Навчальний заклад |
|
|
Афіша
Фото
Галерея
Відео
Аудіо
Контакти
|
Київська середня спеціалізована музична школа-інтернат ім. М.В. Лисенка
м. Київ
спеціалізована музична школа
Про заклад
Персоналії
Абітурієнтам
Структура
Колективи
Концертні зали
Випускники
Публікації
Київська середня спеціалізована музична школа-інтернат ім. М.В. Лисенка (КССМШ ім. М.В. Лисенка) – один з провідних навчальних закладів України, а також всього Східноєвропейського регіону у галузі підготовки музикантів-виконавців концертного профілю високої кваліфікації.
КССМШ ім. М.В. Лисенка була відкрита у 1934 році при Київській державній консерваторії ім. П.І. Чайковського (тепер – Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського), як професійний навчальний заклад для обдарованих дітей. У 1944 році школі присвоєно ім'я видатного українського композитора, засновника української класичної музики М.В. Лисенка. Головною метою школи є підготовка високопрофесійних кадрів. Безперечною перевагою школи є поєднання спеціальної музичної освіти із загальною.
За час свого існування КССМШ ім. М.В. Лисенка підготувала біля 2000 переможців міжнародних і українських музичних конкурсів по всіх інструментально-виконавських спеціальностях, що проходили в різних країнах Європи, Азії та Америки.
Незалежність України та інтеграція її в європейські структури відіграла вагому роль в розширенні "географії" конкурсів. Юні музиканти беруть участь і одержують премії на конкурсах як в Україні так і у Німеччині, Франції, Італії, Англії, Греції, Канаді, Японії, США, Чехії, Словаччині, Угорщині, Польщі, Росії, Білорусії.
В школі традиційно працюють найкращі музиканти Києва. В різні роки до складу педагогічного колективу входили такі відомі майстри музичного мистецтва як К. Михайлов, А. Луфер, А.Янкелевич, Ї.Сливак, В.Яблонський. І сьогодні у школі працюють 2 член-кор. Академії мистецтв України, 1 лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, 3 народних артиста України, 16 заслужених артистів України, 4 заслужених діячі мистецтв України, 2 заслужених працівники культури України, 12 професорів, 10 доцентів, 4 доктори наук, 3 кандидати наук. Із 72-літньої історії школи – більше 22 роки її очолює Валентин Панасович Шерстюк, заслужений діяч мистецтв України, професор Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського. Творча діяльність В.П. Шерстюка різнобічна та багатогранна. Вона складається з професійної викладацької та широкого спектру музично-пропагандистської, методично-виховної, організаційно-громадської роботи.
Професійне досягнення учнів школи багато в чому пояснюються давніми традиціями і тим, що тут на практиці реалізована найефективніша форма підготовки професійних музикантів високої кваліфікації: їхнє навчання у системі “школа-вуз”, що відповідає світовим поглядам на вирішення проблем освіти. Школа пишається своїми випускниками – народними та заслуженими артистами України, лауреатами міжнародних конкурсів, відомими майстрами музичного мистецтва. Серед них: І.Шамо, Я.Френкель, В.Кожухар, Н.Штаркман, Ю.Ситковецький, В.Шаїнський, Л.Дичко, Р.Лисенко, Л.Цвірко, О.Рябов, В.Охрименко, В.Антонов, М.Степаненко, Є.Ржанов, М.Пєтухов, О.Козиненко, О.Безуглий, В.Горань, О.Клічевський, Г.Черненко, Д.Коваленко, М.Сук, В.Потапов, В.Тюрін, В.Шамо, О.Лифоренко, Ю.Кот, А.Мельников, А.Вінокуров, В.Бродський, В.Шевель, К.Стеценко, С.Шотт, О.Ясько, В.Борисов, В.Кошуба, О.Дмитренко, В.Бистряков, О.Злотник, В.Селівохін, Т.Петриненко, П.Зібров, Г.Татарченко, та багато інших.
Ціла плеяда талановитих музикантів – випускників і учнів школи – стали лауреатами престижних конкурсів за останні роки, завоювавши своїми концертними виступами симпатії публіки різних країн. Це - О.Гринюк, В.Лисиця, М.Чернявська, А.Комісарова, М.Данченко, Д.Прощаєв, О.Семчук, О.Полянський, Є.Андрусенко, В.Купрій, В.Гладков, Б.Стельмашенко, О.Вишневський, В.Зубков, А.Бєлов, Д.Ткаченко,Г.Нужа, К.Даниленко, Б.Півненко, Д.Суховієнко, Л.Акопова, А.Ярошинський, Ю.Швед, П.Гінтов, А.Ляхович, Є.Кострицький, І.Горкун, О.Іванченко В.Холоденко, О.Чугай, А.Домбровська, І.Арбатська, Г.Федорова, М.Народицька, О.Пушкаренко, І.Гінтова, В.Лученко, О.Ворончук та інші.
Сьогодні Київська музична школа - інтернат ім. М.В.Лисенка є центром середньої спеціальної музичної освіти в Україні. Саме вона готує та видає педагогічні та науково-методичні розробки з питань виховання виконавців, оркестрової та хорової майстерності, композиторів та музикознавців. Саме в ній створено найсприятливіші умови для отримання професійної та повної середньої освіти.
Київська середня спеціалізована музична школа-інтернат ім. М.В. Лисенка розмістилась у мальовничому Сирецькому парку Києва. Має два триповерхових навчальні корпуси які містять 80 класів, 30 приміщень для індивідуальних занять, спортивний та актовий зал.
Порядок прийому учнів на конкурсній основі до Київської середньої спеціалізованої музичної школи – інтернату імені М.В. Лисенка
Для набору учнів у ШКОЛУ створюється приймальна комісія, склад якої затверджується наказом директора ШКОЛИ
- в ШКОЛУ зараховуються діти, які мають яскраві музичні данні і можуть навчатися на відділах – фортепіанному, скрипковому, струнному, духових та ударних інструментів, хорового диригування та теорії музики (клас композиції);
- при вступі дітей в ШКОЛУ в 1 - 9-й класи батьки надають заяву про прийом в школу, свідоцтво про народження дитини, лікарняну довідку, а також табелі музичний та загальноосвітній шкіл, якщо вступають в 2 - 9-й класи;
- заява щодо прийому в школу надається на ім’я директора с вказівкою спеціальності;
- прийом заяв в 1-й клас відбувається с 15 квітня по 1 червня;
в 2 - 9-й класи з 01 червня по 20 червня;
- учням 2 - 9-х класів надаються консультації з фаху та сольфеджіо протягом квітня, травня та червня;
- прийом учнів в 2-9 класи здійснюється на конкурсній основі за додатковим набором на вакантні місця за висновками приймальної комісії;
Критерії відбору:
1-й клас
В 1-й клас приймаються діти в віці 6 - 7 років, музична підготовка для вступу в 1-й клас необов’язкова.
Конкурсний відбір передбачає:
- перевірку природної музичної інтонації, пам’яті та ритму;
- виконання пісні;
- повторення мелодії;
- гра на інструменті (не обов’язково).
Комплексний аналіз музичних та творчих здібностей дитини є підставою для зарахування або не зарахування до 1-го класу ШКОЛИ.
Вступ до 1-го класу визначається приймальною комісією за критеріями - «відповідає вимогам» або «не відповідає вимогам» за результатами голосування членів приймальної комісії.
2 – 9-й клас
В 2 - 9 й класи приймаються учні з відповідною класу і віку підготовкою з музичних та загальноосвітніх предметів за 2-ма турами. Різниця в класах між музичними і загальноосвітніми предметами не дозволяється.
На виконавських відділах:
I-й тур конкурсу:
- іспит з фаху: виконання програми на інструменті відповідно вимогам класу ДМШ;
II-й тур конкурсу:
- іспит з сольфеджіо: музичний диктант (письмово),усна перевірка практичних та теоретичних навичок з предмету «сольфеджіо» відповідно вимогам класу ДМШ.
На відділі хорового диригування:
І-й тур конкурсу:
- виконання вокального твору (або творів) малої форми (соло або з акомпанементом) та виконання програми з фортепіано відповідно вимогам класу ДМШ;
II-й тур конкурсу:
- іспит з сольфеджіо: музичний диктант (письмово), усна перевірка практичних та теоретичних навичок з предмету «сольфеджіо» відповідно вимогам класу ДМШ.
На відділі теорії музики (8 - 9класи):
I-й тур конкурсу
- іспит з сольфеджіо: музичний диктант (письмово), усна перевірка практичних та теоретичних навичок з предмету «сольфеджіо», а також композиторських здібностей, відповідно вимогам класу ДМШ;
II-й тур конкурсу:
- іспит з музичної літератури та виконання програми з фортепіано відповідно вимогам класу ДМШ.
Загальноосвітній цикл навчання (повноцінний курс середньої освіти)
Спеціальний цикл навчання:
• Фортепіанний відділ
• Скрипковий відділ
• Відділ струнних інструментів, в який входить секція народних інструментів
• Відділ духових і ударних інструментів
• Диригентсько-хоровий відділ
• Відділ теорії музики
• Відділ камерного ансамблю та концертмейстерського класу
|