долями багатьох поколінь українців, кожному з слухачів пом’янути своїх предків. Важливо, що ця подія в культурному житті Вінниччини відбулася без гучних політичних промов та показових акцій – звучала лише геніальна виразна музика, яка здатна об’єднувати людей будь-якої національності та віросповідання.
Автор: Лариса Тимченко
Фото: Максим Кушка
Колективи: Академічний муніципальний хор "Вінниця"
|