|
Лускунчик у бронежилеті, а замість шаблі – скрипка!
Мало хто вірив, що цьогоріч у Кам’янці відбудеться ХІІ унікальний дитячий конкурс
21 грудня 2014, неділя
Поширити у Facebook
Це змагання розраховано виключно для дітей музичних шкіл маленьких містечок і районних центрів. Нагадаємо, конкурс відбувається щорічно в Кам’янці Черкаської області — в найулюбленішому куточку Петра Чайковського, який став для композитора, за його ж словами, «землею обітованою», і де він створював більшість своїх шедеврів.
Відбувся ХІІ Конкурс пам’яті Чайковського із запізненням майже на місяць: адже традиційно його завершення припадало на 6 листопада — на день кончини Петра Ілліча. Як виявилося, не всіх дітей батьки ризикнули відпустити цього року в Кам’янку. Тому їхня кількість скоротилась удвічі, як і кількість представлених шкіл: замість 27 минулого року — всього 11 — з Одеської, Полтавської, Київської, Хмельницької, Кіровоградської і, звісно, Черкаської областей.
Змінився вигляд і логотип Всеукраїнського дитячого музичного конкурсу пам’яті П.І.Чайковського: на ньому знаменитий герой балету «Лускунчик» одягнув на себе бронежилет і захисні окуляри, а замість шаблі взяв у руки скрипку та смичок...
Дуже тепло проминули три музичні дні в Кам’янці. Зігріті любов’ю і увагою, діти побували на екскурсії в Музеї О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського, поласували під час «Ранкового чаю з П.І.Чайковським», побачили літературно-музичну виставу в історичному музеї, зустрілися на творчому вечорі із зірковою українською скрипалькою, лауреатом міжнародних конкурсів Богданою Півненко та її учнями, поклали квіти до пам’ятника Чайковському, взяли участь в урочистому концерті в будинку, де творив композитор і де зберігається його рояль, на якому надається право грати переможцям. Традиційно всі діти отримали дипломи учасників і подарунки.
Журі ХІІ конкурсу очолила Богдана Півненко (за положенням конкурсу, голова журі щороку змінюється). Можливо, спрацювала притаманна Богдані харизма, але сім юних скрипалів цього разу «обійшли» своїх колег-піаністів, яких було втричі більше. Найменшою з музикантів виявилася Крістіна Тараскіна з Канева Черкаської області. Перше місце маленька скрипалька не здобула лише тому, що їй лише шість років, хоча, слухаючи її гру, дуже важко в це повірити. Журі відзначило її дипломом «Надія» Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського.
Першість серед скрипалів здобула Марія Дик, теж з міста Канева. Її обдарування полонило і членів журі, й слухачів, а голова журі, Б. Півненко, має на меті запросити Марію на подальше навчання в Київ у свій клас! Друге місце розділили між собою юні скрипальки Амані Дубова та Римма Ель-Рух. Як виявилося, Амані та Римма (з батьками) — переселенці з Донецької області й нині проживають у Корсунь-Шевченківському на Черкащині. Римма Ель-Рух одержала також цінний приз від спонсора, колишнього кам?янчанина Олександра Македонського, золотий злиточок із символічною назвою «Золотий самородок». Амані Дубову від імені Національної спілки композиторів України було відзначено дипломом «За краще виконання твору українського композитора». Такий же диплом отримали юні піаністи Вікторія Демківська (Біла Церква Київської області), Аня Семирог і Юлія Могила з Кам’янки. Юлія Могила виявилася, до того ж, кращою серед піаністів.
Другі місця в різних вікових категоріях посіли: Вікторія Демківська, Поліна Олексієнко (обидві з Олександрії Кіровоградської області) та Андрій Гераськін (м. Шпола Черкаської області). Поліну Олексієнко та Андрія Гераськіна відзначено також дипломами «За краще виконання твору Чайковського».
Призові треті місця отримали юні піаністки Оля Телевна і Софійка Захаренко (обидві з Кам’янки). Організатори Конкурсу нагородили також кращих педагогів — Світлану Черевишню і Євгенію Зінов’єву, Надію Голікову та концертмейстера Оксану Тищенко. Меценати та організатори вручили всім переможцям і грошові премії.
Те, що ХІІ конкурс у Кам’янці відбувся в такий драматичний час, завдячуємо, насамперед, волонтерам культури, які, водночас, є волонтерами й для військових української армії та вимушених переселенців — Вікторії Зубенко, котра заснувала Центр культурних ініціатив «Відповідальне майбутнє», Ларисі Лісовій та їхнім колегам з волонтерської діяльності. Конкурс не зник і завдяки його незмінному організаторові — директору Кам’янського історико-культурного заповідника Галині Таран і талановитому історику, музиканту, поетесі Тамілі Чупак, а також тим, для кого конкурс став частиною їхнього творчого життя, — професору Національної музичної академії України Ольги Ліфоренко, Ірині Окунєвій з Черкаського музичного училища і автору цих рядків. Організатори ХІІ конкурсу в Кам’янці відмовились із зрозумілих причин від традиційної підтримки Російського центру науки і культури в Києві. На жаль, уже кілька років Міністерство культури України усунулося від сприяння проведенню дитячого конкурсу в Кам’янці. Тому великі надії покладаємо на нових очільників місцевої влади, які виявили розуміння важливості підтримки дитячого музичного форуму в їхньому історичному краї.
Автор: Леся Олійник
Музикознавці: Леся Олійник
Конкурс (фестиваль): Дитячий музичний конкурс пам’яті П.І.Чайковського
Джерело: Газета "День"
|