Сучасна українська музика у Литві | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Сучасна українська музика у Литві
Юсипей Роман
Польова Вікторія Валеріївна
Сучасна українська музика у Литві
18 та 19 вересня у Вільнюсі пройдуть концерти під спільною назвою «Сучасна музика з України»
16 вересня 2015, середа
Поширити у Facebook

Ключовою постаттю імпрези 18 вересня стане Борис Миколайович Лятошинський, 120-річчя з дня народження якого відзначається цього року.
Сучасна українська музика у Литві. Фото з сайту: http://music.cultua.media/3784-suchasna-ukrajinska-muzyka-u-lytvi/

Твори класика української музики ХХ століття, без впливу якого навряд чи відбувся би український музичний авангард, постануть в оточенні творів його учнів – Віталія Годзяцького, Валентина Сильвестрова, Євгена Станковича, Освальдаса Балакаускаса.

Окрім безпосередніх учнів Лятошинського у програмі «Лятошинський та його школа» заплановано також твір Золтана Алмаші, пов’язаного із ним через свого вчителя, Євгена Станковича.

19 вересня у концерті «Експериментальна нова музика» литовській публіці буде запропоновано опуси семи українських авторів – Олександра Щетинського, Вікторій Польової, Богдана Сегіна, Максима Коломійця, Анни Корсун, Анни Аркушиної, Артема Нижника.

Куратором проекту є відомий український баяніст Роман Юсипей, котрий також візьме участь у концерті 19 вересня. Більшу частку виконавського навантаження узяли на себе литовські артисти, що співпрацюють з Lithuanian Ensemble Network – організацією, що поєднує різноманітні ансамблі та колективи сучасної музики (власне, за сприяння Lithuanian Ensemble Network стало можливим проведення цього проекту). До концертів випущено вельми презентабельний буклет литовською та англійською мовами з інформацією про композиторів, твори, що звучатимуть, та виконавців.


Виконавці: Роман Юсипей
Композитори:Вікторія Польова
Джерело: music.cultua.media



Інші:

5 театральних прем'єр, які варто побачити в липні
Притча про Добро і Зло
Реквієм за майбутнє
Органісти з Польщі грають для Львова: чотири концерти в Органному залі
Art Jazz чекає на друзів
До зустрічі у новому – 150-у театральному сезоні!
Ада Роговцева відмічає день народження на сцені!
16 липня день народження Марії Стеф'юк
Італія надає Україні 32,5 мільйона євро на відновлення культурної спадщини Одещини
Коломийська філармонія отримала в подарунок скрипку із Франції
Гендиректор Метрополітен-опери вимагає скасувати виступ друга Путіна в Італії
Дитячий оркестр Richter Kids із Житомира повернувся з гастролей у Дортмунді
Іван Небесний – іменинник. Вітаємо!
ФЕСТИВАЛЬ ОРГАННОЇ ТА КАМЕРНОЇ МУЗИКИ "DOMINICALIS GLORIA
Національному музею музичних інструментів Італії передали українську бандуру
XІІ Міжнародний музичний фестиваль "Музика в старому Львові"
Львівська філармонія закриє 122-ий сезон "Симфонією відновлення" у день народження Мирослава Скорика
У Луцьку відбудеться органний концерт Марка Новаковича
У Брюсселі на концерті філармонічного оркестру та скрипаля Дмитра Удовиченка зібрали 8,5 млн грн на допомогу Україні
У Львові вперше відбудеться Бітлз-фестиваль
Опера не пляж: Ла Скала посилює дрес-код для глядачів
10 липня виповнилось би 104 роки від дня народження Аріадни (Ради) Лисенко
Виступ російського диригента Гергієва на фестивалі в Італії є неприйнятним - віцепрезидентка Європарламенту
У Національній асамблеї Республіки Корея відбувся концерт миру "Pray for Ukraine" на підтримку України
З 3 серпня по 14 вересня 2025 року у Рівному відбудеться VIII Міжнародний фестиваль органної музики «Musica Viva Organum» – Жива музика органа
«Оркестр тварин»
9 липня день народження Анатолія Кочерги
Помер легендарний композитор Ігор Поклад
У Харкові відбудеться прем'єра балету "Драконячі пісні"
Summer Opera Fest - фестиваль у Харкові
8 липня день пам'яті Платона Майбороди
Загадка Страдіварі: скрипку, викрадену у 1945-му, знайшли у Японії
Netflix планує транслювати музичні церемонії у партнерстві з Spotify — WSJ
6 липня день пам'яті всесвітньо відомого італійського композитора Енніо Морріконе (1928-2020 рр.)
Одеська опера вердіївською «Аїдою» завершить свій 215-й сезон
Україну представлять на Балетному гала-концерті в Індонезії
Подарунок із Франції: Коломийська філармонія отримала нову скрипку
Гурт "Паліндром" передав ГУР понад 1,5 млн гривень на дрони MAGURA
TOKYO ART NINJA, 5-й міжнародний конкурс
Одеська опера святкує: фестиваль "Оксамитовий сезон" стартує до Дня Незалежності
      © 2008-2025 Music-review Ukraine