Львівський хор “Гомін” презентує українське Різдво у Швеції! | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Львівський хор “Гомін” презентує українське Різдво у Швеції!
Львівський муніципальний хор
Львівський хор “Гомін” презентує українське Різдво у Швеції!
12 грудня 2024, четвер
Поширити у Facebook

Львівський муніципальний хор “Гомін”, що є частиною Львівського органного залу вирушив на гастролі до Швеції (Стокгольм)! Попереду на хористів чекають: флешмоби з виконанням українських колядок і щедрівок у різних локаціях; майстер-клас для студентів музичних закладів, який присвячений українській хоровій традиції; концерт “Різдво без кордонів” у Konserthuset Stockholm, який відбудеться 15 грудня о 14:00. У програмі хору “Гомін” – українські та шведські колядки.

Особливість цих гастролей у тому, що вони поєднують різдвяні традиції України та Швеції. В Україні з нетерпінням чекають Дня Святого Миколая, який святкується 6 грудня, а у Швеції щороку 13 грудня відзначають День Святої Люсії – свято світла та тепла, яке символізує наближення Різдва.

Цікаво, що “Гомін” співатиме різдвяну музику не лише українською, але й шведською мовою, а разом із хором “Cantemus” шведські колядки звучатимуть по-особливому. Також під час концерту на сцену вийдуть Люсія з її помічницями та “зірковими хлопцями” – традиційні персонажі шведського свята. Ця подорож – це не лише концертні виступи, а й можливість представити багатство української культури світові, особливо в такі непрості часи.

Після приїзду у грудні та січні відвідувачів Органного залу чекає різдвяний марафон від хору “Гомін”! Минулого року різдвяні концерти “Гомону” побили всі рекорди за популярністю: найбільша кількість глядачів, найбільша кількість концертів, найбільше згадок у соцмережах та переглядів у Facebook та Instagram.

Цієї зими хор пропонує дві програми: у супроводі органу та а капела. 20 та 26 грудня, а також 2 січня почуйте авторські та традиційні українські колядки в аранжуваннях композиторів ХХ-ХХІ століть. 22, 25, 29 грудня та 5 січня у виконанні “Гомону” звучатиме відома світова різдвяна музика. Європейські колядки, американські новорічні пісні, що лунають по всьому світу – у харизматичному виконанні ці мелодії зазвучать по-новому і перенесуть нас на ярмаркові площі Берліна та Кракова, прикрашені яскравими вогнями вулиці Нью-Йорка та Чикаго, де відбувалися події найріздвянішого фільму “Сам удома”, у затишні лондонські вітальні, де так само як в Україні, лунає дзвінка коляда, та у вир яскравих дитячих спогадів, що нагадують про наближення нового року. Ну і, звісно, жоден концерт хору “Гомін” не обійдеться без спільної коляди з гостями Органного!

В співпраці з Музично-меморіальним музеєм Соломії Крушельницької відбудеться унікальна подія “Коляда в музеї Крушельницької: стань артистом музичного дійства” за участі хористів хору “Гомін” 21, 28 грудня та 10 січня. Гості разом з хористами співатимуть улюблені українські колядки та відчують справжню магію багатоголосного співу.

Про хор “Гомін”:

Професійний музичний колектив, створений з метою популяризації хорового мистецтва, втілення найкращих практик і досягень у царині української музики. Хор працює з великим пластом музичної культури, оживляє її та надихає людей, відкриваючи красу хорового співу широкому колу слухачів. Одне з ключових завдань колективу – відкривати слухачам красу української пісні.

Львівський хор “Гомін” має тривалу історію, він заснований 1988 року при обласному відділенні Музичного товариства України. Перший керівник “Гомону” – заслужений діяч мистецтв України, дириґент Олег Цигилик.

Згодом хор представляв обласне Товариство української мови імені Тараса Шевченка, а з 2003 року перейшов під юрисдикцію Управління культури Львівської міської ради, отримавши статус муніципального та нового директора – Олесю Дутко. З 2007 по 2013 художнім керівником хору “Гомін” був Руслан Ляшенко.

За свою понад 30-річну історію хор “Гомін” провів десятки успішних виступів в Україні та за кордоном, популяризуючи українську хорову музику (у США, Франції, Німеччині, Польщі, Чехії, Великобританії, Сербії, Іспанії та Швеції), ставав лауреатом численних хорових конкурсів, зокрема національного конкурсу імені Миколи Леонтовича (1989), конкурсу імені Станіслава Людкевича, конкурсу імені Дениса Січинського, конкурсів-фестивалів “Просвіта” та “Хортиця-91”. Муніципальний хор “Гомін” також є дипломантом міжнародного хорового конкурсу у місті Торевʼєха (Іспанія).

Спільно з Управлінням культури Львівської міської ради хор “Гомін” неодноразово виступав організатором культурно-просвітницьких акцій за кордоном, а також хорових фестивалів у Львові: Міжнародного фестивалю хорової музики “Львівські зустрічі” та Регіонального хорового фестивалю “Хваліте Господа з небес”.

З 2023 року хор “Гомін” увійшов до складу Львівського органного залу з метою синергії зусиль, досвіду і практик обох організацій. З серпня 2023 року головним дириґентом та художнім керівником хору став Вадим Яценко, під керівництвом якого “Гомін” в оновленому складі у жовтні цього ж року успішно представив Україну на Міжнародному хоровому фестивалі у місті Лунд (Швеція). На сцені Львівського органного залу муніципальний хор “Гомін” регулярно презентує нові програми та бере участь у спільних проєктах з солістами Органного залу, Академічним симфонічним оркестром Луганської обласної філармонії, а також запрошеними дириґентами. Записи з виступів хору регулярно зʼявляються на YouTube-каналі Ukrainian Live Classic.

За матеріалами прес-релізу













Колективи: Львівський муніципальний хор "Гомін"
Концертна організація: Львівський будинок органної і камерної музики



Інші:

5 театральних прем'єр, які варто побачити в липні
Притча про Добро і Зло
Реквієм за майбутнє
Органісти з Польщі грають для Львова: чотири концерти в Органному залі
Art Jazz чекає на друзів
До зустрічі у новому – 150-у театральному сезоні!
Ада Роговцева відмічає день народження на сцені!
16 липня день народження Марії Стеф'юк
Італія надає Україні 32,5 мільйона євро на відновлення культурної спадщини Одещини
Коломийська філармонія отримала в подарунок скрипку із Франції
Гендиректор Метрополітен-опери вимагає скасувати виступ друга Путіна в Італії
Дитячий оркестр Richter Kids із Житомира повернувся з гастролей у Дортмунді
Іван Небесний – іменинник. Вітаємо!
ФЕСТИВАЛЬ ОРГАННОЇ ТА КАМЕРНОЇ МУЗИКИ "DOMINICALIS GLORIA
Національному музею музичних інструментів Італії передали українську бандуру
XІІ Міжнародний музичний фестиваль "Музика в старому Львові"
Львівська філармонія закриє 122-ий сезон "Симфонією відновлення" у день народження Мирослава Скорика
У Луцьку відбудеться органний концерт Марка Новаковича
У Брюсселі на концерті філармонічного оркестру та скрипаля Дмитра Удовиченка зібрали 8,5 млн грн на допомогу Україні
У Львові вперше відбудеться Бітлз-фестиваль
Опера не пляж: Ла Скала посилює дрес-код для глядачів
10 липня виповнилось би 104 роки від дня народження Аріадни (Ради) Лисенко
Виступ російського диригента Гергієва на фестивалі в Італії є неприйнятним - віцепрезидентка Європарламенту
У Національній асамблеї Республіки Корея відбувся концерт миру "Pray for Ukraine" на підтримку України
З 3 серпня по 14 вересня 2025 року у Рівному відбудеться VIII Міжнародний фестиваль органної музики «Musica Viva Organum» – Жива музика органа
«Оркестр тварин»
9 липня день народження Анатолія Кочерги
Помер легендарний композитор Ігор Поклад
У Харкові відбудеться прем'єра балету "Драконячі пісні"
Summer Opera Fest - фестиваль у Харкові
8 липня день пам'яті Платона Майбороди
Загадка Страдіварі: скрипку, викрадену у 1945-му, знайшли у Японії
Netflix планує транслювати музичні церемонії у партнерстві з Spotify — WSJ
6 липня день пам'яті всесвітньо відомого італійського композитора Енніо Морріконе (1928-2020 рр.)
Одеська опера вердіївською «Аїдою» завершить свій 215-й сезон
Україну представлять на Балетному гала-концерті в Індонезії
Подарунок із Франції: Коломийська філармонія отримала нову скрипку
Гурт "Паліндром" передав ГУР понад 1,5 млн гривень на дрони MAGURA
TOKYO ART NINJA, 5-й міжнародний конкурс
Одеська опера святкує: фестиваль "Оксамитовий сезон" стартує до Дня Незалежності
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
1.jpg