Мистецька глобалізація | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Мистецька глобалізація
Басалаєва Євгенія Олександрівна
Національний камерний ансамбль
Басалаєва Євгенія Олександрівна
Мистецька глобалізація
Євгенія Басалаєва продовжує знайомити слухачів із елітною музикою Європи
11 жовтня 2013, п'ятниця
Поширити у Facebook

У рамках VIII Міжнародного фестивалю мистецтв «Діалоги культур» відбувся гала-концерт «Швейцарське інтермецо. Віденський концертштюк» (із циклу «Елітні вечори камерної музики Євгенії Басалаєвої»). Чимало шанувальників класичного мистецтва побували на цій імпрезі, яка відбулася у Національної філармонії, що нещодавно відзначила свій 150-літній ювілей, перенеслися подумки на кілька десятиліть назад і, увімкнувши свою фантазію, уявили себе у віртуальному оточенні шляхетного товариства Київського купецького зібрання, налаштованого на сприйняття салонних вальсів і полонезів (таку унікальну можливість мав кожний із відвідувачів оригінального проекту відомої піаністки та музично-громадської діячки Євгенії Басалаєвої).

Саме цій енергійній жінці до вподоби бути законодавицею музичної моди на елітність, шляхетність в їхньому класичному, первісному сенсі, поняття, що в наш час нерідко підмінюються ерзацами. Вона й сама уособлює шляхетність і вносить цей «аристократичний ген» у свої численні мистецькі проекти. Її бренд — концертні програми «Елітні вечори з Євгенією Басалаєвою» — це щоразу занурення у нову, часто зовсім невідому сучасному слухачеві, класичну музичну культуру різних країн світу.

Цього разу у фокусі уваги піаністки опинилася музика Швейцарії, держави, що в сім’ї європейських країн особливо бережливо зберігає високі традиції професійної музичної освіти: саме з навчальних закладів Швейцарії розпочало свою блискучу кар’єру чимало відомих у світі музикантів.

Кожний з елітних концертів Євгенії Басалаєвої — це справжній мистецький витвір високого гатунку, наповнений свіжими оригінальними ідеями, своєрідними «кодами», що ламають традиційні уявлення про формат звичайного концерту. Мисткині властиве прагнення до створення навколомузичного, загальнохудожнього простору й відчуття урочистої атмосфери загального емоційного піднесення, розсіяних вже в приміщенні фойє Національної філармонії особливих флюїдів свята різних мистецтв. Наприклад, цього разу запрошених гостей насамперед чекала своєрідна «прелюдія»: зустріч із виставленими у фойє роботами цікавих сучасних українських митців — мандрівного фотохудожника, есперантиста Євгена Ковтонюка і художника, який створює свої живописні роботи під водою Олександра Білозора, ім’я якого внесено до Книги рекордів Гіннеса. Всі фотосюжети, як зрештою і художні полотна, об’єднувала спільна тема — тема води, водної стихії, про що свідчили їхні назви: «До водоспаду Ігуасу» (Бразилія), «Вбрід» (Зімбабве), «Слон у воді», «Водоспад зимою» та інші. Саме динамічний образ води, цієї дивовижної субстанції, був покликаний, за задумом авторки проекту, створити отой необхідний спільний художній простір, об’єднуючий візуальну і звукову сфери концертної програми.

Знайомство з фортепіанними творами швейцарських композиторів — Шарля Самюеля Бові-Лісберга, Йогана Карла Ешмана у віртуозному виконанні Євгенії Басалаєвої, розкрило перед присутніми блискучу атмосферу салонного музикування, що панувала в XIX столітті в Європі, сучасниками якого були ці композитори. Детально продумана різнокольорова «партитура» світлового супроводу під час гри піаністки, а також відеопроекція її рук на фортепіанній клавіатурі на тлі рухливих струменів води своєрідним чином продовжувала лінію образів води з живописних фоторобіт у фойє.

У виконанні Євгенії Басалаєвої та Ольги Дмитренко (орган) як справжній гімн розкішній природі Швейцарії прозвучала п’єса для органу та фортепіано Віталія Годзяцького під промовистою назвою «Ноктюрн (Присвята Швейцарії)».

У другому відділі концерту «слово» було надано відомому швейцарському віолончелісту Олександру Кагановському, (він, до речі, родом з Києва), який ефектно представив Концерт для віолончелі з оркестром Отмара Шока. А справжню насолоду отримали присутні під час звучання Кларнетового концерту ля мажор В. А. Моцарта у виконанні відомого кларнетиста сучасності Дарко Брлека та Національного камерного ансамблю «Київські солісти».

Нагадаємо, що минулорічним концертом Є. Басалаєвої «Автографи літопису часу» стартував благодійний мистецький проект «За духовне відродження України», метою якого є збір коштів на придбання роялів австрійської фірми Joseph Brodmann Piano Group для концертного залу столичного Будинку актора, а також для зали колишньої колегії Павла Галагана — Національного музею літератури України.



Автор: Наталія Семененко
Колективи: Національний камерний ансамбль "Київські солісти"
Виконавці: Євгенія Басалаєва
Діячі мистецтв: Євгенія Басалаєва
Концертна організація: Національна філармонія України
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
Джерело: Газета "День"



Інші:

Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
НОВАТОРСЬКА ОПЕРА-КАБАРЕ «ТГШ. ПОДОРОЖ У ЧАСІ»
ДО 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ КОРИФЕЯ УКРАЇНСЬКОГО ОПЕРНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА ЛЬВА МИКОЛАЙОВИЧА ВЕНЕДИКТОВА (1924 – 2017)
Станіслав Людкевич і Василь Барвінський, які не дали затихнути українській музиці
Духовність Центральної Європи в музиці: від Пендерецького до Пярта
Мистецтво неможливого
Пам’яті тої «Рути»
«Арсенал» Довженка в Берліні: Історія, яка резонує і через століття
Мельпомена Таврії
Зараз 11 наших людей у війську, - очільник Національної оперети Струтинський
Полон в росії замість фестивалю в США: музиканти з миколаївської 36-ї бригади перебувають у неволі
10 мудрих цитат легендарного актора Богдана Ступки про життя, любов та Україну
Ярослав та Інгігерда. Тисячолітня українсько-шведська історія кохання на фестивалі Bouquet Kyiv Stage- 16 серпня
”ВІД СЯНУ до ДОНУ”
Геніальний тенор
Змушували відкопувати тіла вбитих маріупольців: історія музиканта військового оркестру
Ukrainian Freedom Orchestra втретє зазвучить у світі
У музеї на Кіровоградщині діє виставка, присвячена ювілею відомого композитора і диригента
Опера «Тарас Бульба» лютого патріота Миколи Лисенка. Як її подати світові у час війни з росією?
Українсько-польські музичні мости Фонду “Pro Musica Viva”
ОПЕРА В ЕПОХУ ЗЛОДІЙСТВА
ЄВРОБАЧЕННЯ - МУЗИКА І НЕ ТІЛЬКИ
Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького
      © 2008-2024 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
142.jpg