Новина |
|
|
|
|
Оперний етюд на одну дію «На русалчин Великдень»
Прем’єра у Національній опереті України відбудеться 20 і 21 червня
27 травня, понеділок
Поширити у Facebook
У Національній опереті готують сюрприз для глядачів - постановку Івана Уривського (це буде його дебют, як режисера музичної вистави) та презентують публіці нове музичне прочитання української класики.
Прем’єра намічена на 20-21 червня.
В основі твору “ На русалчин Великдень” лежить лірико-фантастична опера відомого композитора Миколи Леонтовича за казковим сюжетом Бориса Грінченка.
Сюжет опери казково-фантастичний: козак, блукаючи літньої ночі по берегу Дніпра напередодні Трійці, у русалчин Великдень, бачить русалок, що гріються під срібними променями місяця. Помітивши чужинця, русалки загадують йому загадки та хочуть затягти хлопця під воду, але наймолодша русалонька рятує його, тануючи у променях ранкового сонця... Фантастичний та реальний світи зіштовхуються, та кохання виявляється сильнішим ніж смерть!
Іван Уривський (режисер) каже: «Історія твору ”На русалчин Великдень” мене дуже захопила. Її містичність, саме в тому, як створювалася сама опера, як вона пов’язана з життям Леонтовича. Для мене постановка опери – це однозначно виклик, який також мене захоплює, як режисера».
У життєвій долі Миколи Леонтовича опера «На русалчин Великдень» «зіграла» фатальну роль. Адже за поширеною біографічною версією саме бажання композитора активізувати роботу над твором підштовхнуло його до тієї січневої поїздки, яка завершилася у батьківській хаті зустріччю із убивцею. Та не менш трагічною виявилися і доля єдиного театрального опусу митця: внаслідок незавершеності опера на довгі роки опинилася поза музично-творчим процесом, а пошуки і досвід Леонтовича не були засвоєні принаймні двома поколіннями українських музикантів.
А ще - знайшлося місце низці суперечливих і наразі документально непідтверджених положень, які й досі впливають на сприйняття постаті композитора, осмислення значення його пошуків у розвитку української музики ХХ століття.
Концертна організація: Київський національний академічний театр оперети
|