Хорова капела «Дударик» святкує ювілей | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Хорова капела «Дударик» святкує ювілей
Львівська державна академічна чоловіча хорова капела
Хорова капела «Дударик» святкує ювілей
У Львові відбудеться урочистий концерт до 40-річного ювілею Державної академічної хорової капели «Дударик»
20 жовтня 2011, четвер
Поширити у Facebook

Хорова капела Дударик святкує ювілей17 жовтня 2011 року Державній академічній чоловічій хоровій капелі «Дударик» виповнилося 40 років. Працівники колективу та численні батьки хористів прийшли привітати художнього керівника капели Миколу Лукича Кацала з цим святом. Рівно 40 років тому він створив цей колектив, який завдяки його плідній праці досягнув високого рівня майстерності та здобув визнання не тільки в Україні, а й у цілому світі.

З нагоди свята 22 жовтня у Львівській філармонії відбудеться святковий концерт «У колі друзів». 

У мистецьму заході участь беруть: Хор хлопчиків та юнаків «Pueri Cantores Plocenses» (м. Плоцьк, Польща), Народний ансамбль української музики «Веселка» (м. Білгород- Дністровський) і Державна Академічна Хорова Капела «Дударик» під орудою Народного артиста України Миколи Кацала.

Довідка:

Засновик і керівник капели Дударик Народний артист України Микола КацалКапела була заснована у 1971 році Миколою Кацалом за сприяння Українського Музичного Товариства у Львові. Перша репетиція відбулась 17 жовтня 1971 року в обласній філармонії. А в листопаді того ж року відбувся перший виступ колективу.
У 1989 році завдяки керівництву капели було створено першу в Україні хорову школу. Спеціально для неї уряд міста передав приміщення колишнього міського шпиталю Св. Лазаря. Ця школа стала основою чудового розвитку Дударика.

В 1977 році, лише 6 років від заснування, Дудадик ставав фіналістом всесоюзних фестивалів і конкурсів.

Сьогодні у репертуарі капели - концерти Дмитра Бортнянського, Артема Веделя, Максима Березовського, коляди і щедрівки в обробках українських композиторів - Миколи Лисенка, Миколи Леонтовича, Кирила Стеценка, Олександра Кошиця.

Колектив виступав у Литві, Латвії, Білорусії, Росії, Грузії, Молдові, Естонії, Угорщині, Польщі, Словаччині, США і Канаді, Швейцарії, Австрії, Франції, Бельгії та Голландії.

У 1983 році була нагороджена дипломом Президії Верховної Ради України, а в 1989 році капелу нагороджено Національною премією імені Тараса Шевченка - найвищою урядовою нагородою в галузі культури.

За 40 років концертної діяльності капела дала понад 2500 концертів у найпрестижніших концертних залах України і світу, серед яких Карнегі Хол, собор паризької Богоматері, Ванкувер Ейр Плейс,
Національна опера України, Національна філармонія України та багато інших.


Автор: Олександр Пірієв
Колективи: Львівська державна академічна чоловіча хорова капела "Дударик"
Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії



Інші:

Неперевершена Примадонна української опери
У Рівному виступить Львівський квартет
«Сценічні фантазії»
Інтелектуальна власність і музика: чому важливо подбати про захист своєї творчості
Фестиваль сучасної хорової музики пройде в Ужгороді
Житомирський хор "Gloria" здобув золотий диплом на Міжнародному фестивалі у Польщі
Нагородили відомого буковинського митця Євгена Савчука
На Сумщині під час волонтерської місії загинув соліст Одеської опери Владислав Горай
У Люксембурзі втретє проводять "Дні України"
Грандіозна імпреза у Національній опері
Класика, закордонні гості та прем’єри: концерти червня у столичній філармонії
російські зірки класичної музики повертаються на сцени Європи - Politico
7 балетних вистав, які варто побачити в червні
Троє українських оперних співаків серед фіналістів XII Міжнародного вокального конкурсу ім. Станіслава Монюшка
KharkivMusicFest завершує фестивальну програму прем’єрою «Симфонії Незламності» у виконанні Національного президентського оркестру
Світові премʼєри з архівів Софійського монастиря від хору "Гомін" в Органному залі
"Тигролови" на Бродвеї: мюзикл за романом Багряного показали у Нью-Йорку
«Вечір в опері»
Переможна “Nessun dorma” («Ніхто не засне!»)
Вцілілі роботи Людмили Мєшкової: 5 червня відкривається нова виставка в Українському Домі
Створюємо українські мюзикли разом:
The Metropolitan Opera відкриває стажування для українських оперних фахівців у 2025 році
Світова прем’єра документального фільму «Дівія» відбудеться у Карлових Варах
Поринь у живу традицію: у Києві відбудеться фестиваль "Кобзарська Трійця"
Помер радянський композитор Євген Дога: що він казав про війну в Україні та яке принизливе майбутнє пророчив росії
KharkivMusicFest запрошує на подію "Нічні концерти"
Метрополітен-опера представила перший уривок з опери про депортованих українських дітей
13 (Тринадцять)
У Києві померла легендарна балерина Валентина Калиновська
«Музика заради миру»
Музика, постаті, відкриття: червень у Музеї Соломії Крушельницької
ТЕАТРАЛЬНА АЛХІМІЯ ЗА ШЕКСПІРОМ
Юні таланти виступлять у Рівненській обласній філармонії
Червень ставить крапку у філармонійному сезоні…
У Львові вшанують видатного композитора Мирослава Скорика
Зеленський призначив гранти 16 молодим діячам мистецтв
Луганська обласна філармонія та "Культурний десант" проводять на Львівщині концерти для українських захисників
У Запоріжжі яскраво закриють симфонічний сезон із зірковими гостями 
Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка
Українські активісти виграли суд у Німеччині проти диригента, що підтримував російську оперну співачку Анну Нетребко
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
110219_901.jpg