Від Кобзаря – до козацької слави! | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Від Кобзаря – до козацької слави!
Академічний козачий ансамбль пісні і танцю
Від Кобзаря – до козацької слави!
Як у Хмельницькій філармонії відзначали 212-ту річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка
13 березня, п'ятниця
Поширити у Facebook

Мудре й пророче слово Тараса Шевченка вже понад два століття звучить для українців як духовний дороговказ. У дні, коли ми відзначаємо 212-ту річницю від дня народження Великого Кобзаря, Академічний ансамбль пісні і танцю «Козаки Поділля» разом із вихованцями Дитячої студії традиційно віддають шану поетові своєю творчістю.

Поезія Тараса Шевченка – це його заповіт любові до України й незламності духу. «Свою Україну любіть…» – його заклик, що живе не лише на сторінках «Кобзаря», а й у піснях, танцях та обрядах, які зберігають пам’ять про витоки й формують нашу ідентичність. Саме ці слова стали ідейним стрижнем цього концерту-присвяти з промовистою назвою «Від Кобзаря – до козацької слави», де артисти поєднали поетичне слово Шевченка з народним мистецтвом.

У програмі прозвучали знакові твори поета, покладені на музику: «Заповіт», «Думи мої», «Гей літа орел», «Бандуристе, орле сизий». Кульмінацією вечора стало величне «Реве та стогне Дніпр широкий» – під час його виконання зал піднявся на ноги, і ця хвиля єдності перетворила пісню на справжній гімн незламності, що зворушив кожне серце.

Прозвучала й традиційна подяка нашим воїнам – тим, хто сьогодні боронить свободу і продовжує справу козацької слави. Їхня мужність та стійкість – яскраве свідчення того, що слово Шевченка й пісня народу залишаються зброєю нашого духу, яка допомагає вистояти й перемогти.

Цей вечір – живе нагадування про силу української культури, яка надихає нас і сьогодні. Бо мистецтво – це міст між поколіннями, а незламний дух українців живе у слові, пісні й у серцях тих, хто боронить рідну землю.













Колектив: Академічний козачий ансамбль пісні і танцю "Козаки Поділля" Хмельницької філармонії
Концертна організація: Хмельницька обласна філармонія
Концертний зал: Великий зал Хмельницької обласної філармонії



Інші:

Зустріч епох
У Києві відбулася світова прем'єра концертної версії опери "Матері Херсона"
"Мелодії юності": у Кропивницькому музеї Осмьоркіна відбувся музичний марафон випускників музичного коледжу
Твір Бориса Лятошинського прозвучить у підбірці найкрасивіших фортепіанних концертів на «EuroPiano»
Весь Шекспір за один вечір
«СТРАТИТИ НЕ МОЖНА ПОМИЛУВАТИ»
У Луцьку – концерт класичної музики для військових і вручення відзнак
Березовський, Моцарт, Майборода, Хілобокова
"Музика, що об'єднує: в Одесі відбувся яскравий святковий концерт до Дня Європи
В Коломийській філармонії імені Олександра Козаренка відбувся великий святковий концерт “4 роки: до нових вершин”
У Кропивницькому відбулося музичне травневе свято 
«Спочатку музика, а потім слова»
Враження про постановки «Сувій» і «Точка травми»
Музичний салон «Харків Опера» перетворився на музичну мапу світу, де замість кордонів — мелодії, а замість відстаней — голоси
Хіти Франца Легара
У місті Миколаєві відбулося яскраве завершення фестивалю "Золота струна"
У Великій залі Одеської філармонії музичний травень розпочався вечором фортепіанної музики
Браво, митцям «Єлисавет-ретро»!
«Inside the Music» та «Bolero I.R.»
Тетяна Бережна відвідала відкриття KharkivMusicFest-2026 у Харкові
“В тобі, о пісне чарівна, душі людської таїна…”
“Весняні барви” ансамблю “Сіверських клейнодів”
«Перлини оперети»
Як народжується новинка у репертуарі «Харків Опера»?
Про крихкість життя і силу почуття
Музичне рандеву
«Україна. Любов»
Уперше в Чернівцях відбувся конкурс юних піаністів і органістів «SOUNDS OF BACH 2026»
Шедеври трьох століть
Біжи, Альберіху, біжи!
Концерт «Воскресіння Христове — символ перемоги життя!»
Золото замість серця: Олексій Вертинський перетворив «Скупого» Мольєра на маніфест відвертого цинізму
Найстрашніші драми відбуваються не на сцені, а в людських серцях
Прем’єра «Марусі Чурай»: історія кохання і війни ожила на сцені Франківського драмтеатру
«Ave Maria»
«В ритмах Одеси»
Спадкоємці Петра Столярського
“Крила весняних надій”
Зранку у «Схід Опера» – казка, а у вечорі лунала кантата «Carmina Burana»
«О музико! У душу увійди…»
      © 2008-2026 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
650169687_1521264923339799_526589287103930199_n.jpg